×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

SAB direktors: Valsts pārvaldē bijuši cilvēki, ar kuriem spēlējies Putins (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Latvijas valsts pārvaldes struktūrās ir bijuši cilvēki, ar kuriem “spēlējas Krievijas prezidents Vladimirs Putins”, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

Vaicāts, vai Latvijas valsts pārvaldes struktūrās ir “kārtis”, proti, cilvēki, ar kuriem spēlē Putins, SAB direktors atbildēja: “Jā, tādi cilvēki ir bijuši.”

Viņš gan skaidroja, ka nedaudz pārspīlēta ir attieksme pret viena spiega izķeršanu. “Spiegi tiek ķerti, bet rezultāti šad tad nav publiski, jo ir dažādi veidi – cilvēku izraidīšana, klusā izraidīšana. Tas notiek,” skaidroja Maizītis.

Ja krimināltiesību izpratnē pret amatpersonām nav pierādījumu, tad pastāv mehānismi, kas var liegt amatpersonai darbu ar valsts noslēpumu, skaidroja SAB vadītājs. “Vismaz konkrētai amatpersonai tiek liegts konkrēts amats, tādā veidā amatpersona tiek neitralizēta,” uzsvēra Maizītis un piebilda, ka šādi gadījumi esot ap desmit.

SAB pagājušajā gadā konstatējis, ka Krievijas Federālais drošības dienests (FSB) nereti izmanto šantāžu un draudus, lai nodrošinātu sadarbību ar vēlamām personām. SAB pērn ir fiksējis vairākus gadījumus, kuros bijuši iesaistīti Latvijas iedzīvotāji un FSB darbinieki. Maizītis šodien “Krustpunktā” teica, ka tas nav nekas radikāli jauns. Šāda atziņa pārskatā parādījusies drīzāk kā brīdinošs signāls tiem, kas sadarbojas ar Krievijas dienestiem, viņš teica.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nopietnākais ir tas, Atbildēt

    ka valsts pārvaldē viņi ir vēl šodien un būs arī nākotnē…. Tas nav tikai joks, jo viņi darbojas….

  2. Nu Urbis noteikti,Ušaks u.c SC tovarisči.Pie kā brauca Sudraba?Ah Kalvītim taču labas attiecības.Zatlers sabija Kremlī un tagad pat ar putām uz lūpām par Kremli un labām attiecībām.Vazājās tur Šlesers utt.Kas tik tur nav laizījis Kremļa rokturus !VVF jau Kremlī NEBIJA !!Kaut kur gaļorkā ķīķerēja parādi,pazemota.Ome Ždanoka tur lielā godā,bet nodevējus ,lai vai kā netur godā neviens !Izmanto,piesmej un izmet kā izlietotus pr…..
    Es vispār NEVIENAM no SC neticu !!Viņu balsojumi jau visu izsaka.Piektā kolonna Saeimā !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+