×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Sabiedriskā komisija Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai prasa 205 tūkstošus eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Sniegs klāj gruvešu kaudzes pie lielveikala "Maxima", kur, iegrūstot veikala jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Sabiedriskā komisija Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai četru cilvēku sastāvā aprēķinājusi, ka gada laikā tai vajadzēs 205 tūkstošus eiro, noskaidroja aģentūra BNS.

Šādu pieprasījumu Valsts kancelejā iesniedzis komisijas priekšsēdētājs Jānis Kažociņš, kurš ir bijušais Satversmes Aizsardzības biroja vadītājs. Par to otrdien lems valdība.

Savukārt Valsts Kanceleja piedāvā komisijai novirzīt vēl 8,4 tūkstošus latu materiāltehniskajam nodrošinājumam, transportam, sanāksmju audio-video ierakstu veikšanai un citām vajadzībām.

Jau ziņots, ka komisijā darbosies arī pārvaldības speciāliste Baiba Rubesa, bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, biedrības “Sabiedrība par atklātību – “Delna”” padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Komisija izveidota, lai nodrošinātu vispusīgu 21.novembra Zolitūdes traģēdijas apstākļu izvērtēšanu, kad, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Par komisijas uzdevumiem izvirzīti izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Sabiedriskā komisija strādās gadu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+