×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
11. aprīlis, 2018
Drukāt

SAB: Kremlis Latvijā mēģina graut sabiedrības uzticību valstij (7)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Ar propagandas un ietekmes pasākumiem Latvijā Kremlis mēģina graut sabiedrības uzticību valstij un veicināt konflikta potenciālu, uzsverot etniskās, lingvistiskās un vēstures izpratnes atšķirības, secināts Satversmes aizsardzības biroja (SAB) 2017.gada darbības pārskatā.

SAB skaidroja, ka Krievijas ietekmes pasākumu un propagandas uzdevumi Latvijā atbilst Krievijas ārpolitikas mērķiem palielināt ģeopolitisko ietekmi reģionā, vienlaikus vājinot NATO un Eiropas Savienību (ES), kā arī Baltijas valstu pozīcijas šajās organizācijās.

Ietekmes pasākumi informatīvajā telpā vērsti uz Latvijas valsts vājināšanu, cenšoties veicināt sabiedrības neuzticību valstij un valdībai, apšaubīt Latvijas ģeopolitisko kursu NATO un ES, īstenot Latvijas starptautisko diskreditāciju, kā arī veicināt konflikta potenciālu, uzsverot un saasinot etniskās, lingvistiskās, vēstures izpratnes atšķirības, novēroja SAB.

Informatīvā telpa ir izšķiroša arī “krievu pasaules” un Kremļa pasaules redzējuma popularizēšanai, skaidroja SAB, piebilstot, ka galvenās Krievijas aktivitāšu tēmas informatīvajā vidē pēdējos gados kopumā saglabājas nemainīgas. Atkarībā no situācijas tiek mainīti atsevišķi uzsvari un pieskaņoti vēstījumi. 2017.gadā Krievijas ietekmes pasākumu viena no galvenajām tēmām bija NATO spēku izvietojums reģionā, izplatot maldinošus vēstījumus, ka tieši NATO destabilizē drošības situāciju reģionā, paplašinātā NATO spēku klātbūtne ir pretrunā Latvijas interesēm un rada draudus civiliedzīvotājiem.

Galveno pamatu Krievijas informatīvai ietekmei Latvijā veido retranslētie Kremļa kontrolētie televīzijas kanāli, uzsvērts SAB pārskatā. Darbu Baltijā 2017.gadā turpināja “Rossija Segodnja” struktūras “Sputniknews” un “Baltnews”, tomēr to ietekme ir visai ierobežota.

Apgabalā darbojas vairāki Prezidenta administrācijas Starpreģionālo un kultūras sakaru ar tautiešiem ārvalstīs pārvaldes koordinētie vai iniciētie projekti: portāls “RuBaltic.ru”, centrs “Russkaja Baltika”, informācijas aģentūras “Regnum” reģionālā redakcija u.c.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vait tad var graut to,ka praktiski nav?

 2. LA avize sakusi dzest toksiskajam kremlim nepatikumus komentarus .

 3. Nu ko tad valdība vilcinās izveidot ministriju sabiedrības uzticības valstij veicināšanai? Pag, pag, bet kaut kas uz to pusi jau laikam ir- kā tur vel bija – veselības, labklājības, izglītības vai apmēram tā?

 4. visās nelaimes kā vienmer kremlis vainogs, ari piedirstās apenēs:)ar uzticibas graušanu musu pašu politiķi un valsts pārvaldes klerki lieliski tiek galā, viņiem nekādu palidzibu mo malas nevajag

 5. Vispirms ir jalikvide ES un NATO Valsti esoso kremla cekistu piekto kolonu,kuras ietekme ir Rigas dome,”zala” valdiba un kremla cekistu “investoru” SIA `as.Latvijai nekavejoties ir jaklust par Tiesisku Valsti kura tiek ieveroti un izpilditi visi Latvijas un starptautiskie likumi,ieskaitot likumu par Valsts nodevibu.

 6. Graut uzticibu nevis valstij, bet valdībai!!! Bet kremlim nekas neizdosies, jo uzticības valdībai sen vairs nav!

 7. =Galveno pamatu Krievijas informatīvai ietekmei Latvijā veido retranslētie Kremļa kontrolētie televīzijas kanāli, uzsvērts SAB pārskatā.=
  Un kas liedz prezidentam, Saeimai nāk ar rosināju slēgt Kremļa kontrolētos televīzijas kanālus? Nekas. Bet varbūt pat kāda pantiņa atdarunājums : Stāv pie Kremļa vārtiem, Vējonis bāls un rokās tam lūgums pēc maizes un sāls…
  Teiks to var redzēt internetā, jā var, bet tie kuri tur skatās skatās arī tālāk uz rietumiem un …pārējais jau pēc paša prāta spējām.

Draugiem Facebook Twitter Google+