×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Šā gada 5.maijs būs brīvdiena, atgādina LM

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedošs rododendru krūms.

2014.gadā pirmdiena, 5.maijs, būs brīvdiena, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Ministrijā skaidro, ka likums “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” paredz: ja svētku dienas – 4.maijs un 18.novembris – ir sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.

LM atgādina, ka valdība pērn nolēma 2014.gadā divas darba dienas – piektdienu, 2.maiju, pārcelt uz sestdienu, 10.maiju, un pirmdienu, 17.novembri – uz sestdienu, 22.novembri, tādējādi elastīgāk organizējot darba laiku no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

Pārceļot minētās darba dienas, būs iespējams nodrošināt darba nedēļas nepārtrauktību tajā nedēļā, no kuras darba diena būs pārcelta. Ģimenei tā būs iespēja vairāk laika pavadīt kopā, savukārt iedzīvotājiem – lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajā nedēļā, no kuras darba diena pārcelta.

Minētās izmaiņas attieksies uz tiem darbiniekiem, kuri strādā no valsts budžeta finansētajās iestādēs un kuriem noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Vienlaikus visas pašvaldības, komersanti un organizācijas, nosakot darba un atpūtas laiku, ir aicinātas ievērot attiecīgās darba dienas pārcelšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+