Uncategorized

Rungainis: ja latvieši neiemācīsies dzīvot pilsētās, latviešu tauta vienkārši izbeigsies! 87

Foto – LETA

“Pie tagadējās pasaules ekonomikas struktūras nav iespējams radīt pietiekami daudz labi apmaksātu darba vietu reģionos, kur ir nepietiekams iedzīvotāju skaits. Šādas darba vietas tiek radītas nevis laukos, mežos vai tuksnešos, bet gan pilsētās,” žurnālam “Mājas Viesis” uzsver investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, kurš ir Latvijā redzamākais (un noteikti skaļākais) urbanizācijas un resursu koncentrēšanas politikas aizstāvis.

“Nav iespējama vienmērīga visas valsts teritorijas attīstība. Mēs neesam tik bagāti, lai varētu uzturēt nereālu sapni. Ja mums būtu tik daudz naftas kā Kuveitai, tad varbūt varētu šķiesties ar naudu, bet diemžēl tā nav. Šobrīd varam izšķiest vienīgi Eiropas fondu naudu.” Rungainis arī nevilcinās norādīt, ka lauku ceļi un cita infrastruktūra tiek uzturēta par pilsētnieku naudu. “Es kopā ar citiem nodokļu maksātājiem uzturu laukus. Un tā notiek ne tikai Latvijā, bet arī Šveicē, Vācijā un citās zemēs.”

Šāda interpretācija nav pa prātam Ciblas novada domes priekšsēdētājam Jurim Dombrovskim, kurš nejūtas neko parādā ne Rungainim, ne citiem rīdziniekiem. “Rungainis ir baņķieris, kurš sēž Rīgā un, visticamāk, nemaz nav bijis pierobežā, tādēļ viņam nav nekādas saprašanas, kas šeit notiek.” Pēc pagastveča domām, valsts pienākums būtu rūpēties ne tikai par Rīgas un lielo pilsētu, bet arī attālo novadu attīstību. “Mēs jau neesam tik milzīga valsts kā Krievija, kas nevar sakopt visu plašo teritoriju. Mums jāmēģina apkopt visu savu zemīti. Jāiegulda līdzekļi arī pierobežā, lai visa Latvija būtu apdzīvota. Ko tad mēs gribam panākt: lai visi pārceļas uz deviņām pilsētām, bet pārējā teritorijā ganās brieži un citi meža zvēri?” vaicā Dombrovskis.

Rungainis iebilst, ka priekšstats par Latviju kā mazu valsti ir mīts. “Latvija ir liela valsts ar salīdzinoši nelielu iedzīvotāju skaitu. Piemēram, Nīderlandē par trešdaļu mazākā platībā dzīvo 17 miljoni cilvēku. Tātad mūsu teritorijā varētu dzīvot vismaz 20 miljoni, bet mums nav pat divu miljonu!” Rungainis norāda: pat ja piepildīsies scenārijs, kas rādās murgos imigrācijas pretiniekiem – ka Latvijā ieradīsies milzīgs skaits imigrantu –, šie ieceļotāji tik un tā apmetīsies uz dzīvi pilsētās, nevis dosies apdzīvot Ciblas novadu. “Ja latvieši neiemācīsies dzīvot pilsētās, tad latviešu tauta vienkārši izbeigsies! Man tiek pārmests, ka ar šādu ideju sludināšanu es gribu iztukšot laukus un panākt, lai viss būtu tikai Rīgā. Bet patiesībā to veicina mūsu valsts līdzšinējā politika: ja nekas nemainīsies, tad tiešām viss būs tikai Rīgā!”

PILNU RAKSTU PAR SITUĀCIJU LAUKOS LASI JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

Saistītie raksti
LA.lv