×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

SAB priekšnieks brīdina par pieaugošajiem kiberuzbrukumu draudiem

kazocins2

Kiberapdraudējums ir viens no nopietnākajiem drošības jautājumiem, kas Latvijai būtu jāuztver daudz nopietnāk kā līdz šim, ceturtdien publicētā intervijā žurnālā “Ir” norādījis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks Jānis Kažociņš.

Viņš uzsvēra, ka kiberuzbrukumu draudi nāk ne tikai no kriminālām aktivitātēm – ir valsts kiberuzbrukumi un hakeri, kas strādā neatkarīgi vai valsts uzdevumā. Piemēram, NATO štābam, katru dienu ir vairāki tādi uzbrukumi.

“Šodien brīdināju arī Ministru kabinetu, ka visi mūsu ministri ir kiberuzbrukuma mērķi. Paskatieties, kāds haoss ir, kad no vienas bankas bankomātiem mēģina izņemt naudu vienā svētdienas pēcpusdienā. Padomājiet, kas būtu, ja vispār banku sistēma elektroniski vairs nedarbotos – naudu nevar izņemt, nevar pārskaitīt. Beigu beigās [paliek] tas, kas ir uz rokas, un tad jāiet un jātirgojas: tavs burkāns pret maniem kartupeļiem. Tāda ir modernā dzīve. Tas nozīmē, ka mums ir daudz nopietnāk jāskatās uz to, kā aizsargāt sevi,” uzsvēra SAB priekšnieks.

Lai gan viņš negribēja atklāt, kādas tēmas pārrunājis ar FIB direktoru, kas februārī ieradās Latvijā, Kažociņš norādīja: “Ja jūs minētu, ka kiberjautājumi spēlēja lomu, tas varētu būt pareizi. Noziegumi ir tikai viena būtiska daļa no kiberapdraudējuma, kas ir visām valstīm, arī Latvijai.”

“Šis ir jautājums, kas mūsu valstī jāuztver daudz nopietnāk nekā līdz šim. Ja būs runa par LMT un “Lattelecom” privatizāciju, nešaubīgi, jāņem vērā, kādu iespaidu tas varētu atstāt uz Latvijas drošību,” uzsvēra Kažociņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+