×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Rundāles pils parkā stāda Imanta Ziedoņa 100 ozolu aleju (3)

Foto - rundale.netFoto - rundale.net

Rundāles pils muzejs sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” piektdien pils parkā stādīja 100 ozolu aleju, kas tiks nosaukta Imanta Ziedoņa vārdā, aģentūra BNS uzzināja muzejā.

Pavasarī fonds “Viegli” dāvinājumā no Izvaltas pagasta stādaudzētavas saimnieka Jāņa Bogdāna saņēma 100 ozolu stādu. Sarunās ar Rundāles pils direktoru Imantu Lancmani nolemts iestādīt Ziedoņa aleju Rundāles pils meža parkā.

Apmeklētāji labi zina Rundāles pils regulāro baroka dārzu un rozāriju – parka daļu, ko apjož divus kilometrus garais kanāls. Taču tikai retais apmeklējis arī augsto koku masīvu aiz kanāla, bijušo hercoga zvēru dārzu, kas kalpoja medībām. Meža parka lielākā daļa sastāvēja no ošiem, kuriem tika konstatēta neārstējama infekcija ‘chalara fraxinea’, un lielākā daļu ošu tika izcirsti. Šogad pavasarī sāktie sakopšanas un apstādīšanas darbi turpināsies vēl vairākus gadus.

Ziedoņa vārdā nosauktā aleja noslēgs parka centrālo perspektīvu vietā, kur beidzas arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli ieceres un kur meža parks harmoniski pāriet Zemgales līdzenuma mierīgajā ainavā. Tur paredzēts arī atdzīvināt kādreizējo zvēru dārza tradīciju, gan bez medībām. Zvēri, galvenokārt stirnas, nav pametuši šo parka daļu arī pēc koku izciršanas. Jau drīzumā blakus topošajai Ziedoņa alejai tiks ierīkota zvēru barotava, bet nākotnē iecerēts izveidot briežu dārzu.

Rundāles pils ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem ārvalstu tūristiem Latvijā un visvairāk apmeklētais muzeja komplekss Latvijā, kas atvērts apmeklētājiem visu gadu katru dienu.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ir nodibinājums, kas izveidots 2010.gada pavasarī, un dzejnieks tam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta jau viņa dzīves laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kolaboracionisma mēslos apvīļatajam vīriņam latvieši parāda godu un noņem cepurītes.Stokholmas sindroma vīruss joprojam aktīvs.

Draugiem Facebook Twitter Google+