×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Sabiedrības atsaucība ļauj bērniem piepildīt sapņus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” kopīgi rīkotā konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” šā gada projektu pirmās kārtas balsojums noteicis, ka labumu gūs Alūksnes un Aknīstes vidusskolēni un ar diabētu sirgstošie bērni visā Latvijā. 


5170 cilvēkiem nebija vienaldzīgs kāds no 11 sabiedrības balsojumam izvirzītajiem projektiem un viņiem bija laiks, lai nobalsotu par vissvarīgāko ieceri. Paldies! Par visvērtīgāko atzīts projekts grāmatiņa “Cucuriņa padomi. Dzīvo vesels ar diabētu”. Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrības valdes priekšsēdētāja Ināra Pužule: “Diabēts mūsdienās ir pasaules epidēmija. Bērniem šī slimība nāk virsū kā lavīna. Pirms 23 gadiem, kad saslima arī mans dēliņš, Latvijā vidēji gadā saslima 11 – 12 bērnu. Tā tas bija līdz 90. gadiem. Bet šodien saslimst 70 – 76 bērni gadā. Kāpēc? Pasaules zinātnieki to vēl pēta. Grāmatiņa ir ļoti nepieciešama, jo Latvijā līdz šim tādas bērniem viegli uztveramas informācijas nav bijis. Tā noderēs arī slimo bērnu vecākiem, kuri ir šokā un nesaprašanā, kad bērns saslimst ar diabētu. Esmu gandarīta un priecīga, ka esam saņēmuši tik lielu sabiedrības atsaucību. Balsotājiem paldies! RBLF paldies!”

Alūksnes novada vidusskolā tiks izveidota kokapstrādes darbnīca, kur kokapstrādi apgūs ne tikai skolēni, bet arī skolotāji, bērnu vecāki un citi Alūksnes novada cilvēki.

Ilze Līviņa, Alūksnes novada vidusskolas direktore: “Uzzinot, ka mūsu projekts ir saņēmis sabiedrības atbalstu, pārņem brīnišķīga sajūta! Kā es smejos: aklai vistai jau otrais grauds, jo pagājušā gadā konkursā sabiedrība lēma un RBLF deva naudu mūsu skolas mājturības kabineta remontam.

Arī šogad visi skolotāji un skolēni stāstījām alūksniešiem par mūsu kokapstrādes darbnīcas projektu un kāds labums no tā būs. Un aicinājām par projektu balsot. Kā Krišjānis Barons savulaik vāca dainas, tā mēs – balsotājus. Paldies Rietumu bankai un visiem balsotājiem!”

Aknīstes vidusskolā izveidos jauniešu aktīvās atpūtas laukumu. Zvanot uz Aknīstes vidusskolu, biju apsteigusi RBLF darbiniekus, tāpēc laimējās dzirdēt, kā direktore Aija Voitišķe iekliedzas un smejas no prieka: “Vislielākās, visskaistākās emocijas! Sirds sāk dauzīties ātrāk! Ļoti, ļoti priecājos, ka mūsu 170 bērniem ir izdevies savākt tik daudz balsu. Malači! Bērni gan draugos lūdza atbalstu, gan skolas informācijas stendā ielikām aktīvās atpūtas laukuma projekta aprakstu un aicinājām, ja gribat, lai mums tāds būtu, pacentieties! Darām visi kopā! Pilnīgi neticami, ka esam guvuši atbalstu! Paldies balsotājiem!”

RBLF pārstāve Laura Cimmere pievieno savu paldies visiem balsotājiem. Bet atgādina, ka konkursa balsojums nav kumēdiņu vieta. Atkal kādas 300 balsis nācies anulēt, jo daudzi par projektu balsojuši vairākas reizes, vai arī vilkuši ailēs krustiņus, aplīšus…

Vēlreiz atgādinām – katrs drīkst balsot tikai vienu reizi par vienu projektu. Maija sākumā izsludināsim balsojumu par konkursa otrās kārtas projektiem.

 

Konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” 1. kārtas balsojuma rezultāti

Vieta Nosaukums Balsis
1.
Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības izdotā
grāmatiņa “Cucuriņa padomi. Dzīvo vesels ar diabētu.”
1391
2.
Kokapstrādes darbnīcas izveide Alūksnes novada vidusskolā
palīdzēs zēniem apgūt kokapstrādes prasmes.
596
3.
Bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas un sporta laukuma
izveidošana Aknīstes vidusskolā.
581
4.
Kuldīgas centra vidusskolas Dabas procesu pētniecības
centra izveide.
568
5.
Spēļu, sporta un atpūtas piederumu iegāde sociālās
aprūpes centrā Ērgļos.
510
6.
Mājturības kabineta labiekārtošana Rīgas 71. vidusskolas
Bēmu invalīdu centrā.
397
7.
Bērnu rotaļu laukuma ierīkošana Dagdas pilsētā dos iespēju
aktīvi un pilnvērtīgi atpūsties svaigā gaisā Dagdas
pilsētas bērniem un viņu vecākiem.
295
8.
Kvalitatīvāka aprūpe un ātrāks atveseļošanās process
Madonas pansionātā.
265
9.
Mācību aprīkojuma modernizācija izglītības kvalitatīvai
īstenošanai Pelču speciālajā internātskolā – attīstības
centrā (Kuldīgas novads).
249
10.
Rotaļu un sporta laukuma izveide Bauskas vēsturiskajā
centrā.
228
11.
Mākslīgās klinšu kāpšanas sienas atjaunošana Upesleju
internātpamatskolā – rehabilitācijas centrā.
90

Kopā 5170

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+