×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
30. novembris, 2014
Drukāt

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu virtuālo adventes kalendāru

Foto-LETAFoto-LETA

Rundāles pils.

Šā gada nogalē Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu virtuālo adventes kalendāru un saviem atbalstītājiem, apmeklētājiem, draugiem un interesentiem sarūpējis iespēju ielūkoties porcelāna kolekcijas priekšmetos īpašā veidā, izmantojot trīsdimensiju attēlus.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga aģentūru LETA informēja, ka, sākot ar 1.decembri un līdz pat 24.decembrim attēlus būs iespējams apskatīt muzeja mājaslapā “rundale.net/advente-2014/” tieši tāpat kā tradicionālu adventes kalendāru – katru dienu varēs atvērt jaunu trīsdimensiju attēlu un apskatīt priekšmetus tuvplānā.

“Decembris saistās ar kluso, skaisto, mierīgo Ziemassvētku laiku, tāpēc muzejs ikvienam interesentam piedāvās iespēju kolekcijas priekšmetus apskatīt adventes kalendāra veidā. Tādējādi būs realizēta iecere parādīt plašākai auditorijai rokoko tēmu raksturojošos sīkplastikas un porcelāna kolekcijas priekšmetus, izmantojot tehnoloģiju iespējas – pietuvināt priekšmetu un apskatīt no visām pusēm, izpētīt tā sīkākās detaļas un smalkākos gleznojumus, kam, ikdienā skatot priekšmetus, netiek pievērsta tik liela uzmanība,” skaidroja muzeja pārstāve.

Projekta “Virtuālā Latvija” pārstāvis Vils Muhametšins skaidroja, ka izvēlētie eksponāti ir sagatavoti virtuālās realitātes formātā. “Būtībā tā ir priekšmeta reālistiska foto animācija – kadru secība, kurā eksponāts tiek uzņemts no visām pusēm – 360 grādiem ar dažu grādu soli. Skatītāja rīcībā ir vadības panelis, kas ļauj pagriezt eksponātu un pietuvināt jebkuru tā detaļu līdz pat makro attēla līmenim,” skaidroja Muhametšins.

Adventes kalendārā visi 24 priekšmeti ir kā pieteikums muzeja 2015.gada notikumam, kas saistīts ar nākošo trīs rokoko tēmai veltītu telpu atvēršanu Eiropas un Latvijas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā “No gotikas līdz jūgendstilam”. Viena no telpām būs iekārtota kā neliels porcelāna kabinets, informēja Bemberga.

“Porcelāna priekšmetu izvēle nav nejauša. Tā saistās gan ar jauno telpu papildinājumu dekoratīvās mākslas izstādē, gan ar pēdējo mēnešu jaunākajiem eksponātu pirkumiem izsolēs pils ekspozīcijas papildināšanai. Pavisam nesen apmeklētāju apskatei hercogienes apartamentos izstādījām jauniegūtās smaržu vāzes, bet adventes kalendārā būs iespēja apskatīt arī vēl citus nekur neizliktus, neredzētus priekšmetus,” pauda muzeja direktors Imants Lancmanis.

Rundāles pils adventes kalendāra tapšanā piedalījās Imants Lancmanis, Lauma Lancmane un Dzintra Miķelsone, bet attēlu uzņemšanu, pēcapstrādi un kalendāra izveidošanu veikusi projekta “Virtuālā Latvija” komanda – Vils Muhametšins un Kārlis Feldbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+