×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. maijs, 2015
Drukāt

Saakašvili iecelts par Odesas apgabala gubernatoru (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili iecelts par Odesas apgabala gubernatoru, ziņo avoti Ukraina prezidenta administrācijā.

Prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Valērijs Čalijs piektdien paziņoja, ka valdība ir nosūtījusi Porošenko ierosinājumu iecelt Saakašvili par Odesas gubernatoru.

“Ja man pajautātu nevis kā administrācijas pārstāvi, bet gan kā analītiķi, kas izsaka prognozes, es domāju, ka iespējas ir 99%,” paziņoja Čalijs.

Porošenko 13.maijā Saakašvili iecēla par Konsultatīvās starptautiskās reformu padomes priekšsēdētāju, kuras uzdevums ir rekomendāciju un padomu sniegšana attiecībā uz reformu īstenošanu Ukrainā, balsoties labākajā pasaules pieredzē.

Padomē iekļauts bijušais Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, Eiropas Parlamenta deputāti Elmārs Broks un Jaceks Sariušs-Volskis, ASV senators Džons Makeins.

Padomē iekļauti arī Slovākijas ekspremjers Mikulašs Dzurinda, Lietuvas ekspremjers Andrjus Kubiļus, Petersonas (ASV) Starptautiskās ekonomikas institūta eksperts Anderss Oslunds.

Starptautiskajai padomei būs jāsniedz savi priekšlikumi izskatīšanai Nacionālajai Reformu padomei, kā arī jāanalizē priekšlikumi, kurus izskata Nacionālā padome, jāgatavo secinājumi par reformu īstenošanas aktualitātēm.

Padomei sēdes jārīko ne retāk kā reizi ceturksnī.

Eiropas Savienība sagaida, ka Ukrainas varasiestādes īstenos prokuratūras reformu, kā arī konstitucionālo un tiesu sistēmas reformu.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Patlaban Donbasā atrodas 43 000 nelikumīgo bruņoto formējumu karotāju, arī 9000 Krievijas armijas karavīru, šomēnes paziņoja Ukrainas Pretterorisma operācijas štāba komandiera vietnieks Valentīns Fedičevs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Marsmatiku valsti, Atbildēt

    gubernators sizofrenikis :). Jauki 🙂 Neskatoties uz visu, man tomer zel Ukrainas tautu. Butu labak marasmatiki Kijeva uzmanigak ieklausijusies bijusa ASV vaksts sekretara, arpolitikas meistara doktora Kisindzera teiktaja. Makeinu sakasvilu cels novedis Ukrainas valsti pie galiga sabrukuma. Diemzel !

  2. PAREIZA IZVĒLE! Viņš veiksmīgi vadīja valsti un arī vienu pilsētu vadīs labi. Gruzija Sakašvili laikā piedzīvoja strauju attīstību, un tas saniknoja Krieviju.

  3. splaviens gimi Ukrainai

  4. Politiskais āksts, ko gruzīnu tauta padzena no savas zemes, tādēļ padomājiet tautieši kāda ir pašreizējā Ukrainas valdība ko tik cītigi aizstāv ASV, ES un mūsu stulbā saeima un valdība. Nost ar Vienotību.

  5. VAI TIESAM VISA ODESA NEATRADAS SAVS GUBERNATORS BET NE NO CITAS VALSTS.TAS IR LOTI JOCIGI .

  6. Baidos, Ukrainas prezidents soreiz kludijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+