Publicitātes foto

Rupeiks un Liepiņš nosargā čempionu titulu 0

Par Latvijas čempioniem motokrosā ekipāžām otro gadu pēc kārtas kļuvuši Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš.

Notriektā tautumeita 7
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Rupeika un Liepiņa pozīcijas pirms pēdējā posma “Smecersila” trasē Madonā bija tik stabilas, ka čempiona titula izcīnīšanai būtu pieticis ar finišu vienā braucienā. Šoreiz Rupeiks un Liepiņš pielika čempionu cienīgu punktu visai sezonai – ja pirmajā braucienā tehnisku iemeslu dēļ bija jāsamierinās ar tikai 10. vietu, tad otrajā tika izcīnīta uzvara. Posma kopvērtējumā sanāca tikai ceturtā vieta, tomēr Madonā par izcīnīto titulu vissaldāk smaidīja tieši Rupeika komanda.

Latvijas Motosporta federāciju par nepārdomāto kalendāru, divus valsts čempionāta posmus rīkojot vienā dienā ar pasaules čempionātu, pakritizēja Kaspars Stupelis, kurām vēl ne reizi (!) nav izdevies kļūt par Latvijas čempionu. Šoreiz Jāņa Daidera un Kaspars Stupeļa ekipāža uzvarēja pirmajā braucienā, otrajā cīnījās ar tehniskām problēmām, finišēja trešā un Madonas posmā palika otrajā vietā.

Smecersila trasē ar divām otrajām vietām uzvaru izcīnīja Latvijas vicečempioni, igauņu ekipāža Raido Rīms un Mauriss Linna.
Sezonas laikā septiņos posmos piedalījās 38 ekipāžas, no kurām 18 bija no Latvijas. Ekipāžu klasei labi rādītāji laikos, kad tādu pārstāvniecību pie starta barjeras neizdodas sapulcēt par populārajās solo motociklu klasēs.

Kvadraciklu klasē tikai piecu braucēju konkurencē uzvarēja Emīls Sigajevs, kurš sezonas kopvērtējumā ar 171 punktu palika trešais aiz Kristapa Veinberga (240) un Kevina Sāra (219).