×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2017
Drukāt

Franks Gordons: “Russkij mir” nav nekāds Gētes institūts (101)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vladimirs Putins, kā zināms, gan Viskrievijas, gan globālā mērogā intensīvi ievieš un propagandē jēdzienu “Krievu pasaule” (“Russkij mir”) un šī saukļa vārdā cenšas pakļaut Kremļa ietekmei un izmantot Kremļa interesēs it visus krieviski runājošos un krieviski domājošos, līdztekus faktiski diriģējot neatzītos pseidovalstiskos veidojumus – abas Donbasa “tautas republikas” un Piedņestru, kuras misija ir būt ķīlim, kas iedzīts starp Ukrainu un Moldovu.

Bet līdzās “Krievu pasaules” idejai intensīvi darbojas organizācija jeb fonds “Russkij mir”, kura desmitā gadskārta pašlaik tiek svinēta Maskavā. Oficiāli tiek apgalvots, ka šis fonds tīri labi salīdzināms ar tādiem iestādījumiem kā “Gētes institūts” Berlīnē vai “British Council” Londonā, kas popularizē attiecīgi vācu vai angļu valodu un kultūru.

Par to, ka te ir principiāla atšķirība, liecina kaut vai raksts, ko “Russkij mir” desmit gadu jubilejai veltījis Džuljeto Kjeza – jau pavecs vīrs, bijis ilggadējs Itālijas komunistu laikraksta “L’Unita” korespondents Maskavā. Viņš lieliski pārvalda krievu valodu un savulaik aktīvi jaucies arī Latvijas iekšējās darīšanās, piedaloties Ždanokas partijas “PCTVL” Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņā – iesaistoties tās sarakstā kā kandidāts. Drudžainās prokremliskās aktivitātes ziņā viņu var salīdzināt ar Somijā mītošo odiozo Johanu Bekmanu.

Kjeza sūrojas, ka Rietumi šo fondu “Russkij mir” ierindojuši kā bīstamu un graujošu līdzās televīzijas, radio un interneta konglomerātam “Russia Today” (RT) un ziņu aģentūrai “Sputņik”. Nu ko, te Rietumu bažas un aizdomīgums ir pilnīgi vietā.

Kjeza mūs lepni informē, ka fonda “Russkij mir” paspārnē darbojas pāri par 250 “krievu kultūras centru” 73 valstīs. Faktiski arī “Maskavas nams” Rīgā ietilpst tai pašā kategorijā. Pretēji Kjezas apgalvojumam, ārvalstu krievu skolās un kursos, ko uztur “Russkij mir”, tiek popularizēti ne tikai Tolstojs, Dostojevskis, Čehovs, bet arī intensīvi iepotēts priekšstats par mūsdienu Krieviju kā dižvalsti ar unikālu civilizāciju, kas piesātināta ar garīgumu un cieņu pret tradicionālām vērtībām, īpaši ģimenes aspektā.

Raksta autors atgādina, ka nepieciešams stiprināt kristietību pēcpadomju telpā, un norāda, ka Ukrainā krieviski runājošo īpatsvars ir 29,6%, Baltkrievijā veseli 70%, Kazahstānā 23,7%. Pieminēta arī Igaunija (29,6%). Džuljeto Kjeza īpaši uzsver, ka 1 155 960 Izraēlas pilsoņu, 
t. i., 15% no valsts iedzīvotāju kopskaita, “runā krieviski”. Viņš liek saprast, ka tā esot potenciāla rezerve, kas būtu maksimāli izmantojama.

Te nu pats piesakos pie vārda. Tā sauktais Krievu kultūras centrs Telavivā cenšas darīt visu, lai arī jaunā paaudze cieši turētos pie krievestības. Un, gadumijai tuvojoties, simtiem jau Izraēlā dzimuši neseno ebreju ieceļotāju bērni tiek ielūgti pasākumos, lai iegūtu priekšstatu, ka šajā svelmainajā palmu, ciprešu un olīvkoku zemē īstu svētlaimi dod tikšanās ar Salavecīti un Sniegbaltīti.

Tā nu tā indoktrinācija sākas… Tomēr vairākums Izraēlas krievvalodīgo nevēlas, lai rusifikācija traucētu viņu ieaugšanu Izraēlas ivrita dzīvē, sadzīvē un kultūrā. Nē, “Russkij mir” nav nekāds, teiksim, “Gētes institūts”, kas gan Rīgā, gan Telavivā dara svētīgu darbu kultūras jomā, neiejaucoties šo valstu iekšējā dzīvē.

Pievienot komentāru

Komentāri (101)

 1. Neesmu pirmais, kas pamana, ka “LATVIJAS avīze” labprāt pieņem komentārus krievu valodā. Kas būs nākamais solis, raksti krieviski? Varētu domāt, ka Latvijā trūkst krievu valodas prese un Interneta portāli. LA redaktori laikam klusām atbalsta divvalodību.

 2. pretīga LA politika! 12. jūlijs, 2017 08:57
  Atbildēt

  LA, atļaujot svešai valodai pašai ar sevi uzsākt sarunu latviskas vides viedokļu apmaiņā, skaidri parāda savu īsto seju, proti, krievijas impēriskās ideoloģijas “ruskij mr” atbalstīsanu. Pretīgi!

  9999999999999999999
  Pareizs novērojums, bija jādos brīdinājums kremļa vergam un tad bloķēt šito savoku, kā savā mongoļu mēlē ķeburus smerēt sāk

  • Афигеть можно от вас самих! Вы сами то, Фёдор (!) Афигенов (!) с русским именем и фамилий, чей раб?! Кто вы сами, существо непонятной национальной принадлежности?!

 3. Tas, par mākslīgo kremļa “krievu pasauli”, ir mums gan zināms, gan sajūtams, bet arī interesanti Izraēlas gadījumā to pašu vērot. Paldies F. Gordona kungam par brīdinošo ieskatu arī no tās, mums citas puses!

 4. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

 5. grafists ārdās kā traks.Laikam siltās jūlija dienās nevar izkļūt ārā no kažoka,tādēļ palicis nervozs.Ko tik nav samurgojis par Šnori,par Veidemani un citiem cienījamiem cilvēkiem…Pat ar dzimtās Krievijas krimināllikumiem draud.Grafist,atdziesti,iedzer ūdeni un dodies ārā saulītē!

  • Да сам ты сумашедший на всю голову. Эти господа мне абсолютно безразличны и уважаемыми я их не считаю. А совсем наоборот даже. И заявление в российскую прокуратуру уже подано кстати (не мной). Смотрим дальше, ждём что будет.
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 6. Pateicos Frankam Gordonam par (man ienesīgo – tātad) labo rakstu! Šoreiz, lai šeit nedomātu ka esmu galīgi stulbs, rakstu normālā t. i. latīņu rakstībā, nevis kropļotā vecbulgāru klostera rakstībā. Pie tās gan ietiepīgi pieturos “dzīves telpas paplašināšanas centienos” iedvesmojoties no Pobedonosceva, Ādolfa, Čingizhāna. (Nazarbajevs, Kazahstāna gan modernizējušies.)

  • Можешь молиться на своих любимчиков сколько влезет, но ты точно тупой. Русский язык ничуть не хуже твоего! Прекрати воровать чужие ники, сука!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

   • Contrary – Cenzori ir pārāk iecietīgi pret rupekli „grafists.”Nost ar impēriskā „grafists.” rupjo lamāšanos! Ir jau nesen viņam aizrādīts, piemēram, tikai par dažiem no daudzajiem: „националистическое дерьмо / Сам ты падла, придурок и урод! / Россия женщина с х**м,” u.t.t. Bet joprojām čingizhāniski vsegda bperjod, arī godājamā Franka Gordona raksta atsauksmēs impēriskais lamājas: „Вы мудак / ублюдок. / Верёвка всегда найдётся, а фонарных столбов в Риге много / Дурак ты /.Сам такой! Значит всё-таки заразный, да ещё и вонючий!” Impēriskajām uzdevums uzbrukt, pat sieviete.

    • Позвольте мне самому судить об этом. Но я рад за то, что вы меня конспектируете. Однако, вырванные из констекста отдельные слова и фразы, ещё ни о чём не говорят. Я уже говорил много раз, и повторю ещё раз, я не оскорбляю людей первым, только в ответ! Вы должны были это заметить, если так тщательно следите за моим творчеством. Если бы вы обратили своё внимание на комментарии своих соплеменников, то давно заметили бы, что откровенных оскорблений, в том числе на национальной почве, и прочих гадостей, на государственном языке гораздо больше и модераторы их не удаляют. Интересно почему?

     • Lūdzu Latvijas avīzes redaktorus dzēst “grafists.” komentārus. Kā jau vairākkārt norādīju par viņa necenzēto vārdu lietošanu, viņš to negrib ņemt vērā. Domāju ka daudzi komentatori arī būs par kulturālu portāla vidi.

     • Ябедничать нехорошо, голубчик! И не вам учить меня манерам. У вас вот ник ведь не крадут, а если украдут, то что вы запоёте? И ещё. Многие комментаторы, пищущие на государственном языке позволяют себе и не такие выражения, но этого вы в упор не видите!

 7. Problēmas būtība ir krievu impērijas eksistence. Kamēr tā pastāvēs, tikmēr krievi paši brīvi nebūs bet būs spiesti pievērsties nacismam (krievu stilā), lai to saturētu.

  • Да нет никакой проблемы. И с Россией вы ничего сделать не можете и не сможете. От того и злитесь. прекрати воровать чужие ники, сука!
   Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

 8. ak,nabaga krievu pasaule.... Atbildēt

  Visi,visa pārējā pasaule tai dara pāri,Latviju ieskaitot.Grib,Putina vārdiem runājot,”nolikt Krieviju un krievu pasauli uz ceļiem”,bet nekādi nevar pacelt to uz ceļiem no guļus stāvokļa..Vai,manu vai…Nabaga grafists.Laikam taču krievs,ja tā jācieš un jādežūrē ,gaidot kārtējo Gordona kunga rakstu.Esot par uti nosaukts,jo krievu prese tā raksta.Šausmas.labāk būtu Dievam ticējis nevis presei un avīželei “Vesti”.Tā iet,ja pašam savas galvas nav.Daudzi latvieši arī nav labāki,jo akli tic visam,ko raksta prese.un tad cieš un ‘pārdzīvo un raksta dumjus komentārus.

  • Голубчик, вы лучше себя пожалейте, да соплеменников своих, вымираете же. А Россия стояла, и стоять будет, и ничего вам с этим не поделать! Сам автор мне откровенно безразличен, а вот идеи им пропагандируемые – неприемлимы. Против них и я возражаю, высказывая своё мнение.

 9. “Обрусевшие инородцы всегда пересаливают по части истинно русского настроения.” Владимир Ленин. Gan jau to Ķezu būs uztaisījis kāds impēriski noskaņots baltgvardu bēglis. Vai ne, grafist?

  • Если вы уж дошли до таких аргументов, то….Свечку не держал! Вообще то, вам должно быть стыдно за такие слова.

 10. pie mums tā ir kreisā biomassa

 11. Paldies Frankam Gordonam par labo rakstu! Arī par krievestību, par ekspansionistisko apsēstību ar to ārpus savas senču un etniskās dzimtenes.

  • Вот и вам повторю такой же вопрос. Что же такого ценного в этой статейке, кроме привычного руссофобства автора? Только постарайтесь обойтись без привычных пропагандистких шаблонов, а ответьте по существу, доказательно и с примерами.

   • Kādam idiotam ir jābūt šim grafistam un Pūķina Krievijas komandai. Ukraina ar straujiem soļiem attīstās, jo ukraiņi saprot, ka viņiem rūpīgs un smagas darbs var tikai līdzēt. Laki krievi lēkā aiz laimes kā sienāži fabulā. Ziemā redzēs laimes lāci arktikā!

    • Дедуля, ну ты там упился совсем у себя на хуторе. Пора трезветь уже. Это украина развивается то?! Где, в чём, в каких областях? Это когда атомные станции в качестве топлива используют хрен знает какое топливо, от хрен знает какого поставщика?! А они на украине все чернобыльского типа, между прочим. Не уменьшает это твоего восторга? Думаешь, до твоего хутора не достанет? Увы, в случае аварии вся европа будет одним большим чернобылем!

   • Contrary to your lie, we democrats, know from Klaus Friedrich fallowing: „Hopefully, history will not repeat itself. But in view of recent events in Ukraine, especially the annexation of Crimea, one is reminded of some ominous parallels nearly 80 years ago, when Adolf Hitler annexed Austria. That annexation in 1938 bears close resemblance to Vladimir Putin’s annexation of Crimea in 2014. It almost seems that Putin took a page out of Hitler’s book when he described Crimea’s annexation as a “homecoming.” Hitler had welcomed Austria “home” in the same way (Heim ins Reich)”.

    • «Мы демократы» – ишь ты, какой апломб, да с таким задором. А вы сами уверены, что говорите правду?! Почему бы вам не использовать более близкие по времени примеры? Например, разгром Югославии без санкции ООН главным демократизатором всех стран и народов, и образование и последующее признание республики Косово?

     • Wikipedia. – The Ukrainian territory of Crimea was annexed by the Russian Federation on 18 March 2014. Since then, the peninsula has been administered as two de facto Russian federal subjects—the Republic of Crimea and the city of Sevastopol, which, until 2016, were grouped in the Crimean Federal District.[31] The annexation was preceded by a military intervention by Russia in Crimea, which took place in the aftermath of the 2014 Ukrainian revolution and was part of wider unrest across southern and eastern Ukraine.[32][33]

     • Извините, но это не довод, а всего лишь принятая на западе интерпретация тех событий. Моих аргументов вы не опровергли. Надо осознать, что Крым и Севастополь никогда и не были украинскими. А тот факт, что Хрущёв эту республику просто подарил украине, ничего не меняет. И военная база, и войска там были всегда, с царских времён ещё.
      Скажите, чем референдум в Косово отличается от референдума в Крыму?!

  • Interesanti, ka arī Izraēlā ir “russkij mir”.

 12. pretīga LA politika! Atbildēt

  LA, atļaujot svešai valodai pašai ar sevi uzsākt sarunu latviskas vides viedokļu apmaiņā, skaidri parāda savu īsto seju, proti, krievijas impēriskās ideoloģijas “ruskij mr” atbalstīsanu. Pretīgi!

  • Исключительно ради справедливости вынужден заступиться за газету. Вы не правы, редакция газеты никакой такой «русский мир» ни капельки не поддерживает. Политика редакции вполне соответствует националистической идеологии. Просто редакция не владеет интернетом, а там возможно всё, законы Латвии там не действуют.

 13. Kas par smuku jaunvārdu “krievestība”! Žīdi jau sāk izdomāt latviešiem jaunus vārdus! No pēdējā laikā latviešu valodā ieviestajiem “jaunvārdiem” man visvairāk patīk “grozāmgrābslis”. Autoram vajag izmaksāt prēmiju par ģeniālo izgudrojumu.

 14. Paldies Frankam Gordonam par kārtējo vērtīgo rakstu. Starp mūsu žurnālistiem maz tādu, kas tik skaidri un konsekventi izprot un izanalizē Kremļa imperiālistu mērķus un būtību.

 15. Jautājums 'Latvijas Avīzei' Atbildēt

  Jūsu nevēlēšanās izskaust svešas valodas ielaušanos latviskā vidē (piem “grafista” rakstītais) ir zīme, kas norāda uz jūsu patieso politiku. Tā patriotiskā sarkanbaltsarkanā jērādiņa, ar kuru jūs piesedzat ‘Latvijas Avīzes’ miesas, ir stipri par mazu un ļoti labi ļauj redzēt krievijas impērijas krāsās nokrāsoto ‘Latvijas Avīzes’ miesu. Pretīgi!
  p.s.
  Varāk kā gadu ‘Latvijas Avīze’ negrib ielikt nosacījumus programmā, kas neļautu svešām valodām piemēslot latvisku vidi

  • До тошноты противно как раз другое. А именно то, что вы и такие же как вы, совершенно забыли про конституцию своей собственной страны, и абсолютно не уважаете ни дух ни букву конституции!!!
   От вашей мнимой защиты латышского языка веет таким пещерным нациоанализмом, что дышать трудно становится.

   • Tātad, lietot krievu valodu Latvijā, sarakstē ar latviešiem, nav šovinisms, bet latviešiem savā starpā srunāties latviešu ( valsts ) valodā ir nacionālisms? Vispirms padomā, ko runā un tad raksti.

    • А я всегда думаю, что говорю, и вам советую делать так же. А то по вам это не заметно. Я пишу на русском, вы – на латышском, но вы же меня поняли (и даже ответили), а я понял вас. Знание многих языков это благо. И где вы здесь увидели шовинизм?! Вы не могли бы привести примеры того, где, когда и кто, запрещал вам в независимой Латвии разговаривать на латышском языке?!
     Противоположных примеров то в избытке, даже здесь. И вы тому подтверждение.

     • “Знание многих языков “-tas ir tad,kad grafists zin savu krievu valodu un uzstāj,ka arī latviešiem viņa valoda ir jāzin,kamēr pats,dzīvodams Latvijā,visu laiku pieprasa visiem runāšanu Putina mēlē.Citādi -grafista izpratnē-latvieši slimojot ar rusofobiju un esot visīstākie fašisti,jo negribot Latvijā runāt krieviski.

     • Когда и где я просил именно вас разговаривать со мной на русском языке?! Мы знакомы разве, или где то встречались? Или я просил вас писать комментарии на русском языке? Зачем же врать так нагло?! Вы в плену своих руссофобских стереотипов.

    • А ты не планируешь ехать туда ,к востоку ,где и дышится легко ,и националистов нет?А то ты и тебе подобные тут сопли пускаете ,сезами умываетесь как тут плохо,а в сторону вокзала и не посматриваете. Странно….есть земля обетованная ,вас туда даже приглашают ,а вы ,ну низачто. От меня при таком раскладе и следа бы тут не осталось.

     • Не надо судить о других по себе. Хотите вот так просто.от нас избавиться, исполнить заветную мечту местных националистов?! Не выйдет господа! Мы не уедем и вам придётся с нами считаться! Латвия и наша страна тоже, зарубите себе это на носу!

  • “Latvijas Avīze” vairs nav latviešu rokās, kā tas bija ar tās priekšteci “Lauku Avīzi”.

   • Ну вы же хотели чтобы мы выучили латышский язык!? Ну вот, теперь мы читаем ваши газеты. А вы думали, мы автоматически станем такими же как вы? Фиг вам, мы всё равно останемся русскими!

 16. ..krievu pasaule, islāma valsts utt, veidojumi apdraud mieru pasaulē…lielkrievu šovinisms nacisma mērcē….krievijā manāmas Vācijas 20. gadsimta 30-to iezīmes!

 17. Вот как интересно. У старого еврея все другие мнения являются априори одиозными, и только его собственное мнение – единственно верное и правильное. Это просто заблуждение, так в жизни не бывает.

 18. pasaules iekšienē pastāv vewidojums,kur Krievijas likumi nedarbojas.Tā ir čečenija.Kādu nakti šā gada janvārī tur bez tiesas ir nošauti 27 homoseksāļi.

  • Голубчик, а вы тоже из этих, да? Что же вы так распереживались то. Вообще то, фейковык новости надо доказывать фактами.

  • Kad Krievijā ir valdījis tiesiskums” Ivana Briesmīgā laikā? Staļina laikā? Pūķina laikā?

   • Вот только не вору говорить о законности! На себя посмотри лучше. Прекрати воровать чужие ники, сука!

   • Krievija bija diezgan sekmīga valsts 20.gs. sākumā, taču nespēja reformēt savu arhaisko monarhiju, tāpēc valsts apvērsuma rezultātā pie varas nāca boļševiku partija, kas noturējās ap 70 gadus un sačakarēja ļoti daudz ko.

    • Алла Борисовна, вы не забыли что были частью этой «архаики»? Государство ваше образовалось в результате того самого, как вы выражаетесь, переворота. А ваши соплеменники принимали в нём самое активное участие, не забыли?!

    • Labi, tajā laikā bija vismaz divas pilnīgi arhaiskas valstis – Austroungārijas impērija un Krievijas impērija. Zīmīgi, ka abas sabruka.

     • Вы ещё Британию, владычицу морей забыли упомянуть.

     • Lord Glenervan

      Great Britain did not cease to exist. In the United KIngdom, the Glorious Revolution of 1688 led to a constitutional monarchy restricted by laws.

     • От того, что власть короля Англии была ограничена законом, сама британия ничуть не перестала быть империей и колониальной державой.

     • What I mean is that UK was quite a modern state in the beginning of 20.century, contrary to Russia and Austro-Hungarian Empire.

     • А в чём конкретно Англия была современнее России того времени, а?

     • God Save the Queen

      Anglijā bija (un ir vēl tagad) neatkarīga tiesu sistēma un no karaļa neatkarīgs parlaments, kas pieņem likumus.

     • И всё?! Как то маловато. А в России того времени была государственная дума и государственный совет. Всё почти так же как в Англии, палата лордов и палата представителей.

    • Absolūtā monarhija 20.gs. sākumā! Protams, tā bija arhaika vienkārši tāpēc, ka nestrādāja pietiekami labi un nav ko pūsties šajā sakarā.

     • Так это вы начали, Алла борисовна, а не я. Кстати, именно эта «архаика» уменьшила гнёт немецких баронов и разрешила вам селиться в Риге, между прочим.

     • Alla Borisovna

      Un stulbi, ka valsts liktenis bija pilnīgi atkarīgs no kārtējā valdnieka iegribām. Tas pats Nikolajs 2. esot bijis diezgan mazspējīgs valdnieks.

     • Может это и так, Алла Борисовна. Но в ваших словах проскальзывает ненароком легкое чувство зависти, у вас то своей аристократии не было.

     • Alla Borisovna

      Nu cik var muldēt par “savu aristokrātiju”? Tas pats Nikolajs jau bija vācietis ar dāņu piedevu un nekāda sakara ar krieviem viņam nebija kā vien tas, ka viņš bija to cars.

     • Īsumā – Krievijas pirmsrevolūcijas aristokrātija runāja franču valodā, bērnus viņiem audzināja franču guvernantes, un par krievu tautu viņi atcerējās tikai kad aptrūkās nauda.

     • Алла Борисовна, аристократия это ведь не только царская династия, а целое сословие. Вот про немецких баронов в Ливонии известно много, а вот про латышских баронов я что то ничего не слышал. Где эти знаменитые роды, где потомки куршских и ливских вождей?

     • Mēs visi esam kuršu un latgaļu vadoņu pēcteči.

     • Искренне рад за вас.

 19. Krievu pasaule pastāvīgi iet mazumā kopš 1991. gada. Krievu nacismam nav nākotnes.

  • Это у тебя нет будущего, придурок! Не русский мир уменьшается, а количество неграждан в Латвии! Это совершенно разные вещи, не надо специально подменять понятия.
   И прекрати наконец воровать чужие ники, сука!

    • Вот тут я с вами согласен. Тот, кто постоянно крадёт мой ник, такой и есть!

   • Grafist, kāpēc nebrauc uz savu ļoti labo demokrātisko Krieviju, kur nav zagļu, ir tikai godīgie ļautiņi, kurus neieredz visa pasaule?

    • Да специально назло тебе! Чтобы тебя позлить и другим нервы попортить, непонятно что ли? А так, я просто пенсии дожидаюсь, зачем трудовому стажу пропадать.

  • Jā, interese par “krievu pasauli” kaut cik turējās tikai uz Padomju Savienības spēku, tagad, kad tā vairs netiek šādi uzspiesta, vienīgais tās dzinējspēks ir diaspora un tā iet mazumā gluži dabiskā veidā.

   • Алла Борисовна, а что такого плохого в поддержке своей диаспоры? Вот вы же свою диспору в англиях – ириях поддерживаете, деньги выделяете, юридическую помощь оказываете, чтоб детей не отбирали, Лиго помогаете праздновать, и считаете это нормальным. Почему России нельзя делать тоже самое?

    • Tas īstenībā ir labs jautājums. Man tā liekas, vaina ir iekš tam, ka Krievijas valdība šo diasporu mēdz izmantot, lai destabilizētu situāciju mītnes zemēs. Labs piemērs ir neseni “krievvalodīgo” protesti Vācijā saistībā ar kādas krievu meitenes it kā izvarošanu no patvēruma meklētāju puses. Izrādījās gan, ka nekas tāds nav noticis.

     • Так за умы людей надо бороться, а не стоять в стороне. И как минимум, не надо обзывать всех вшами, и уж тем более, оккупантами. И после этого требовать лояльности, это просто апсурд. Уважение должно быть взаимным, разве не так?

     • Nevajag tik akli ticēt avīzei Vesti un citiem krievu murgiem.Neviens nekad nevienu par utīm nav nodēvējis.Vajag lietot smadzenes.Būs dzīve patīkamāka.Lasīt protat,tad arī izlasiet un domājiet pats ar savu galvu,nevis ticiet visam,ko raksta korumpētā prese.!

     • Послушайте, не надо нас считать идиотами. Вот только что был скандал с вашим депутатом Шноре. Как он про нас сказал в своей статье?! А госпожа Вейдемане как позволяет себе выражаться в наш адресс? А многие прочие ваши политики разных рангов? Всем ли им присуща хоть малейшая деликатность?

     • tādēļ jau es jums ieteicu Pašam izlasīt,ko rakstīja Šnores kungs un tad sākt satraukties,nevis klausīties ,ko tirgus sieviņas runā.Šnores kungs lasītājiem atgādināja Latvijas laika sab.attiecību ministra A.Bērziņa brīdinājumu 1939.gadā,kurā ministrs citē latviešu parunu par uti kažokā,kuru grūti dabūt no kažoka ārā,ja tā tajā ielien.Tā kā valdība bija spiesta ielaist Latvijā krievu kara bāzes,Bērziņš aicināja to nedarīt,teikdams,ka ielaižot krievu uti kažokā,to būs grūti dabūt ārā.Viņa vārdi piepildījās,jo 1940.gadā visas trīs Baltijas valstis tika okupētas,jo bija izdarīta liktenīga kļūda uzticoties Kremlim.Paruna par uti kažokā ir tikai latviešu paruna.Pat Bērziņš nenosauca krievus par utīm,nemaz nerunājot par Šnori.un kā tad ir ar okupācijas gados Latvijā iebraukušajiem cittautiešiem un krieviem?Daudzi no viņiem vaimanā,ka Latvijā tiek diskriminēti,bet uz tēvzemi nebrauc,bet,ja brauc prom,tad uz Eiropu vai citām valstīm.Tikai ne uz Krieviju.nevajag baidīties no patiesības,grafist!

     • Убогое оправдание! Господин Шноре вовсе не ангел с крылышками, а самый откровенный приверженец нацисткой идеологии. Он ведь эту цитату из другого поклонника нацисткой идеологии использовал вполне осознанно, сознательно, представляя себе последствия. Вы его оправдываете и поддерживаете, значит, вы разделяете его взгляды. А я нет! Полиция безопасности не видит в этом ничего плохого. А я вижу! Российские законы позволяют возбуждать уголовные дела в отношении граждан других стран. Я очень надеюсь, что против данного господина возбудят уголовное дело и доведут его до конца! И пусть он только ступит на российскую территорию.
      И ещё. Средние века давно закончились, люди вольны жить там, где хотят. И не вам указывать, куда нам надо ехать и где жить. Бойтесь правды сами.

     • Latviešu paruna saka:”Brauc lēnām pār tiltu!”ka tik pret tevi pašu neierosina krimināllietu par fašistiskiem tekstiem…Šeit pat Latvijā.Varonis atradies..Dzīvo pats pēc krievijas likumiem un ievēro tos!Liec mierā Šnori un Veidemani!Lielkrievu šovinisms ir neārstējama slimība.Ne tu noteiksi,ko rakstīt un runāt Latvijas deputātiem un publicistiem.Tu esi nulle bez cipara.Tā,lūk!

     • А я всегда очень внимателен! Я высказываю своё личное мнение в полном соответствии со ст.100 вашей же конституции, на которую многие тут давно уже наплевали, и вы вот в том числе! Названные вами господа мне глубоко безразличны. Я не указывал и не указываю, что им надо говорить или писать. Я говорю о том, что за сказанное и написанное, им тоже надо нести ответственность. И в первую очередь в соответсвии с латвийскими же законами, в которых, между прочим, предусмотрена ответственность за разжигание национальной ненависти.
      Повторно, после удаления цензорами! Господа цензоры, ваши действия незаконны!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+