×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

SAB pagaidām neatklās, kādu lēmumu pieņems par pielaidi Brokai (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) šodien līdz dienas beigām pieņems lēmumu par tieslietu ministres Baibas Brokas (VL-TB/LNNK) atbilstību pielaidei valsts noslēpumam, taču to publiski pagaidām neatklās.

SAB preses pārstāve Iveta Maura pavēstīja, ka SAB lēmums par pieeju valsts noslēpuma objektiem tieslietu ministrei tiks pieņemts līdz darba dienas beigām. Ņemot vērā to, ka personai ar SAB vēstules saturu ir jāiepazīstas pašai, nevis jāuzzina tas no plašsaziņas līdzekļiem, komentārus par šo jautājumu birojs šobrīd nesniegs.

Broka pašlaik ir komandējumā Luksemburgā.

Vienlaikus SAB joprojām vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa (VL-TB/LNNK) atbilstību pielaidei valsts noslēpumam. Broka amatā stājās pirms apmēram pusgada. Ministre laikrakstam “Diena” iepriekš paziņoja, ka ir gatava vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), ja SAB neizsniegs pielaidi valsts noslēpumam. Vēl aprīlī viņa telekompānijai LNT atzina, ka pielaides neesamība būtiski netraucējot viņas darbā.

Raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Brokai pielaide nav izsniegta, jo neesot skaidrības par vairākiem faktiem, kas saistīti ar Brokas kādreizējo darbību, proti, par sadarbību ar Ķemeru sanatorijas kādreizējo investoru “Ominasis Latvia”, kā arī jautājumiem par viņas pārstāvētās nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem. Broka kandidēja maija beigās notikušajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču ievēlēta netika.

Likumā ir uzskaitīti vairāki kritēriji, saskaņā ar kuriem pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem tiek liegta. Cita starpā pieeja valsts noslēpumiem tiek liegta personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kuri dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. SAAB rīcība par lēmuma pieņemšanu Brokai uzskatāmi liecina, ka šī iestāde strādā nevis patstāvīgi, bet
    valdošās partijas ietekmē. Jo lēmumu liks izskatīt MK sēdē, paši izlemt nav spējīgi.

  2. Man izskatās, ka Vienotības mafija grib nozāģēt Broku un Naudiņu tāpat kā tā nozāģēja Gaidi Bērziņu un Jaunzemi-Grendi. Vienotības galvenais ienaidnieks/sāņcensis nav vis SC/VK, bet gan vienīgā izteikti latviskā partija šinī zemē: Nacionālā apvienība.

  3. Man ir interesanti zināt, kas ir pārbaudījis pašus SABa inspektorus. Savā laika bija valodas, ka SABā vai DP bija pieņemti bijušie VDK darbinieki. Ja tas tā, tad par ko mēs varam runāt šodien. TAs kas ir parādījies internetā par Brokas darbību iepriekš, kā advokātei, tad man liekas vajadzētu pusi parlamenta deputātus un dažus ministrus no visai apšaubāmām partijām atbrīvot no amatiem, un par Zatleru nemaz nerunājot, kas sodien ir vissvarīgākās drošības komisijas priekšēdis. Šeit ož pēc politiska pasūtījuma no kādas konkurējošas partijas, lai mazinātu NA ietekmi valstī.

  4. Taču jau latviskos latviešus nedrīkst laist pie valsts vadības. Tikai tādus ar PSKP karti azotē Maskava atļauj likt pie ruļliem vai arī tādus kuru vārdi sastopami čekas maisos.Postkomunistiska sabiedrība ar padomju nomenklatūras darbiniekiem vadībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+