×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

Sabiedrību iepazīstinās ar iecerētajām filmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

2012. gadā NKC projektu konkursā atbalstu saņēmusī "Animācijas Brigādes" filma "Vāsa" šogad tika izvirzīta 64. Berlīnes kinofestivālam kategorijā "Generation Kplus".

Nacionālais kino centrs šodien un rīt, 25.martā, kinoteātrī “Splendid Palace” rīkos filmu projektu publiskās prezentācijas, liecina informācija Nacionālā kino centra mājas lapā.

Šodien tiks prezentēti deviņi spēlfilmu un 12 animācijas filmu projekti, bet 25. martā – 22 dokumentālo filmu projekti. Prezentācijās nepiedalīsies projekti, kuri jau ir saņēmuši NKC finansējumu ražošanas posmam.

Starp šodien prezentējamām animācijas filmām ir pieci “Animācijas Brigādes”, divi studijas “Lokomotīve” projekti, kā arī pa vienam jaunam projektam no studijām “Rija”, “Atom Art”, “Lunohod”, “Krasivo Limited” un “JetMedia”.

Publiskajās prezentācijās projektus vērtēs Nacionālā kino centra spēlfilmu ekspertu komisija, kurā strādā Andis Mizišs, Edmunds Jansons un Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu ekspertu komisija, kurā darbojas Anna Rozenvalde, Pēteris Krilovs un Dimiševskis, un animācijas filmu ekspertu komisija, kurā darbojas Zane Balčus, Dzintars Krūmiņš un Dimiševskis.

Ar mērķi veicināt sabiedrības interešu ievērošanu ekspertu komisiju darbam tiks piesaistīti arī kultūras un sabiedrisko organizāciju izvirzīti konsultatīvie pārstāvji, kas ekspertiem sniegs rekomendējošu ieteikumu, atbalsot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādiem Latvijas filmu skatītājiem Latvijā.

Tādēļ kā konsultatīvie pārstāvji projektu izvērtēšanā līdzdarbosies Latvijas Universitātes (LU) Antropoloģijas studiju katedras docente, Kultūras un sociālās antropoloģijas maģistra studiju programmas direktore Ieva Raubiško, kura izvirzīta no LU Antropoloģijas katedras, TV3 žurnālists Arnis Krauze, kuru izvirzījusi Latvijas Žurnālistu asociācija, un kinoteātra “Splendid Palace” kino blogeru pārstāve Latvijas Kultūras akadēmijas studente Paula Laurinoviča, kuru izvirzījis kinoteātris “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+