Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
6. maijs, 2014
Drukāt

Rūpniecības izlaide pirmajā ceturksnī – par 2,8% mazāka nekā pērn

Foto: LETAFoto: LETA

Rūpniecības produkcijas izlaide šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar atbilstošu laika posmu pērn, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē izlaide sarukusi par 11,9%, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,4%.

Salīdzinot ar pērnā gada pēdējo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 3,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 5,6% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 3,4% bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 0,8%.

Savukārt šā gada martā, salīdzinot ar februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%. To ietekmēja produkcijas apjoma pieaugums apstrādes rūpniecībā par 2,5%. Samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 4,8%.

Salīdzinot ar 2013. gada martu, šajā mēnesī šogad rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 1,6%. Kritumu ietekmēja samazinājums elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē – par 19,2%. Pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 15,4%.

Lielākais apjoma pieaugums martā bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 83,2%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 43,2%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē – par 20,5%.

Nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums bija arī pēc īpatsvara  lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 10,2% un pārtikas produktu ražošanā – par 4,5%.

Pievienot komentāru

"Turkish Cargo" sāks regulāros kravu avioreisus no Stambulas uz RīguTurcijas nacionālās aviokompānijas “Turkish Airlines” kravas pārvadājumu lidsabiedrība “Turkish Cargo” 1.jūlijā sāks regulāros reisus no Stambulas uz Rīgu.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+