Dabā
Laika ziņas

Šā gada marts – vēsākais kopš 2013.gada. Nākamnedēļ Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte0

Šī gada marts Latvijā ir vēsākais kopš 2013.gada, liecina “Global Forecast System” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Līdz 24.martam mēneša vidējā gaisa temperatūra bijusi vairāk nekā divus grādus zem normas. Paredzams, ka 25. un 26.martā gaisa temperatūra būs tuvu normai, bet marta pēdējās piecās dienās – krietni zemāka.

2013.gada marts bija trīs grādus aukstāks nekā šogad – mēneša vidējā gaisa temperatūra noslīdēja līdz -5,5 grādiem. Savukārt 2007.gada marta vidējā temperatūra pakāpās līdz +4,4 grādiem – tas kļuva par vissiltāko pavasara pirmo mēnesi novērojumu vēsturē.

Iepriekšējos četros gados marta vidējā gaisa temperatūra bija no +1,1 līdz +3,4 grādiem jeb 1,3 līdz 3,6 grādus virs normas.

Saistītie raksti

Līdzīgi kā pirms pieciem gadiem, arī šogad marts ir ne tikai aukstāks, bet arī krietni sausāks un saulaināks nekā ierasts.

Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, aiz kuras ieplūdīs arktiskās gaisa masas. Pirmdien daudzviet gaidāmi nokrišņi, bet atlikušajās marta dienās, visticamāk, būs sauss un saulains laiks, liecina jaunākās laika prognozes.

LA.lv