×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

SAB anulējis Strīķei pielaidi valsts noslēpumam (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) anulējis no amata atbrīvotās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei pielaidi valsts noslēpumam, aģentūra BNS uzzināja SAB.

“Ņemot vērā to, ka Strīķe ir atbrīvota no amata, kas saistīts ar valsts noslēpuma izmantošanu vai tā aizsardzību, atbilstoši likumā noteiktajam SAB speciālo atļauju ir anulējis,” norāda birojā.

Strīķe no amata atbrīvota 8.jūlijā. KNAB norāda, ka šāds lēmums pieņemts, jo viņa bez attaisnojoša iemesla ilgstošā laika periodā nav atradusies savā darba vietā.

Pieņemot lēmumu, komisija ņēma vērā faktu, ka Strīķe jau iepriekš saukta pie disciplināratbildības par noteikto amata pienākumu nepildīšanu.

Tāpat ziņots, ka KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam ar Strīķi ir ilgstošas nesaskaņas. Sākot ar 2013.gada augustu, pret bijušo KNAB vadītāju Strīķi uz 2016.gada aprīli bija ierosinātas vismaz septiņas disciplinārlietas, ko Strīķe ir apstrīdējusi tiesā, jūnija vidū prezentētajā pētījumā “KNAB darba rezultāti un priekšnieka atlases process” par laika posmu no 2011.-2016.gadam secinājusi korupcijas pētniece Līga Stafecka.

Streļčenoks Strīķi no amata ir mēģinājis atbrīvot vairākkārt. 2013.gada 20.decembrī un 2014.gada 14.janvarī izdotos Streļčenoka lēmumus atcēlis toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), bet 2014.gada 7.februāra lēmumu toreizējā premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”) atstājusi spēkā. Šo lēmumu Strīķe pārsūdzēja tiesā, kas viņu amatā atjaunoja.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. PALDIES Anonymous!!!

  2. Lielākā daļa tautas domā kā atbrīvoties no tādas valsts varas darboņiem . Uz pēdējām vēlēšanām reāli knapi salasīja apm.50% gājēju no kuriem 1/4 daļa bija rašas pēcnācēji. Zaļie nogatavojušies un kļuvuši pilnīgi sarkani.

  3. Toties zivju fabrika slepus tiekas ar putlera aģentiem.

  4. Tagad šī iestāde ir smirdoša mizkaste kas jāizmet. Ja nu vienīgi shēmotāji paši to uztur ,taču tā ka viņi uzdzīvo uz valsts un tautas rēķina, tas arī neder. Visa valsts nekompetento liekēžu un izlaupītāju armija jāsamazina no 30% (emigrējušo skaits) lidz 50% (jēgas no tiem nav ,tikai ļaunums)

  5. SAB sāk atgādināt represīvu iestādi, kas tā vietā, lai kopējiem spēkiem apkarotu korupciju, ņemtu aktīvu dalību skaidrības ieviešanā par bijušo KGB aģentu lomu padomju Latvijas cilvēku dzīves “upurēšanā augstākiem (komunisma) ideāliem un mērķiem”, neatkarīgās Latvijas izsaimniekošanā, nodarbojas ar šo cilvēku piesegšanu un Latvijas valsts izsaimniekošanas stutēšanu, stādot atsevišķas cilvēku grupas personīgā labuma gūšanas intereses augstāk par tautas lielā vairākuma labklājību, ko patiesībā paredz Latvijas Republikas Satverme. Pat pamatotu iemeslu nav spējuši atrast Jutas Strīķes pielaides valsts noslēpumam atteikumam! Es domāju, ka šai iestādei nepieciešama reorganizācija un augstāki standarti izvēloties darbiniekus!

  6. SAB sāk atgādināt represīvu iestādi, kas tā vietā, lai kopējiem spēkiem apkarotu korupciju, ņemtu aktīvu dalību skaidrības ieviešanā par bijušo KGB aģentu lomu padomju Latvijas cilvēku dzīves “upurēšanā augstākiem (komunisma) ideāliem un mērķiem”, neatkarīgās Latvijas izsaimniekošanā, nodarbojas ar šo cilvēku piesegšanu un Latvijas valsts izsaimniekošanas stutēšanu, stādot atsevišķas cilvēku grupas personīgā labuma gūšanas intereses augstāk par tautas lielā vairākuma labklājību, ko patiesībā paredz Latvijas Republikas SATVERME. Pat pamatotu iemeslu nav spējuši atrast Jutas Strīķes pielaides valsts noslēpumam atteikumam! Nekaunība augstākā mērā! Jāsāk diskusijas sabiedrībā par šīs iestādes reorganizāciju un augstākiem standartiem, izraugoties šīs īpašās iestādes darbiniekus!

  7. noslēpums ir tik tas, cik varturi nozaguši valstij.
    Pārējais viss izlasāms uz katras sētas, avīzēs, netā…

Draugiem Facebook Twitter Google+