Latvijā
Politika

SAB anulējis Strīķei pielaidi valsts noslēpumam 7

Foto – Timurs Subhankulovs

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis no amata atbrīvotās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei pielaidi valsts noslēpumam, aģentūra BNS uzzināja SAB.

“Ņemot vērā to, ka Strīķe ir atbrīvota no amata, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai tā aizsardzību, atbilstoši likumā noteiktajam SAB speciālo atļauju ir anulējis,” norāda birojā.

Strīķe no amata atbrīvota 8.jūlijā. KNAB norāda, ka šāds lēmums pieņemts, jo viņa bez attaisnojoša iemesla ilgstošā laika periodā nav atradusies savā darba vietā.

Pieņemot lēmumu, komisija ņēma vērā faktu, ka Strīķe jau iepriekš saukta pie disciplināratbildības par noteikto amata pienākumu nepildīšanu.

Saistītie raksti

Tāpat ziņots, ka KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam ar Strīķi ir ilgstošas nesaskaņas. Sākot ar 2013.gada augustu, pret bijušo KNAB vadītāju Strīķi uz 2016.gada aprīli bija ierosinātas vismaz septiņas disciplinārlietas, ko Strīķe ir apstrīdējusi tiesā, jūnija vidū prezentētajā pētījumā “KNAB darba rezultāti un priekšnieka atlases process” par laika posmu no 2011.-2016.gadam secinājusi korupcijas pētniece Līga Stafecka.

Streļčenoks Strīķi no amata ir mēģinājis atbrīvot vairākkārt. 2013.gada 20.decembrī un 2014.gada 14.janvarī izdotos Streļčenoka lēmumus atcēlis toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), bet 2014.gada 7.februāra lēmumu toreizējā premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”) atstājusi spēkā. Šo lēmumu Strīķe pārsūdzēja tiesā, kas viņu amatā atjaunoja.

LA.lv