Pasaulē
Eiropa

“Ryanair” paraksta vienošanās ar Itālijas stjuartu arodbiedrībām0

Foto – LETA/REUTER

Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair” otrdien parakstījusi vienošanās ar Itālijas stjuartu arodbiedrībām, lai nodrošinātu darba līgumus, balstoties uz Itālijas likumdošanu.

“Ryanair” norāda, ka vienojusies par kolektīvajiem darba līgumiem ar trīs galvenajām stjuartu arodbiedrībām FIT CISL, ANPAC un ANPAV.

Šīs vienošanās spēkā stāsies no 1.oktobra.

“Ryanair” sākotnējas vienošanās ar šīm arodbiedrībām bija panākusi šā mēneša sākumā.

“Ryanair” piekritusi, ka uz Itālijas stjuartiem tiks attiecinātas Itālijas darba un pensiju tiesības, kas paredz labākus nosacījumus nekā Īrijas darba un pensiju tiesības. paredzēts arī palielināt stjuartu atalgojumu.

Taču daļa Itālijā strādājošo kopīgi ar kolēģiem Beļģijā, Nīderlandē, Spānijā un Portugālē paziņojuši, ka 28.septembrī tiks rīkots 24 stundu streiks, kas būšot lielākais “Ryanair” vēsturē.

Augustā “Ryanair” parakstīja kolektīvo darba līgumu ar Itālijas pilotu arodbiedrību ANPAC. Tomēr divas citas Itālijas pilotu arodbiedrības – “Filt Cgil” un “Uiltrasporti” – vienošanos par kolektīvā darba līguma nosacījumiem noraidīja referendumā, tāpēc to biedri streikā 28.septembrī piedalīsies.

Saistītie raksti
“Ryanair” pilotu un stjuartu streiku dēļ Eiropā šovasar nācās atcelt simtiem avioreisu.

Aviokompānijas piloti, stjuarti un citi darbinieki ar streikiem cenšas panākt atalgojuma palielināšanu un darba apstākļu uzlabošanu.

LA.lv