×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Rungainis: Rīga šobrīd nav pievilcīga investoriem (8)

LETALETA

Korporatīvo finanšu uzņēmuma "Prudentia" partneris Ģirts Rungainis.

Rīga ir galvenā problēma, kas traucē Latvijai veiksmīgi piesaistīt investīcijas un cilvēkkapitālu, Latvijas Universitātes (LU) forumā “Latvijas attīstības ārējie faktori” sacīja korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” partneris Ģirts Rungainis.

Viņš vērsa uzmanību, ka pilsētai, lai tā veiksmīgi piesaistītu investīcijas un cilvēkkapitālu, jābūt tādai, kāda šobrīd Rīga nav. Piemēram, Rīga šobrīd ir politiskā “pretfāzē” ar valsti un tā vienkārši nav pievilcīga, uzskata Rungainis. Viņš uzskaitīja vairākus mērķus, kas Rīgai būtu jāsasniedz, lai kļūtu par pievilcīgu pilsētu.

“Ir jābūt mērķim Rīgai būt vienai no desmit pilsētām, kur ir labākie dzīvošanas apstākļi. Rīgai jābūt arī “Top10” “gourmet” galamērķim, vienam no “Top10” Eiropas izglītības centriem, lai piesaistītu jaunus un izglītotus cilvēkus, nevis pabalstu meklētājus. Tāpat “Top10” kultūras galamērķim. Svarīgi, lai lidosta “Rīga” iekļūst 40 Eiropas lielāko lidostu vidū. Ja būs spēcīga lidosta, Rīga attīstīsies un veidosies,” pārliecināts Rungainis.

Eksperts atzīmēja, ka attīstība Latvijā var notikt tieši Rīgas aglomerācijā, taču Latvijas galvaspilsētā ir jāuzlabo dzīves kvalitāte un dzīves ērtība, kas ir galvenais, ko vēlas šeit dzīvojošie un atbraukušie. “Justies droši, lai ir pieejamas viesnīcas un dzīvojamo platību atbilstoša kvalitāte un cena, ir būtisks priekšnoteikums. Jābūt arī vietām, kur labi un lēti paēst, kā arī tolerantai sabiedrībai,” skaidroja Rungainis.

“Prudentia” partneris aicināja foruma dalībniekus apzināties, ka uz pasaules investīciju kartes Latvija būtībā nepastāv, un Eiropa Latviju uztver kā pilsētvalsti. “Šī iemesla dēļ nākotnē jāaizmirst sapņi par daudzu simtu miljonu investīcijām šajā tirgū, bet tā vietā jāsniedzas tik tālu, cik tālu sniedzas Latvijas reālās iespējas,” kritisks vija Rungainis.

“Lielākoties mums jārēķinās ar pašu uzkrājumiem un pašu naudu, vai naudu mums tuvākajā reģionā, nevis jārēķinās ar ASV naudu. Mums jābūt un jākļūst pievilcīgiem, drīzāk proaktīvi pievilcīgiem, proti, jāpadara šī vieta laba un interesanta, kurā arī pašiem gribas palikt,” piebilda Rungainis.

Forums “Latvijas attīstības ārējie faktori” ir foruma cikla “Latvijas formula 2050. Attīstības scenāriji” otrais pasākums. Foruma mērķis ir noteikt galvenos Latvijas attīstību ietekmējošos faktorus nākamajās desmitgadēs, īpašu uzmanību pievēršot ģeopolitikai, investīciju un resursu plūsmai, tehnoloģijām un reģionālajai līderībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Un paldies dievam, ka neesam pievilcīgi (investoriem) vergturiem, jākļūst beidzot pašiem par saimniekiem savā zemē, nevis jānoskatās kā paverdzina mūsu dēlus un meitas par minimālo algu un peļņu izved no Latvijas, bet nodokļos iekasēto notriec padomijas iesakņotais birokrātu aparāts ar kolaboracionistisko valdību, kura joprojām maksā pensijas padomju okupantiem un kolonistiem.

  2. Aprobežotais rungainis vispār nevienam nav pievilcīgs!

  3. Lielākā Latvijas problēma ir nevis Rīga bet Rungainis un tas, ka svarīgos jautājumos lēmumus nespēj pieņemt atbildīgie, bet par lielu naudu pērk nekam nederīgus, teorētiskus spriedelējumus no Rungaiņa

  4. Neaprotu, vai Latvijā nav uzņemīgu, gudru profesionāļu, kas spēj attīstīt ražošanas, pakalpojumu un tirdzniecības jomas? Kada tad valtij, tautai jega no tiem ofšoru investoriem, kas atmazgā te netīro naudu. Par bankām vispār nerunājot- Antonovi, Guseļņikovi u.c. tikai grauj Latvijas valsts tēlu. Valdībai sen bija jāsaprot, ka investori tikai mekle lētu darba spēku un iespeju gūt labu peļņu. Tā tas ir visur. Vai tad kādam interesē ķīnieši-kā vini strāda, kavar dzivot no zemam algām, eiropieši investori labi pelna uz viņu vergu darba rēķina. Kāpēc jāmaksāpienācīga alga attīstīto Eiropas valstu darba spēkam, ja var pelnīt uz mazattīstīto valstu tautu rēķina.

  5. Ko un kur Jūs pats esat investējis un attīstījis ražošanu, izņemot to, ka palīdzējis nolaist dibenā vienu pēc otras ražojošas iestādes-Banku, Liepājas metalurgu,un t.t.

  6. Rīga nav pievilcīga tieši tāpēc ,ka te sēž tādi rungaiņi!

  7. Tā ir, investīciju nav un laikam jau nebūs. Bet pašam sevi aiz matiem un vēl kopā ar zirgu izvilkt no purva izdevies tikai vienam!

  8. Šis ir "Laltvijas avīzes" idiotisms Atbildēt

    Nacionāla un tradīcju atbalstoša plašsaziņa – vismaz tā par sevi ska “Latvijas Avīze” – atbalsta individālismu, neoliberālismu sludinošu Latvijas jampampiņu! Negadījums vai arī stubums?

Draugiem Facebook Twitter Google+