×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
31. augusts, 2016
Drukāt

Rusefa atcelta no Brazīlijas prezidentes amata

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Papildināta.

Brazīlijas Senāts trešdien nobalsojis par prezidentes Dilmas Rusefas atcelšanu no amata, vainojot viņu manipulācijās ar valsts budžetu.

Noslēdzoties impīčmenta procedūrai, par Rusefas atcelšanu balsoja 61 senators, bet pret – tikai 20. Lai prezidenti atceltu no amata, bija nepieciešamas vismaz divas trešdaļas jeb 54 Kongresa augšpalātas locekļu balsis.

Tajā pašā laikā otrajā balsojumā senatori neatbalstīja ierosinājumu atņemt Rusefai tiesības nākotnē ieņemt publiskus amatus. Par ierosinājumu atņemt viņai uz astoņiem gadiem tiesības ieņemt sabiedriskus amatus no 81 senatora nobalsoja tikai 42.

Tādējādi ar trešdienas balsojumu pielikts punkts 13 gadus ilgajam kreisās Darba partijas valdīšanas posmam.

Tagad Rusefas vietā stāsies prezidenta pienākumu izpildītājs Mišels Temers, kurš pārstāv centriski labējo Demokrātiskās kustības partiju un ieņems valsts galvas amatu līdz 2018.gadā paredzētajām vēlēšanām. Amata zvērestu 75 gadus vecais Temers nodos jau trešdien plkst.22 pēc Latvijas laika.

Rusefa, kas nāca pie varas 2011.gadā un bija pirmā sieviete Brazīlijas prezidenta krēslā, tika apsūdzēta par manipulācijām ar budžetu, lai tādējādi maldinātu vēlētājus pirms 2014.gada vēlēšanām.

Pati Rusefa noliegusi jebkādu savu vainu un impīčmentu nosaukusi par labējo organizētu “apvērsumu”.

Impīčmenta procedūra, kas Brazīlijā nebija pieredzēta vairāk nekā 20 gadus, tika sākta decembrī. Maijā Rusefa tika atstādināta no prezidenta pienākumu pildīšanas, kad Kongresa apakšpalāta nobalsoja par viņas atcelšanu.

Iepriekšējo reizi impīčmenta procedūra tika ierosināta 1992.gadā pret prezidentu Fernandu Koloru de Melu, kurš tika apsūdzēts korupcijā. Viņš gan pats atkāpās no amata, pirms sākās impīčmenta tiesa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+