Mobilā versija
+1.9°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
16. februāris, 2015
Drukāt

Rundāles pilī iepazīstinās ar tekstiliju restaurācijas tehnikām

Foto - LETAFoto - LETA

Rundāles pils muzejs šopavasar turpinās pērn sākto izglītojošo programmu ciklu, un pirmais sarīkojums – lekcija “Tekstiliju restaurācija” – gaidāms 26. martā plkst. 13, LA.lv uzzināja Rundāles pilī

Izstādi par tēmu “Tekstiliju restaurācija” pilī var apskatīt līdz 31. martam, bet ar tekstiliju restaurācijas īpatnībām lekcijā interesentus iepazīstinās Zinātniskās restaurācijas nodaļas galvenā speciāliste – restaurētāja vecmeistare Daira Līdaka.

Pasākuma rīkotāji stāsta, ka šogad uzlabota lekciju cikla interaktivitāte, pateicoties projekta “Publiski pieejamu semināru un izglītojošo pasākumu norises kvalitātes uzlabošana Rundāles pils muzejā” pirmās kārtas realizācijai, ko finansēja Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai (ELFLA). Projekta rezultātā iegādātā audio un video aparatūra un konferenču krēsli jau izmantoti dažādos Rundāles pils atbalsta fonda pasākumos (Imanta Lancmaņa lekcija “Kurzemes hercogiene Doroteja un Mēdemu dzimt” un “Kurzemes hercogu pilis ārzemēs”, u.c.)

Pērnā gada jūlijā apstiprinājumu guva arī projekta “Publiski pieejamu semināru un izglītojošo pasākumu norises kvalitātes uzlabošana Rundāles pils muzejā” otrais posms, kas paredz informācijas stendu iegādi. Par ELFLA piešķirtajiem 7999,14 eiro nodibinājums “Rundāles pils atbalsta fonds ir iegādājies informatīvos stendus, kas tāpat turpmāk tiks izmantoti izglītojošo nodarbību pilnveidošanā.

Nākamā lekcija par Latvijas stikla lustru restaurāciju paredzēta 16. aprīlī, un to vadīs Zinātniskās restaurācijas nodaļas restaurētāja – vecmeistare Maija Banķiere.

Pievienot komentāru

Mežaparka estrādes pārbūve var maksāt daudz dārgāk nekā plānots (2)Mežaparka estrādes pārbūves 1.kārtas konkursā saņemtie pretendentu piedāvājumi par sešiem līdz desmit miljoniem eiro pārsniedz tam paredzēto finansējumu, informējot par konkursa pretendentiem,
Draugiem Facebook Twitter Google+