×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2014
Drukāt

SAB atkārtoti izsniedzis Strīķei pielaidi valsts noslēpumam (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atkārtoti izsniedzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei pielaidi valsts noslēpumam.

Kā ziņots, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers jūnija sākumā atcēla SAB lēmumu, ar kuru Strīķei bija piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Ģenerālprokurors iepriekš Latvijas Radio atzina, ka attiecībā uz pārbaudi par pielaides izsniegšanas apstākļiem Strīķei prokuratūra secinājusi, ka pielaides izsniegšanas procedūra nav ievērota, jo pielaidi vajadzējis lūgt atjaunot iestādes vadītājam – KNAB priekšniekam.

Lai arī ģenerālprokurors atcēla SAB lēmumu un viņa lēmums nebija pārsūdzams, SAB bija tiesības atkārtoti lemt jautājumu par speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam izsniegšanu Strīķei.

SAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka no KNAB saņemts lūgums par speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam izsniegšanu Strīķei. Tika veikta papildu pārbaude un 9.jūlijā pieņemts lēmums par atļaujas izsniegšanu Strīķei.
11.jūlijā Strīķei izsniegtā speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam tika nogādāta KNAB.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks saistībā ar pielaidi valsts noslēpumam Strīķei piemēroja disciplinārsodu – rājienu. Minētā disciplinārlieta bija saistīta ar to, ka Strīķei nebija izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam un, atjaunojot viņu amatā, Strīķei ar iestādes vadītāja rezolūciju tika noteikti pārvietošanās ierobežojumi, lai nodrošinātu likumā “Par valsts noslēpumu” noteikto valsts noslēpuma objektu aizsardzību.

Tomēr tika konstatēti fakti, kas liecināja, ka Strīķe nav ievērojusi minēto rezolūciju, līdz ar to tika sākta disciplinārlieta. Šīs disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju vadīja KNAB Iekšējās drošības nodaļas vadītājs Jānis Roze.

Pret Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta, kurai pagājušā nedēļā beidzās izmeklēšanas termiņš, taču KNAB pagaidām neizpauž, vai tajā ir pieņemts kāds lēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Kaut kas sausmigi sak smirdet Bezabrene … !!!!

    … Un diviem NA ministriem … neizsniedz pielaidi uz valsts noslepumiem, kas ir vajadzigs lidzeklis vinu darba -aiz vel nezinamiem iemesliem !!!!

  2. Vienīga loģiska atbilde uz jautājumu: kam tā Striķe tik briesmīgi vajadzīga? ir: Krievija. Tā patās, kā rektors nepagarināja A.Duginam darba līgumu, bet otrā dienā tas tika atjaunots amatā savā darba vietā.

  3. Tas patiešām jau vairs nav pat smieklīgi..Traģiski skumji tas ir!

  4. Nu bet kā citādi — tik kolosāli iefiltrēts aģents un nevarēs neko ziņot saimniekiem !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+