×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. maijs, 2014
Drukāt

Rūpniecības izlaide pirmajā ceturksnī – par 2,8% mazāka nekā pērn

Foto: LETAFoto: LETA

Rūpniecības produkcijas izlaide šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pērn, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē izlaide sarukusi par 11,9%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,4%.

Salīdzinot ar pērnā gada pēdējo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 3,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 5,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 3,4% bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 0,8%.

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%. To ietekmēja produkcijas apjoma pieaugums apstrādes rūpniecībā par 2,5%. Samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 4,8%.

Salīdzinot ar 2013. gada martu, šajā mēnesī šogad rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,6%. Kritumu ietekmēja samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 19,2%. Pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 15,4%.

Lielākais apjoma pieaugums martā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 83,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 43,2%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 20,5%.

Nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums bija arī pēc īpatsvara  lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 10,2% un pārtikas produktu ražošanā – par 4,5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+