×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Sabiedriskās vietās sāk ierīkot aprīkojumu dzīvības glābšanai

Foto - LETAFoto - LETA

Sākta jauna iniciatīva, aicinot sabiedriskās vietās ieviest aprīkojumu, kas palīdz glābt cilvēku dzīvības pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos, portālu “LA.lv” informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Jaunā iniciatīva tiks atklāta ceturtdien, 3.aprīlī plkst. 12:00 tirdzniecības centrā “Galleria Riga”, aicinot sabiedriskās vietās ieviest speciālu aprīkojumu – automātiskos ārējos defibrilatorus, kas pēkšņas sirds apstāšanās gadījumos palīdz glābt cilvēku dzīvības vēl līdz mediķu ierašanās brīdim.

Pasākumā piedalīsies Veselības ministre Ingrīda Circene, Latvijas Kardiologu biedrības sekretārs dr.med. Vilnis Dzērve, Latvijas Kardiologu biedrības valdes loceklis prof. Oskars Kalējs, tirdzniecības centra “Galleria Riga” vadītājs Māris Āboltiņš un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktors Armands Ploriņš.

NMP dienesta, Veselības ministrijas un Latvijas Kardiologu biedrības aicinājumam šobrīd jau atsaucies tirdzniecības centrs “Galleria Riga”, iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu, izvietojot to tirdzniecības centra telpās un apmācot arī savu personālu.

Pasākuma laikā būs iespēja vairāk uzzināt par jauno iniciatīvu Latvijā, tāpat par pasaules pieredzi līdzīga veida programmu īstenošanā, kā arī uzzināt, kā kritiskās situācijās pielietojams aprīkojums un cik vienkāršs tas ir lietošanā, lai ne tikai apmācītas personas, bet ikviens ar šo aprīkojumu spētu palīdzēt līdzcilvēkiem kritiskās situācijās.

Programmas būtība pasaulē – sabiedriskās iestādēs un ēkās, kur ikdienā koncentrējas liels cilvēku skaits un kur pastāv paaugstināts stresa līmenis, tādejādi arī augsts pēkšņas sirds apstāšanās risks, ir izvietoti maksimāli vienkārši un droši automātiskie ārējie defibrilatori, ar ko sniegt palīdzību līdz ierodas mediķi.

Šādu programmu pirms 20 gadiem uzsāka īstenot ASV, pakāpeniski šo praksi pārņēma arī Eiropas valstis, nodrošinot, ka automātiskie ārējie defibrilatori tiek izvietoti lidostās, lielās dzelzceļa stacijās un autoostās, tirdzniecības centros, sporta un atpūtas kompleksos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+