×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

Rungainis: “ABLV Bank” pašlikvidācija ir ieguvums (1)

Ģirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETAĢirts Rungainis. Foto - Ieva Čīka/LETA

Komercbankas “ABLV Bank” pašlikvidācijas process būs ieguvums Latvijas ekonomikai, šorīt intervijā Latvijas Radio atzina korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” partneris Ģirts Rungainis.

Viņaprāt, tas ir labākais iespējamais scenārijs “ABLV Bank” gadījumā. Rungainis atzīmēja, ka no tā iegūs gan Latvijas ekonomika, kā arī paši bankas īpašnieki. Tādējādi bankai būs iespēja pašai izvēlēties likvidācijas administratorus. Līdzšinējie likvidācijas procesi padarījuši bagātus vienīgi pašus maksātnespējas administratorus.

Viņš arī pauda, ka bankas finanšu situācija ir pietiekami laba, kas nozīmē, ka visiem noguldītājiem ir iespējams atgūt naudu.

Savukārt komentējot Latvijas finanšu reputāciju, Rungainis atzīmēja, ka tā nav bijusi “spoža” arī pirms “ABLV Bank” gadījuma un, protams, nesenie notikumi to ir iedragājuši vēl pamatīgāk.
Jau vēstīts, ka “ABLV Bank” šodien plāno sniegt plašāku informāciju par gaidāmo bankas pašlikvidācijas procesu un to, kā tiks izvēlēti bankas likvidatori.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) pieņemtu lēmumu par likvidācijas procesa uzsākšanu, AS “ABLV Bank” ārkārtas akcionāru pilnsapulce pirmdien pieņēmusi lēmumu par pašlikvidāciju.

“ABLV Bank” uzskata, ka šādā veidā vislabāk spēs nodrošināt savu aktīvu aizsardzību, lai norēķinātos ar visiem klientiem, teikts bankas paziņojumā.

“Ņemot vērā līdz šim Latvijā notikušos maksātnespēju un likvidācijas procesus, uzskatām, ka tas ir pareizākais lēmums, kādu bija iespējams pieņemt pēc ECB paziņojuma par likvidācijas procesa uzsākšanu. Bankas finanšu stāvoklis ir teicams, tāpēc mums jārūpējas par katru klientu un viņa tiesību aizsargāšanu,” uzsvēra “ABLV Bank” valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

“Lēmums ir ļoti smags, bet šajos apstākļos visatbilstošākais,” atzina Bernis.
Kredītiestāžu likums nosaka, ka kredītiestādes pašlikvidāciju veic akcionāru sapulces ievēlēts likvidators.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+