×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Rūpnīcai “Latvijas piens” piešķir kredītbrīvdienas

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien nolēma piešķirt valsts galvotā kredīta pamatsummas maksājuma atlikšanu uz pusgadu zemniekiem piederošajam Jelgavas piena pārstrādes uzņēmumam “Latvijas piens”.

Lēmums pieņemts vienprātīgi bez debatēm vai komentāriem.

Kā ziņots, valdība šodien slēgtajā daļā skatīja rīkojuma projektu “Par grozījumiem valsts galvotajā 2011. gada 9. jūnija aizdevuma līgumā, kas noslēgts starp SIA “Latvijas piens” un AS “SEB banka””.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, jautājums ir saistīts ar aktuālo “Latvijas piena” finansiālo situāciju un savlaicīga tā neizskatīšana var kavēt uzņēmuma un “SEB bankas” vienošanās noslēgšanu. Visai informācijai par šo jautājumu ir ierobežotas pieejamības statuss.

Patlaban neatmaksātais valsts galvotā aizdevuma apmērs ir 5 027 473 eiro.

Kā ziņots, “Latvijas piens” pagājušajā nedēļā nosūtīja vēstuli Valsts kasei ar lūgumu rast iespēju piešķirt uzņēmumam kredīta brīvdienas uz pusgadu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas reglamentē valsts vārdā sniegto galvojumu uzraudzības kārtību.
“Latvijas piens” palicis “Trikātai KS” parādā 3 036 600 eiro, līdz ar to kooperatīvs pārdod sev piederošos 55,36% rūpnīcas kapitāldaļu. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka potenciālie pircēji varētu būt no Igaunijas, Lietuvas vai Ukrainas.

Uzņēmums izstrādājis piedāvājumu parādu nomaksai “Trikātai KS”, paredzot līdztekus jaunajam parādu atmaksas grafikam piedāvāt kooperatīvam ķīlu pret parādsaistībām – zīmolu “Trikāta”, kas iekļauts uzņēmuma pamatkapitālā ar nominālvērtību divi miljoni eiro. Ja rūpnīca nepildīs parādsaistības, “Trikāta KS” būs tiesīga zīmolu pārdot.

Tikmēr Valmieras rajona tiesa 23.jūlijā atjaunoja “Trikātas KS” maksātnespējas procesa lietu, jo kooperatīvs noteiktajā termiņā neiesniedza tiesiskās aizsardzības pasākumu plānu. Lietas izskatīšana, kur tiks lemts par procesa tālāko gaitu, notiks 6. augustā plkst.13.30.

“Latvijas piens” darbu sāka 2012. gada beigās un ražo sieru, vājpiena koncentrātu un krējumu. Eksports industriālo produktu jomā veido 98%, savukārt patēriņa produktu jomā – 17%. Produkti tiek eksportēti uz Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu. 14,79 miljonus eiro vērtās “Latvijas piena” rūpnīcas pamatakmens tika likts 2011.gada septembrī. Kooperatīva biedru līdzfinansējums veidoja 1,42 miljonus eiro, kredīts bankās – aptuveni 9,24 miljonus eiro, bet Eiropas Savienības fondu finansējums – aptuveni 4,26 miljonus eiro. “Latvijas piens” arī saņēma valsts garantēto atbalstu – 7,11 miljonus eiro.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju patlaban “Latvijas piena” īpašnieki ir kooperatīvi “Trikāta KS” ar 53,66% kapitāldaļu, “Dzēse” ar 20,94% kapitāldaļu, “Latraps” ar 19,62% kapitāldaļu, kā arī “VAKS” ar 5,87% kapitāldaļu.

“Latvijas piena” provizoriskais apgrozījums pērn bijis 28,33 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+