×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Sabiedrības nosodījums par vieglo sodu meitenītes pāridarītājiem nonācis līdz aicinājumiem uz publisku izrēķināšanos (20)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Sabiedrības nosodījums vieglajam sodam, kāds diviem vīriešiem Liepājā piespriests par netiklu darbību izdarīšanu pret mazgadīgu meiteni, pašlaik jau ir nonācis līdz aicinājumiem publiski izrēķināties ar apsūdzētajiem.

Cilvēku grupa, kas savu sociālo profilu identificējusi ar piederību partijai “Nacionālā savienība “Taisnīgums””, izplatījusi paziņojumu, kurā līdzās vīrieša attēlam ar it kā vienu no apsūdzētajiem aicina no viņa “uzmanīt bērnus” un “paust savu attieksmi” pret viņu.

“Liepājnieki, uzmaniet savus bērnus no fotogrāfijā redzamā tipa! Ja sanāk satikt uz ielas, ir visas iespējas paust savu attieksmi pret pedofiliem saskaņā ar savu sirdsapziņu! Ar sabiedriskajiem darbiem sodītais pedofils Smirečanskis,” teikts “Nacionālās savienības “Taisnīgums”” ierakstā profilā “Facebook”.

Kā liecina “firmas.lv” informācija, partijai “Nacionālā savienība “Taisnīgums”” 2013.gada 21.janvārī ir sākts likvidācijas process. 2014.gada 10.septembrī partijai reģistrēta nosaukuma maiņa un amatpersonu maiņa. Partijas vēsturiskais nosaukums bijis “Latvijas Nākotnes partija”, bet patlaban tās valdē reģistrēti – Rolands Augšpuls, Kārlis Apalups, Viktors Birze, Valters Grīviņš, Andis Ozoliņš, Oskars Krīgers un Liene Rijkure.

Kā ziņots, internetā arī sākta parakstu vākšana par mazgadīgās meitenes seksuālās izmantošanas lietas Liepājā tiesneses Aivas Daidares un prokurores Ligitas Arājas izvērtēšanu, aģentūru LETA informēja iniciatīvas autori.

Portālā “lv.ate.gs” akcijā “Nē bērnu seksuālai izmantošanai un to atbalstītājiem!” aicina parakstīties “pret mīksto sodu meitenītes seksuālajiem izmantotājiem un par tiesneses Aivas Daideres un prokurores Ligitas Arājas izvērtēšanu amata atbilstībai vai, ja nekas netiek darīts, – par tieslietu ministra demisiju”.

Iniciatīvas autori norāda, ka pirmajā dienā par to parakstījās jau aptuveni 2000 cilvēku, tomēr, kā novēroja aģentūra LETA, portālā tiek prasīts ievadīt tikai personas vārdu, kontakttālruni, e-pastu un komentāru, kas ļauj veikt neierobežotu skaitu ierakstu.

Kā ziņots, Liepājas tiesa kādu tēvu un dēlu par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo sodījusi ar piespiedu darbu. Gan valsts apsūdzības uzturētājs, gan apsūdzēto advokāts norādījis, ka sods ir adekvāts nodarījumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. es jau teicu ka mums nenormāla tauta Atbildēt

  pūlim cenšas piešķirt tiesibas tiesāt. linču tiesu uztver kā ” demokrātiju”. jā spriedums par mīsktu, tāpec ari ir iestādes kas tovar pārsudzet.
  starp citu dikti ticama izklausās ari versija par to ka bērns vienkārši pārdots uz ārzemēm, jo viss noticis 2 mēnešu laikā gan izmeklešana gan izņemšana no ģimenes, adopcija, terapija…. izskatās dikti pēc sarunāta scenārija, kur nekas reāli nav bijis, tāpec ari prokurore neko reālu nev prasijusi

 2. Tiesnesēm un prokurorēm noteikti pašām patīk sadarboties šāda veida spēlītēs ar maziem puikām.

 3. Adekvāts nodarījumam, tu ko ņirgājes!

 4. Vai ir vēl LV palicis kāds godīgs tiesnesis?

 5. Atvainojos jau iepriekš, ja paspruks kāds rupjāks vārds. Bet, sasodīts, kas te notiek? Tik maigs sods esot arī tāpēc, ka abi esot nožēlojuši nodarīto? Tad jau es mierīgi varētu iet pa ielu un kādu, piemēram, nošaut, tad pateikt, ka nožēloju un tiktu cauri sveikā? Kas tas par absurdu? Nu un ka neizvaroja? Tas, ka mazam bērnam liek aizskart savus dzimumorgānus ir ok? Tad jau tikpat labi var teikt, ka izvarotājs nav vainīgs gadījumā, ja izvarotā persona nav pretojusies. Mazam bērnam ir nozagti pieci gadi no bērnības, sakropļota dzīve, radīta neatgriezeniska trauma, bet viss ir kārtībā, jo “viņi nožēlo” ?
  Man pašai ir tikai 24 gadi, bērnu nav, bet tik un tā ir tik pretīgi dzirdēt ko tādu. Tad kā justies tiem vecākiem, kuriem ir bērni, zinot, ka pie tādas sistēmas viņu bērns nav pasargāts ne no kā?

 6. Izskatas, ka cakare tos, kas proteste, nevis noziedzniekus un maigo sodu devejus.NOZELOJAMI.

 7. ” kā novēroja aģentūra LETA, portālā tiek prasīts ievadīt tikai personas vārdu, kontakttālruni, e-pastu un komentāru, kas ļauj veikt neierobežotu skaitu ierakstu.”
  Jā, tas nu gan būs šausmīgi, ja savāks vairāk parakstu, ko tad darīs, tad pedofīliem Latvija vairs tik labi neklāsies, ko nu ?

 8. Nu ja, šeit mēs saskatām kūdīšanu uz vardarbību, bet pedofīlu gadiem ilgušajā vardarbībā pret mazu neaizsargātu bērnu, tiesa vardarbību nesaskata. Nu vai nav jocīgi???

 9. Nu, protams, tipiski Latvijai – sodīsim tos, kas grib aizstāvēt savus bērnus, bet pedofīliem pakratīsim ar pirkstu. Jāsoda bija tiesai, nevis cilvēkiem jādarbojas ar pašdarbību, bet tiesas mums ir nekādas.

 10. Tiesām ir tāda patvaļa kā vēl nekad agrāk. Ar to tās grib pateikt, ka labiem, godīgiem, taisnīgiem cilvēkiem ir nulles vērtība.Ja aizmuguriski tiek atņemts dārzs, miljonāriem sabāžot sertifikātus savās kabatās, kuri pienācās bijušajai īpašniecei, tad tiesa tur nekādu nozieguma sastāvu nesaskata un lietu nav iespējams ierosināt.Ja Godmanis izņem lielu naudas summu no valsts kases, visus iedzīvotājus aplaupot un radot krīzi Latvijā- tur arī tiesībsargājošās iestādes nozieguma sastāvu neredz.Bet, ja kāds cilvēks kaut ko nocitē,lai atklātu patiesību, kas nav pa prātam kādam no varnešiem, tad prokurore pieprasa 2 gadus cietumsodu šim cilvēkam -pilnīgi ne par ko. Un, ja pedofīli spīdzina meitenīti,tad par to nekāds cietumsods pat netiek piespriests. Kas absurdāks vēl var būt?

 11. Man pashai rados bija kaut kas taads..maasasmeitinja pazuda 5 gadu vecumaa..speeleejaas pagalmaa..kad atnaaca atpakalj..maasa jautaaja, kur biji? Lielaa maasa nebija pieskatiijusi..teica..mani panjeema onkulis uz dziivokli un raadiijies pliks..atbrauca policija uzreiz..ejam uz to dziivokli..aizgaajushi..izraadaas, ka tur dziivo Domes sekretaare.. beerniem ir lielas fantaazijas…veelaak pateica, ka visu izdomaajusi..

 12. Tas noticis paaris gadu laikaa! Kur skatiijaas vinjas maate jau agraak? Nebija vinjai maates? Kaapeec meitene nezinjoja agraak? Kaapeec tikai tagad? Tur vijaas taadi nosleepumi, ka to zina tikai tiesa. Un prese pasniedz uzreiz nezheeliigi! Vai vinjai nebija vecaaku, kam staastiit? Dazhreiz ir taas beernu fantaazijas..

  • Tiesa jau atzina, ka vinji ir vainiigi, taatad nav nekaadas beerna fantaazijaas, bet pieraadiits fakts! Shoreiz jau iet runa par soda neatbilstiibu!!! Un Tavs staasts…izklausaas, ka tiesi taapeec, ka tur dziivo Domes sekretaare, visi nosprieda, ka beerns fantazee, ne?

  • es tam berniba izgaju cauri, ar mani to darija kaiminu puika,biju dumja iestastija lai mammai neko nesaku
   jo mamma dusmosies ja teiksu,biju maza, paaugos sapratu ko patiesiba darija. pateicu mammai, tas neko dizu isti nemainija jo bija pagajusi gadi un viss bija noveloti. mammai prata pat neienaca kad kaut kas tads notiek,biju pie psihologa. tagad sargaju savu meitu. tas ir drausmigi,mamma bija redzejusi izmainas uzvediba bet nesaprata kas par lietu.,esmu izaugusi,daleji sakot tas neatkarigi no vecuma kroplo dzivi

 13. Žēl, ka nāvessods atcelts! Ja dara pāri bērnam, tad sodam vajadzētu būt visbargākajam!

 14. Sterilizācija būtu par maz adekvāts sods!!!
  Vai tiesnese kaut uz brīdi iedomājās, kā jutās meitenīte, kā viņa justos, ja tā būtu viņas meita?!?
  Absurds, Temīda dzer balinātāju!

 15. Izskatās, ka varas iestādes tūlīt sāks medīt un vilkt pie tiesas tos, kas iestājas pret pedofīliem.
  Visa veida pediņi un pedofīliņi ir jāsaprot, jāatbalsta un jāmīl – tāda ir Latvijas valstiskā nostāja.
  Tiesa taču pārstāv Latvijas valsti, ja es ko saprotu.
  Kas tie par likumiem un kas tās par tiesām, kas par sabendētu cilvēkbērna dzīvi, vainīgajiem piespriež palaikam ielu paslaucīt?
  Latvija ir kļuvusi par Alises tipa Bŗinumzemi.

 16. Viss ir ļoti vienkārši —- Šiem padibenēm BEZ LIKUMA PĀRKĀPUMIEM var radīt tādus neciešamus dzīves apstākļus, ka viņi nedēļas laikā emigrēs pat uz Ziemeļkoreju ! Izsakiet savus priekšlikumus ! Žēl tikai,ka tautai ir ļoti īsa atmiņa .

 17. Pedofīļu sapņu zeme LATVIJA… Skumji

 18. Ja kas tāds notiks – atbalstu un aiz cieņas priekšā cepuri noņemšu. Es redzēju to bildi – tas mēsls vismaz pa purnu ir pelnījis visai pamatīgi. Ko nevar tiesa, lai izdara tauta. Būs pāris mēslu Latvijā mazāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+