Foto – Shutterstock

Rundāles pils muzejā šogad nedaudz samazinājies laulību reģistrāciju skaits 0

Rundāles pils muzejā šogad nedaudz samazinājies laulību reģistrāciju skaits, aģentūrai LETA pastāstīja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Kusiņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Viņa atgādināja, ka jebkuru no Rundāles pils muzeja izcenojumā iekļautajām telpām ir iespējams nomāt, lai svinētu kādu īpašu notikumu, piemēram, laulību reģistrāciju, vai arī privāti pusdienotu, piemēram, “Kafijas zālē”. “Šogad nedaudz samazinājies laulību reģistrāciju skaits, bet vasaras periodā jaunlaulātie labprāt izvēlējās pils parku kā vienu no iespējām nofotografēties skaistā vidē,” teica Kusiņa.

Kusiņa pastāstīja, ka viena no Rundāles pils muzeja nozīmīgākajām aktualitātēm 2016.gadā ir pastāvīgās ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” papildinājums – klasicisma telpa, kura iekārtota ar stilam tipiskiem mākslas priekšmetiem, kas raksturo klasicisma izpausmes dažādās valstīs, īpaši Anglijā, Francijā, Vācijā, Krievijā un Latvijā. Savukārt hercoga apartamentos šogad eksperimentālā kārtā iekārtots “Medību kabinets”, kas atspoguļo Kurzemes hercogu Ernsta Johana un Pētera kaislību uz medībām. Telpā eksponētas ievērojamu meistaru gleznas par medību tēmu un 18.gadsimta medību piederumi. Līdz 2017.gada 24.maijam telpā vēl būs apskatāms 60 centimetrus augsts apzeltīta sudraba pokāls ar gravētām medību ainām un mednieku un briežu figūrām, kas darināts ap 1725. gadu un kuru saskaņā ar leģendu Polijas karalis Augusts II dāvinājis Ernstam Johanam Bīronam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat šogad Rundāles pils muzejā atklātas trīs jaunas telpas pils pamatekspozīcijā, kurās iekārtotas tematiskas izstādes – “Fon Bēru dzimta Kurzemē”, “Kurzemnieki 18.gadsimta portretos” un “18.gadsimta mode”. Rundāles pils muzejā turpinās mērķtiecīga pamatekspozīcijas papildināšana ar dažādiem jauniem eksponātiem – gleznām, mēbelēm, sadzīves priekšmetiem. Nozīmīgs notikums šogad ir arī Lestenes baznīcas kanceles restaurācijas noslēgums, kura ilgus gadus tika glabāta Rundāles pils staļļos un tagad pēc pamatīgas restaurācijas atgriezīsies savā sākotnējā vietā. Jau šā gada Ziemassvētkos pilnībā atjaunoto kanceli varēs apskatīt Lestenes baznīcā.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste pastāstīja, ka pils parkā šogad tika atklāts Avotiņa boskets. Labirinta bosketā jau ir izveidots savdabīgs labirints 20 metru diametrā. Tā atklāšana notiks 2017.gada Dārza svētkos. Pēc viņas teiktā, jau otro gadu pēc kārtas Rundāles pils muzeja oranžērijā ir uzziedējis banānkoks un visi interesenti ir aicināti to aplūkot.

Arī šogad Rundāles pils muzejā turpinājās 2014.gadā aizsāktais Liepājas Simfoniskā orķestra koncertu cikls, un kopumā notika septiņi LSO koncerti.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Rundāles pils muzejā šogad no janvāra līdz oktobrim kopējais apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Straujš muzeja apmeklētāju skaita pieaugums ik gadu ir maijā un turpinās visu vasaru. Visvairāk apmeklētāju ir jūnijā, jūlijā un augustā. Līdz ar aktīvās tūrisma sezonas noslēgumu ik gadu sākas strauja apmeklētāju skaita samazināšanās. Šogad, sākoties rudens sezonai un jaunajam mācību gadam, nebija novērojams būtisks skolēnu grupu skaita pieaugums vai kritums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.