Šabala iegāž ar noraidījumu, Latvija paliek bez uzvarām UEFA Nāciju līgā 0

Latvijas futbola valstsvienības pirmdien UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmās grupas pēdējā, sestajā, mačā viesos nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Andoru.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvija sešās spēlēs četras reizes nospēlēja neizšķirti un cieta divus zaudējumus, ar četriem punktiem grupā ieņemot trešo vietu.

Spēles pirmajās 15 minūtēs Latvijas futbolistiem bija vairākas standartsituācijas pie pretinieku vārtiem, taču neviena no tām nenoslēdzās ar bīstamu sitienu. Pēc tam laukuma saimnieki pēc soda sitiena raidīja bumbu garām labajam vārtu stūrim un turpinājumā pakāpeniski izlīdzināja cīņas gaitu.

Puslaika otrajā daļā bumba vairāk atradās Latvijas izlases vārtu pusē, turklāt 38.minūtē viesi saņēma smagu triecienu, jo mača galvenais tiesnesis Halils Umuts Melers par nesportisku uzvedību Valērijam Šabalam parādīja sarkano kartīti. Spēlējot mazākumā, latviešiem neizdevās nostiprināties pretinieku laukuma pusē un pirmais puslaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti.

Otrā puslaika ievadā, 51.minūtē līdz pretinieku vārtiem aizlauzās Dāvis Ikaunieks, kuram pietrūka vien pāris metru, lai izdarītu bīstamu sitienu. Turpinājumā laukuma saimnieki tika pie pāris stūra sitieniem, taču Andra Vaņina sargāto cietoksni neapdraudēja. Savukārt latviešiem pirmā labā iespēja bija 68.minūtē, kad Igors Tarasovs ar galvu raidīja bumbu nedaudz virs Andoras vārtu pārliktņa.

Spēles 75.minūtē traumas dēļ maču nevarēja turpināt Dāvis Ikaunieks, kura vietā laukumā devās Roberts Uldriķis. Pamatlaika pēdējās desmit minūtēs latviešiem neizdevās saasināt spēli, turklāt andorieši vilcināja laiku, lai noturētu bezvārtu neizšķirtu. Kompensācijas laikā Latvijas futbolistiem izdevās ielauzties pretinieku soda laukumā, bīstamu sitienu ar galvu izdarot Uldriķim. Tomēr uzvaru izraut neizdevās un spēle noslēdzās ar rezultātu 0:0.

Tikmēr otrā apakšgrupas spēlē Gruzija savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Kazahstānu.

Gruzijas izlases labā vārtus guva Giorgi Merebašvili un talantīgais Giorgi Čakvetadze, bet viesiem izcēlās Oralhans Omirtajevs.

Apakšgrupā ar 16 punktiem sešās spēlēs pārliecinoši uzvarēja Gruzija, otrā ar sešiem punktiem bija Kazahstāna, kamēr Latvija un Andora iekrāja pa četriem punktiem, latviešiem tiekot pie labākas gūto un zaudēto vārtu attiecības.

Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Andris Vaņins, bet no laukuma spēlētājiem maču uzsāka Kaspars Dubra, Vitālijs Jagodinskis, Vitālijs Maksimenko, Roberts Savaļnieks, Vjačeslavs Isajevs, Andrejs Cigaņiks, Artūrs Karašausks, Deniss Rakels, Valērijs Šabala un Dāvis Ikaunieks.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, starta vienpadsmitniekā bija Savaļnieks un Ikaunieks, bet nebija Vladislava Gabova un Igora Tarasova.