×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
22. janvāris, 2018
Drukāt

Agris Liepiņš: Maisu atvēršana nenovēršama. Sāk čamdīt ļaužu noskaņojumu (36)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Neņemos spriest, kādu motīvu vadīts, dzejnieks Jānis Rokpelnis atzinās sadarbībā ar čeku. Otra cilvēka ādā neielīdīsi, kurš gan un ar kādiem svariem nosvērs, cik viņa grēksūdzē patiesas nožēlas un cik aprēķina. Tomēr, vērojot atsauksmes plašsaziņas līdzekļos, top skaidrs, ka dzejnieka teiktais lieliski iederas un tiek izmantots sabiedriskās domas uztaustīšanai un attiecīgi tās sagatavošanai pirms čekas maisu atvēršanas.

Acīmredzot valdošā elite ir samierinājusies ar domu, ka čekas maisus tomēr nāksies atvērt. Iepriekšējos gadus tika uzsvērts, ka maisu saturs, visticamāk, nebūs pilnīgs, dažādi specdienesti jau sen no tiem izņēmuši viņiem svarīgās kartītes. Lai vajadzīgajā mirklī varētu manipulēt, atstāti vien to cilvēku uzvārdi, kuri aktīvi darbojas šodienas Latvijas sabiedriskajā un politiskajā dzīvē. Lai aizsargātu savu klientūru, izņemti arī to ziņotāju vārdi, kuri piekrituši sadarboties ar Latvijas Republikas drošības dienestiem. Tā teikt – neredzamās frontes cīnītāji pēc sirds aicinājuma, ziņotāji visām varām. SAB un Drošības policija gan kategoriski to noliedz, bet bez šiem mūžīgajiem ziņotājiem apgrūtināta informācijas vākšana ir jebkuras valsts drošības dienestiem. Gadu desmitiem tika teikts – maisu saturs būs nepilnīgs, iekšā palikušas vien maznozīmīgas zivteles, pēc maisu atvēršanas vienus apsūdzēs, bet īstie ļaundari izspruks cauri sveikā. Līdz šim sabiedrībai nododamā vēsts skanēja – nav vērts rakņāties pa pārpalikumiem, sen viss jau izvazāts!

Laikam jau tomēr kaut kas pāri palicis, jo šobrīd vēstījums ieguvis pilnīgu citus akcentus. Kā garām­ejot, kā iestarpinājums citā sarunā parādās frāzes – vai sabiedrība ir gatava uzzināt, ka daudzu tautā mīlētu varoņu vārdi atrodas čekas maisos? Vai tas nebūs nevajadzīgs šoks latvju tautai un nesagraus mūsu sapņus? Gandrīz kā lūgums un aicinājums – attopieties, kam tas vajadzīgs!

Maisu atvēršanas diena nenovēršami tuvojas, tāpēc steidzami jārīkojas, jāsāk čamdīt ļaužu noskaņojumu un aizvien uzstājīgāk jāveido uzskats, ka sadarbība ar čeku daudziem sanāca naivas nezināšanas pēc, ka nekādu ļaunumu viņi nenodarīja un vispār – cilvēks ir vājš savā garā, viegli iespaidojams un bailīgs. Kuram gan negadās paslīdēt grūtā dzīves situācijā, kurš apgalvos, ka ir nevainīgs kā jaundzimis zīdainītis? Lai tas, kurš bez grēka, pirmais met ar akmeni! Šajā kontekstā lieliski noder Rokpeļņa atzīšanās, patiesas nožēlas pilna vai liekuļota, tam nav nekādas nozīmes. Visās avīzēs dzejnieka dvēseles kliedzieni, televīzijas intervētāji stāv rindā, un aizvien skaidrāk top redzams, ka sabiedrība grib apmierināt vien savu ziņkāri, apkārtējiem īstenībā ir vienalga. Pie televizoriem sēdošajiem drīzāk dzejnieka žēl, viņi mākslinieku saprot un īpaši nenosoda. Dažbrīd pat uzteic par drosmi un uzdrīkstēšanos. Raugoties no smadzeņu skalotāju pozīcijām, tā jau ir liela uzvara, bet panākumi vēl jānostiprina. Kā pēc burvju nūjiņas vēziena sāk birt stāsti par tautā mīlētiem aktieriem un rakstniekiem, kuri apzināti vai represīvo iestāžu salauzti savulaik radīja melīgus, padomju režīmus slavinošus darbus. Interesanti, ka mākslinieki, kurus piemin, nav vairs šaisaulē, tātad sabiedrības noskaņojumu tausta, atsaucoties uz dižgariem, kuriem skādi nodarīt vairs nevar. Piemēram, Vilis Lācis. Pēc ieņemamā amata viņam nācās sadarboties ar LPSR drošības orgāniem. Andrejs Upīts, čekista Arvīda Pelšes pierunāts, 1967. gadā uzbruka trimdā mītošajiem latviešu rakstniekiem propagandas sacerējumā “Bezsaules noriets”. Arī Mirdza Ķempe 1968. gadā, padomju tankiem iebrūkot Prāgā un apspiežot “Prāgas pavasari”, uzrakstīja dzejoli “Brāļu tautai ejam palīgā”. Melīgu rakstu ražošana pati par sevi vēl neliecina, ka esi VDK aģents, bet tomēr izskatās aizdomīgi. Nesaprašām var paskaidrot, ka tā nav viennozīmīgi vērtējama spēle, jo apstākļi un nosacījumi, kādos notikusi sadarbība, vienmēr ir komplicēti. Vai tāpēc nelasīsim Viļa Lāča “Zvejnieka dēlu”, vai metīsim ārā no grāmatu plauktiem Andreja Upīša “Zaļo zemi” un Ķempes dzejoļu krājumus? Ko tad mēs lasīsim? Lai pamatīgāk nostiprinātu jau panākto, piemeklēti tiek piemēri tepat kaimiņos. Arī izcilais un šobrīd jau aizsaulē mītošais lietuviešu aktieris Donats Baņonis, izrādās, bija VDK ziņotājs ar segvārdu Broņus. Jaunais vēstījums sabiedrībai skan šādi – visi dancojām pēc vienas stabules, drosmīgos var tēlot tie, kuriem nepiedāvāja sadarboties! Būtu piedāvājuši, gan jau sadarbotos, kur gan spruktu! Tā taču bija parasta lieta, nav ko kaunēties, tādos laikos nācās dzīvot.

Līdz čekas maisu atvēršanai palicis kāds pusgads. Pa šo laiku sabiedrības doma būs ieregulēta pareizā virzienā, tad nāks laiks dzīvajiem, tautā karsti mīļotiem un cienītiem sabiedriskajiem darbiniekiem. Izskatās, ka viņu būs krietns pulciņš. Kā būs, tā būs. Runājot Šveika vārdiem – lai būtu, kā būtu, kaut kā taču būtu, jo nekad nav bijis, ka nekas nav bijis.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Andris Mētra, bijusais politieslodzītais Atbildēt

  Jau sen ir peradīts, ka deviņas desmitdalas cilvēku ir konformisti, kuri vienmēr nostāsies valdības pusē.Bet īstos stukačus nebūtu jāmeklē starp latviešu rakstniekiem, kas nu nekādi nebija un nav ieinteresēti latviešu tautas iznīcināšanā. Viņiem latvieši vajadzīgi kā lasitāji, viņu ražojumu pircēji un naudas devēji. Viņi vairāk kasījās savā starpā, nelaižot citus klāt vai pat atdzenot nost no siles. To gan nevar teikt par mūziīķiem, glaeznoājiem un citiem māksliniekiemTomēr godu tas nevienam nedara , var jau taisnoties, ka neiedomājā par iespējamo PSRS sabrukumu tik drīzā laikā..

 4. Esmu no tiem,kam neinteresē,bet kaitina šī kņada.Kāpēc NEVIENS neatceras,vai negrib atcerēties tos gadus,kad latviešu inteliģence tika aģitēta iespraukties iespējami vairāk vadošos amatos,lai laikā,uz ko gatavojās un kas arī atnāca,vairākos amatos būtu tieši latvieši??? No šāda skatu punkta neviens negrib vairs skatīties??? Un ja arī iekļuva tajos maisos,ko tad tur varēja stučīt-murgs! Var jau būt,ka bija arī kas nopietns,bet to vajag izvērtēt!!!

 5. Nevar saprast mūsu valsts nostāju nevienā lietā. Kāpēc vdk lamājam, ja tos apbalvojam ar trīszvaigžņu ordeņiem un ceļam pieminekļus.

 6. Vērojot to kas pašlaik notiek var secināt, ka VISI radošie cilvēki (dzejnieki, rakstnieki, komponisti, gleznotāji u.t.t.), kuriem okupācijas laikā ļāva kļūt populāriem IR saistīti ar čeku. Un tieši tāpēc joprojām nav NEVIENAS publikācijas par čekas upuriem 70.tajos un 80.tajos gados.

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   tos pēc aģentu ziņojumiem arī apraka un nu ir klusi kauliņi… – SLAVA AĢENTIEM! LATVIJAS MURGS, bet īstenība – aģentus saudzē – pārējie kapos…

 7. Pabērs sēnalas zvirbuļiem,bet “graudus” pievāks,iesēs savu vella sēklu tālākajai audzēšanai.Gan jau vēl noderēs nākamajam uznācienam ! Vella sēkla nepūst !

 8. kā lemsim tā būs Atbildēt

  “Mēs jaunu pasauli sev celsim”
  Uz vecās kulēs atrastajiem peļu sūdiem …

 9. Tagadiņās vairumā sarodas cilvēki, kuri saka, ka viņi nemaz negribot zināt, kurš īsti esot šis nodevis un/vai denuncējis, viņa dzīvi sagandējis. Nu ne par ko negrib zināt, ka būtu jādomā, ka kāds pār varēm bāztu iekšā ziņas no maisiem! Nu ja negrib tad labi, kas tad liek gribēt? Nu nejautā un nemeklē! Redzi, ap 300k jau nejautā un nemeklē, bet ir prom. Cik īsti tūkstošiem būtu jāaizbrauc uz visiem laikiem, lai kāds sāktu gribēt?

  • Laikā, kad par čekas upuriem vispār neviens neinteresējas un pat atsakās publicēt viņu liecības šis ir vienīgais variants. Esmu vērsies pie visiem masu medijiem, arī TV un Radio. Visur ir kapa klusums. Čekas upuru NAV BIJIS un visas liecības ir tikai fantāzijas.

 10. Ja kāds vēlas 4.maija problēmas pārlikt uz LPSR, tad no tāda cilvēka jābēg. Ar maldināšanas akciju liepiņi-kangeri vēlas maskēt savas radītās problēmas. Cilvēki, esiet modri!
  Process turpinās:No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

 11. Esmu daudzas reizes mēģinājis padziļināti diskutēt par kolaborāciju , nodevību. Cilvēki no šīs tēmas bēg kā no traka suņa. Neticiet? Izmēģiniet paši – kamēr jūs fantazēsiet par to, vai populārais mākslinieks “X” bija aģents, tikmēr viss būs labi. Bet, pamēģiniet rakt dziļāk. Jūs redzēsiet, ka pēc desmit minūtēm visi jau runās par DA JEB KO citu… .

 12. Agri Liepiņ, paies laiks un Tu būsi vīlies, jo no lielās maisu atvēršanas cerētā… NEKAS NEPIEPILDĪSIES. Bet pagaidām Tu vari trokšņot kopā ar pārējiem politiskajiem spekulantiem un jums būs liela pūļa piekrišana. bet ne visai ilgi.

 13. lētas lubenes scenārijs ir gatavs un darbojas… tagad 30gadu garumā bija tikai kaceklis (maisus publicēs! būsiet pārsteigti!…), pirms vēlēšanām nopublicēs un līdz ģībonim sašūmēs pilsonisko sabiedrību… vieni taisnosies, citi teiks, ka savādāk nevarēja… bet pēc tam būs nākamā sērija – tas, kas publicēts, nemaz nav viss… Maskavā ir vēl vairāk… un patiesībā no jau publicētā ir (ar nolūku?) izņemts kāds pēterītis vai anniņa, kam tur noteikti bija jābūt… bet beigu beigās – kas no tā visa ir ieguvējs…?? īstajiem rīkļurāvējiem atrašānās šajos sarakstos būs pat pagodinājums, ne nosodījums…

 14. Ja 30 gadu laikā nevarēja atvērt, tad kam tas vairs interesē. Nesaprotu, kāpēc uzreiz nevarēja atvērt, laikam pie vēršanas atradās tie, kas tur iekšā. Nu būs gadsimtiem olga problēma- čekas maisi. Starp citu, toreiz bija ļoti daudzas profesijas, kur citādi nemaz nedrīkstēja strādāt, piemēram ārzemju ekskursiju gidi. Tāpat vēl daudzi citi. Iespējams, ka pat skolu direktori, kaut galvot nevaru. Ne jau visi, kas skaitījās, reāli arī ko darīja. Tāpat tiem, kas bija vadošos amatos, obligāti bija jābūt partijā.

 15. Un tomēr uz jautājumu, kāpēc tas vajadzīgs, skaidras atbildes tā arī nav. Ja nevienu par sadarbošanos netaisās sodīt, tad tiešām kāda nozīme šīm atklāsmēm. Bet, ja sodīt taisās, tas tiešām būs negodīgi, ja secinājumus veiks balstoties uz nepilnīgām ziņām. Pierādīts nekas netiks, bet aizdomu ēna būs uzlikta. Kā dēļ

  • Cik var baidīties?
   Nepārtrauktā trīcēšana un drebēšana.
   Kā padomju laikā trīcēja par vadošiem varas posteņiem.
   Tāpat visu uzzinās.

 16. Arī es negribu zināt, kurš par mani stučīja. Bet es tomēr gribu lai sāk atklāti rakstīt par VDK upuriem. Nu jau gandrīz mēnesi – pilnīgs klusums. Jums tiešām pašiem nav kauns par savu gļēvulību. Upuru un vajāto bija ļoti daudz. Agri vai vēlu par to tomēr sāks rakstīt.

 17. Agri,vai gribi šodien izlasīt,kuri Tavi draugi un kolēģi bija PSRS laikos savervēti?Es negribu,man no tā nepaliks labāk,tas bija jādara pirms 25 gadiem.Bez tam mēs nezināsim vai tas savervētais kolēģis ir vispār kaut kādas cūcības rakstījis par Tevi,vai arī neko nav darījis, kartiņas esamība vēl neko nenozīmē.

 18. TF vietējās nodaļās pie vadības bija pārsvarā VDK aģenti. Kad TF pārņēma varu viņu uzdevums bija TF diskreditēt. Un tas tika darīts pavisam vienkārši – ņemot kukuļus, zogot un prihvatizējot. VDK operācija beidzās spīdoši – Tauta sāka no TF novērsties.

 19. Upuri tie tādi – neveiksminieki!! Galvenais kā jutīsies citi!!!!!!!!!!!!!!
  Atkal ne viena vārda par izsūtītajiem, žņaugtajiem un mocītajiem!!!

 20. Bail pašiem no savas ēnas. Zina ko sadarījuši!!! Nevar kā lietuvieši izbeigt šo ākstīšanos ap čekas maisiem. Daudzi un pareizie jau sen ir izņemti no sarakstiem. Palikuši tikai sīkmaņi

 21. Ak,kas par burvīgu tēmu un var izrakstīties uz nebēdu! Un kāds atgādinājums par mums Lielajam brālim,ka no bailīgas pakaļas drošu pirdienu neizdabūsi.

 22. Gļēvā TF vadība Atbildēt

  Kur tad tagad palikusi tā drosme? Šobrīd nevienu jau nost vairs nešaus. Būtībā TF vadība arī pašlaik nodod savējos. Tāpat kā toreiz. Tauta TF gāja gatava uz visu, bet ļoti daudziem tas bija tikai čekas darba uzdevums.

 23. “Moris savu melno darbu padarījis, mori var droši uzmest, kā arī čakarēt.”
  “Nevienā valdības simtgades programmā nav iekļauts fakts, ka pirms 30 gadiem nodibināta Tautas fronte. Tas bija mūsu garaspēka karaspēks, bez tā nebūtu bijis nekādas simtgades, neko mēs šeit nesvinētu un droši vien pat nerunātu latviešu valodā!” pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

 24. Patlaban vēstījums ir šāds no oficiālo rakstītāju puses maisu sakarā :” Nezog tikai tie, kas pie zagšanas nav tikuši! Ja varētu, visi zagtu, jo Dieva nav un policija skatās sāņus! Tāpēc maisus vērt vaļā nevajag, jo katrs, kam būtu izdevība, arī būtu tur iekšā!
  Šāda nostāja norāda uz kopējo tik zemo morāles līmeni, ka patiešām ir bīstami turēt tos maisus ciet, jo degradācija tikai turpināsies, un to pavadīs triumfāla nesodāmības sajūta, kas rodas neatbildot par citiem nodarīto postu.

 25. Latvijā, šķiet, ka dzīvo tikai iebiedētie. Pat TF “varoņi” klusē kā mēmi. Joprojām nav neviena raksta par konkrētiem čekas upuriem 70.tajos un 80.tajos gados. Bet gan jau kaut kad “atmaška” tiks dota. Sak, tagad jau drīkst.

 26. Par upuriem . Daudzi baidas ,jo netic ,ka vinus Valsts aiztaves , jo skalako patriotu liktenis ir zinams. Bet tie kuri grib kautko teikt tiek kategoriski ignoreti. Agris ir salicis visu pa plauktiniem. Bez kremla atlaujas neko te neatklas. Ja nu vienigi sabiedrotie nerekomendes …

 27. Viss tiek darīts čekistu to fanu un ziņotāju aizstāvībai – bet to upuriem -kuri nevarēja pabeigt kādu skolu, kuri tika dienēt pie baltajiem lāčiem, atvirzīti amatu karjerā ( labi ja varēji būt sētnieks )…
  Te viens skaidrs izteikums:
  = A
  Atis Priedītis (Sākam mēģinājumus!)
  pirms 13 stundām
  Skaidrs, ka nekas nav skaidrs. Varbūt būtu laiks sākt uzklausīt čekas upurus. Pagaidām par tiem neviena raksta, nevienā masu medijā. Būtu taču jāsāk ar upuru liecībām?=
  Jā to gan negrib. Kāpēc – varat paprasīt kādam no 3 A – labi ja dzirdēsiet murmināšanu – tad rociet dziļāk un uzraksiet – vai nu lapsenes vai lidojumu no 13 stāva, kur nekad nēesat bijis…
  Piemēru – kaut viena no 3 A vizīte savā privātā Saeimas namā un savu priekšā teikšanu – darīt tā un viss…es tā gribu!!!

 28. Gan jau atradīsies arī kāds drosmīgais, kurš pirmais sāks rakstīt arī par tiem ko vajāja, aizliedza, lika psihenēs, noveda līdz pašnāvībai (izmeta pa logu) u.t.t. Diemžēl, šobrīd tāda varoņa Latvijā nav.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+