×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
6. janvāris, 2016
Drukāt

Rundāles pils iekļauta BBC seriālam “Karš un miers” veltītajā ceļvedī (1)

Gunāra janaiša fotoGunāra janaiša foto

Rundāles pils iekļauta BBC seriāla “Karš un miers” filmēšanas vietām veltītajā tūrisma ceļvedī, kuru veidojis britu laikraksts “The Daily Mail”.

Ceļvedī iekļautas pilis un muzeji Latvijā, Lietuvā un Krievijā, kurās notika Ļeva Tolstoja romāna “Karš un miers” motīvos balstītā seriāla filmēšana.

Laikrakstā atzīmēts, ka Rundāles pils ir “Latvijas apslēptais dārgakmens”, jo tā nav viegli sasniedzama. “Pils ir dienas ceļojuma vērta. Tā lepojas ar rožu dārzu un brīnišķīgu strūklaku. Vasarā pils kļūst par dārza festivāla norises vietu. Šajā dārgakmenī ir daudz kā skatāma. Izstaigājama ir gan galvenā pils ēka, gan muzejs, kā arī gleznainais parks,” vēsta “The Daily Mail”.

Kā ziņots, pagājušā gada martā Rundāles pilī divas nedēļas notika seriāla “Karš un miers” filmēšana. Seriāla kopproducenti Latvijā un Lietuvā ir “Baltic Film Services”.

Seriālu Lielbritānijā atzinīgi novērtējuši kritiķi. Arī skatītāji Tolstoja romāna adaptācijai pievērsuši lielu uzmanību. Pirmo no sešām sērijām Lielbritānijā noskatījušies 6,3 miljoni cilvēku, piesaistot vienu ceturtdaļu no visiem cilvēkiem, kas tobrīd Lielbritānijā skatījās televīziju.

Galvenās lomas seriālā spēlē aktieri Pols Dano, Lilija Džeimsa un Džeimss Nortons. Seriālā otrā plāna lomas atveido Džiliana Andersone, Rebeka Fronta un Stīvens Rī, kuru sniegums arī tika cildināts.

BBC uzņem seriālu sadarbībā ar producentu kompāniju “The Weinstein Company”. Šomēnes seriāls tiks izrādīts ASV televīzijas kanālos “Lifetime”, “A&E” un “History Channel”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šaubos, ka kāds to “Karš un miers” ir līdz galam izlasijis. Un jā izlasijis tad sapratis! Tur ir tikpat daudz personāžu kā Rundalas pilī istabu. Pēc tam kad man to pasniedza krievu skolā es Tolstoju vairs rokās neņēmu. Vienīgais ko esmu pēc tam izlasijis ir Hadži Murat (H.M.). Starp citu vel viens no krievu mežonības piemēriem. Proti, H.M. galva līdz šim laikam glabājās kādā S.Peterburgas muzejā. Un tie sauc sevi par pareizticīgiem. H.M. bijis ģeniāls pulkvedis un krievs, droši vien, cerējis izpētīt tā smadzenes, lai celtu savu stulbo ģenerāļu līmeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+