Kultūra
Mūzika

Rūta un Valdis Muktupāveli aizsāks “Sviesta kulšanas” koncertu sēriju 16

Foto: LETA

Ieskandinot starptautisko etnofestivālu “Sviests 2018”, Valmiermuižas kultūras biedrība aizsāk “Sviesta kulšanas” koncertu sēriju. Pirmajā koncerts, kas notiks 9. februārī plkst. 19 Valmiermuižas alus darītavā, viesosies Rūta un Valdis Muktupāveli ar programmu “Mani balti bāleliņi”, LA.lv uzzināja Valmieras novada domē.

“Mūsu mūzika ir veltījums senajām un mūsdienu baltu tautām – latgaļiem, sēļiem, zemgaļiem, lietuvjiem, jātvingiem, kuršiem un prūšiem. Skaņdarbu pamatā ir vokālā un instrumentālā mūzika no baltu zemēm – Latvijas, Lietuvas un Austrumprūsijas. Koncertā atskaņosim rituālu, ieražu un mitoloģiskās dziesmas, kā arī instrumentālas meditācijas un saspēle,” stāsta Rūta un Valdis Muktupāveli.

Muktupāveli mūzikā ļauj atdzimt koklēm, dūdām, vargānam, svilpei, baubenam un dziedošiem zvaniem – instrumentiem, kas spēlēti mūsu sentēvu laikos.

Ielūgumu cena: 5,00 EUR, tos var iegādāt “Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā.

2018. gada 16. jūnijā Valmiermuižā notiks etnofestivāls “Sviests”, kas šogad noritēs Latvijas simtgades zīmē un atzīts par valstiski nozīmīgu kultūras pasākumu. Tā tēma ir “baltu ciltis”, un līdzās labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī mūsu dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

LA.lv