Latvijā
Politika

“SAB” neveiksmēm ir loģisks skaidrojums. Maizītim Saeimas NDK atbalsts2


Jānis Maizītis
Jānis Maizītis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Saeimas Nacionālās drošības komisija pirmdien tikās ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoru Jāni Maizīti, kuru Nacionālās drošības padome atbalstījusi vēl vienam termiņam šajā amatā. Gala vārdu šajā jautājumā teiks Saeima, kas par to varētu lemt atklātā balsojumā 8.martā.

“Mums bija ļoti atklāta saruna, uzklausījām SAB stratēģisko redzējumu, pārrunājām biroja veiksmes un neveiksmes. Visi komisijas locekļi vienprātīgi atbalstīja Maizīša kunga atkārtotu iecelšanu SAB direktora amatā, paužot uzticēšanos gan viņa darbam, gan SAB darbam kopumā. Tādēļ Saeima ar šo lēmumu nevilcināsies. Nepieciešams tikai nedaudz laika, lai frakcijas varētu iepazīties un iztaujāt kandidātu par viņa redzējumu uz sev svarīgiem jautājumiem,” pēc tikšanās ar SAB direktoru teica Saeimas NDK vadītāja Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”).

Sīkāk par pārrunātajām SAB veiksmēm un neveiksmēm NDK pārstāvji nerunā. Vien atgādina publiskajā telpā jau izskanējušos pārmetumus par SAB nespēju sadarboties ar VDK zinātniskās izpētes komisiju un iespējamo kūtrumu “Latvijas Bankas” prezidenta Ilmāra Rimšēviča lietā.

“Katram šim gadījumam ir loģisks skaidrojums. VDK komisijas gadījumā SAB stingri pieturējās pie likuma prasībām, kas man kā juristei ir ļoti svarīgi. Par Rimšēviča kungu notiek pārbaude un, kad tā noslēgsies, tad dosim informāciju,” teica Lībiņa-Egnere.

Saistītie raksti

Viņa arī noliedza, ka TV3 raidījumā “Nekā personīga” izskanējušo informāciju, ka Rimšēviča Krievijas brauciena fotogrāfija būtu iepriekš vērtēta šajā komisijā. To apliecināja arī viņas vietnieks Kārlis Seržants (ZZS), kurš NDK strādājis jau piecus gadus. Seržants arī noraidīja Maizītim adresētos pārmetumus par kūtrumu “LB” prezidenta iespējamās korupcijas lietā: “Deviņas desmitdaļas SAB darba ir ierobežotas pieejamības informācija, par ko nedrīkstam stāstīt. Tas rada mānīgu iespaidu, ka birojs ir mazaktīvs, bet tā nav.”

Kā vēstīts Nacionālā drošības padome (NDP) 21. februārī izlēma virzīt pašreizējo SAB direktoru Jāni Maizīti arī nākamajam pilnvaru termiņam SAB vadītāja amatu. Maizītis SAB priekšnieka amata pienākumus pilda kopš 2013. gada 2. maija. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.

LA.lv