×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
8. augusts, 2018
Drukāt

“Ryanair” piloti Vācijā pievienosies streikiem Eiropā (1)

Foto - LETA/REUTERFoto - LETA/REUTER

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” piloti Vācijā piektdien pievienosies Eiropā paredzētajiem “Ryanair” darbinieku streikiem, saasinoties nesaskaņām par darbinieku atalgojumu un darba nosacījumiem.

Vācijas arodbiedrība “Cockpit” norāda, ka aicinājusi tās 400 “Ryanair” pilotus rīkot 24 stundu streiku, sākot no piektdienas plkst.3.01 (plkst.4.01 pēc Latvijas laika) un ietekmējot visus aviokompānijas izlidojošos reisus.

“Mēs ārkārtīgi atvainojamies ietekmētajiem pasažieriem. Atbildība gulstas uz “Ryanair” vadības pleciem,” preses konferencē trešdien sacīja “Cockpit” prezidents Martins Lohers.

Piektdien streikot jau solījuši “Ryanair” piloti Īrijā, Zviedrijā un Beļģijā, paredzot būtiskus traucējumus tūkstošiem pasažieru.

Arodbiedrības skaidro, ka to prasības pēc algu palielināšanas un darba nosacījumu uzlabošanas nav sadzirdētas, un pēc vairāku mēnešu ilgušām sarunām nav panākts progress.

“Ryanair” jau pagājušajā mēnesī skāra vairāki streiki, kas Beļģijā, Īrijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā ietekmēja 600 lidojumus.

Arodbiedrības pieprasa, lai “Ryanair” savu personālu nodarbinātu saskaņā ar to valstu nacionālo likumdošanu, kur uzņēmums darbojas, nevis atbilstoši Īrijas likumiem.

Arodbiedrības arī vēlas, lai ar brīvā līguma darbiniekiem līgumi tiktu slēgti uz tādiem pašiem nosacījumiem kā ar “Ryanair” pastāvīgajiem darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. regulāriem ceļotājiem nejēdzība Atbildēt

    Bet iekrita acīs teksts arodbiedrība prasa, lai Ryanair savu personālu nodarbina saskaņā ar vietējiem likumiem, nevis Īrijas likumiem. Pieņemu, ka darbinieku no Latvijas tur nebūs daudz (bet ir, ir stjuarti latviski runājoši), un vai kāds pilots arī no latviešiem, es nezinu. Bet ja tādi būtu – es gribētu pavaicāt: vai viņiem tiešām gribētos, kā prasa arodbiedrība, lai viņu darba nosacījumi būtu pēc Latvijas likumiem un apstākļiem, bet nevis pēc Īrijas noteikumiem. (Kaut kā šaubos gan).

Draugiem Facebook Twitter Google+