×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūlijs, 2013
Drukāt

Rūpniecības produkcijas ražotāju cenas jūnijā pieaugušas par 0,1%

LETALETA

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenas samazinājās par 0,4%, bet eksportētajai produkcijai tās palielinājās par 0,6%.

Nozīmīgākais cenu kāpums galvenokārt siltumenerģijas realizācijas cenas pieauguma dēļ bija elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā par 1,6% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā par 0,5%.

Lielākā pazeminošā ietekme bija cenu samazinājumam koksnes un koka izstrādājumu, izņemot mēbeles, ražošanā, kur vērojams samazinājums par 1,2%, Nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā bija vērojams cenu samazinājums par 1%, bet atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, kā arī materiālu pārstrādē – par 1,2%.

Šī gada jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada jūniju kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,1%. Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai pieauga par 1,1%, bet eksportētajai – par 3,1%.

Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija pārtikas produktu ražošanā, kur cenas pieauga par 3,3%, elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā – par 2,2% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 2,9%.

Lielāko pazeminošo ietekmi atstāja cenu samazinājums atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē – par 7,5%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+