×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Uzvara pār nacismu ir visu Eiropas tautu nopelns (41)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Vizmas Belševicas grāmatā “Bille” nodaļā “No nakts līdz naktij” aprakstīta sarkanarmijas ienākšana lauku saimniecībā. Pēc tam kad dienas laikā sētā jau bijuši karavīri marodieri, vakarā krievu virsnieki uzklājuši galdu un aicinājuši mājiniekus piesēst: “Galds patiesi jau noklāts. No Alīses puses galdauts, trauki un bļoda ar skābiem gurķiem, pārējais no krievu virsniekiem. Pirmo un galvenokārt pudeles. To krietni vairāk nekā dzērāju. Vai dieniņ! Tad divas spožas, augstas bundžas ar sārtenu ķopsi iekšā. Kāda pastēte? Lielā šķīvī uzgriezta kantaina baltmaize. Tik baltu un kantainu maizi Bille savu mūžu nav redzējusi. Kā krīts! Vēl vienā šķīvī liels biskvītu rullis raibi apdrukātā sudrabpapīrā. (..) Par galda labumiem Alīse vēsta, ka te viss, šņabi izņemot, no Amerikas.”

Putina propaganda, paniski baidoties, ka krieviem kāds nozags uzvaru, piemirsusi par sabiedrotajiem Otrajā pasaules karā. Par amerikāņiem, angļiem un frančiem, kuru armijas cieta lielus zaudējumus kaujās par Berlīni, bet galvenokārt par nenovērtējamo ekonomisko palīdzību padomju armijai. Amerikāņu konservi, maize un cigaretes, amerikāņu džipi, veļa un zābaki. Putina režīms glorificē Staļina laika mītus un apzināti noklusē krieviem neglaimojošus faktus. Jo krievu triumfam nedrīkst atņemt ne mata tiesu, visus laurus pelnījis dižais ģēnijs un karavadonis biedrs Staļins, kuram visa pasaule pateicīga par vēsturisko uzvaru. Tā vārdā var šo to piemirst. Antonijs Bīvors grāmatā “Berlīnes krišana 1945” min šādus faktus: “Agri 7. maija rītā Eizenhauera štābā Reimsā ģenerālis Jodls Dēnica un OKW (vērmahta virspavēlniecība) vārdā parakstīja kapitulācijas aktu. Padomju galvenais sakaru virsnieks SHAEF (Sabiedroto Eiropas ekspedīcijas spēku ģenerālštābs) ģenerālis Susloparovs parakstījās “padomju virspavēlniecības vārdā”. Staļins, to uzzinājis, pārskaitās. Kapitulācijas akts taču bija jāparaksta Berlīnē un jāpieņem Sarkanajai armijai, kas iznesusi galveno cīņu smagumu. Vēl vairāk viņu aizkaitināja Rietumu sabiedroto vēlēšanās nākamajā dienā (tātad astotajā maijā) izsludināt uzvaru Eiropā, jo krievi nespētu novērst to, ka detaļas parādās presē.” Tāpēc īsi pēc pusnakts, devītā maija rītausmā, Karlshorstas vācu militāro inženieru augstskolas ēdnīcā sabiedroto ģenerāļu klātbūtnē parakstīja otru – īsto kapitulāciju.

Pēc Berlīnes kapitulācijas, lai atspoguļotu lielo uzvaru Eiropas presē, amerikāņi ierosināja ļaut pilsētā strādāt 23 sabiedroto žurnālistiem. Kremlis šim aicinājumam neatsaucās, tieši tāpat kā šodien Putina režīms nevēlas redzēt Eiropas žurnālistus Donbasā. Jo pasaulei nav jāredz iekarotāju patiesā seja. Citēšu to pašu Bīvoru: “Nebeidzamās uzvaras dzīres nebūt nenozīmēja, ka bailēm Berlīnē pienācis gals. Ieilgušo svinību gaitā tika izvarotas daudzas vācu sievietes. Kāds jauns padomju zinātnieks, kurš bija iemīlējies astoņpadsmitgadīgā vācu meitenē, no viņas uzzināja, ka 1. maija naktī kāds sarkanās armijas virsnieks iebāzis viņai mutē pistoles stobru, lai viņa nepretotos, un izvarojis viņu. (..) Trīspadsmit gadus vecais Dīters Zāls ar dūrēm metās virsū krievam, kas zēna acu priekšā izvaroja viņa māti. Viņš panāca tikai to, ka tika nošauts. (..) Apsēstība ar pulksteņiem bija tik liela, ka tie tika vērtēti augstāk par daudz dārgākām lietām. Zaldāti nereti nēsāja vairākus nolaupītus pulksteņus, no kuriem vismaz viens rādīja Maskavas laiku un otrs – Berlīnes laiku.”

Vai gribam atzīmēt uzvaru pār fašismu kopā ar padomju armijas veterāniem? Varbūt tomēr astotajā maijā kopā ar pārējām Eiropas tautām? Jo uzvara pār nacismu ir visu Eiropas tautu nopelns.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Lūk tādi vārdi bija jāsaka mūsu valsts prezidentam un premjeram, mūsu valdībai, bet 9.maija pasākums jāpasludina par maldinošu un nepareizu. Tas bija jāsaka jau 25 gadus un tas ir tas Latvijas valdības nepadarītais ideoloģiski patriotiskais darbs. Skolās jāmāca viena Latvijas vēsture vienā valodā.
  Kāpēc mediji un citi runātāji pulcēšanos pie tā drausmīgā betona staba sauc par uzvaras svētku svinēšanu? Uzvaras diena Eiropā ir 8.maijs, bet pārējais interpretācija un to Latvijā nedrīkstēja pieļaut!
  Paldies Agrim Liepiņam par rakstu!

 2. bet par vācu karavīru “varoņdarbiem” Jūs noklusējāt!?

 3. Krievu nacisms vēl arvien nav uzvarēts. Bet tas notiks.

 4. Lai Stalinam nebutu kauns,ka vin$ ar savu stradnieku-zemnieku bol$eviku partiju karo pret Vaacijas nacionaalsocialistisko straadnieku partiju,tika nolemts to deeveet par fa$istiem,taadeejaadi “nolaupot” Musolini partijas nosaukumu.

 5. Teikmanis: Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu (LA, 9.5.2012.)
  ================================================================
  Priecīgus svētkus 9.maijā! Svinam Eiropas dienu un netraucējam svinēt mākslniekiem liepiņiem!

 6. <Jānis:"(..) Pārējai Eiropai WW2 sākās agrāk – …."
  – "Pārējā" Eiropa kaut kā "nepamanīja" ne Japānas agresiju pret Ķīnu, ne Spānijas pilsoņu karu, ne Vācijas sagrābjot Rūras apgabalu, pārkāpjot Versaļas miera līguma noteikumus, anektējot Austriju, sadalot Čekoslovakiju un atņemot Lietuvai Klaipēdas/Mēmeles apgabalu. Pat pēc 1939.g.3.septembra kara peteikuma angļi-franču spēki muļājās t.s. "dīvainajā karā" līdz pat 1940.g.aprīlim – maijam.
  Starp citu, bez 15. un 19. divīzijas jau Waffen SS bija n-to Eiropas tautu vienības, kas karoja nacistiskās Vācijas pusē 2.Pasaules karā.

  • Šoreiz čekistam tāds pašķidrs komentārs . Laikam tēma pārāk smaga . Neviena Rietumu valsts nekaroja kopā ar nacistisko Vāciju , kā tikai tevis dievinātā Ļaunuma impērija to darīja , pirms tam panākot gan Hitlera nākšanai pie varas , gan noslēdzot tik ilgi slēptos slepenos protokolus , gan noslepkavojot daudzus tūkstošus poļu ivteliģences . Ja tev kaut mazliet būtu kauna sajīuta , tu nekalpotu šiem elles izdzimteņiem , arī par naudu nē .

  • Kremļabotam:
   Ja kaut kam piekasies, tad lasi uzmanīgi un piekasies par tēmu: WW2 pēc definīcijas ir Pasaules kaŗš. Spānijas pilsoņu kaŗš, Cusimas kaŗš vai Tuvas(kas pirms tam bija Ķīnas teritorija) iekļaušana Padomju Krievijā nav globāli notikumi.
   15 un 19 divīzijas izveidoja 1943 un 1944. gadā(ne jau 1939). Ap to pašu laiku 1944. gadā izveidoja krievu Waffen SS 29 un 30 divīzijas. 29 divīzijas pamatā ir pretkomunistiskās Lokotas republikas spēki, kas izveidojās 1942. gadā kad paši krievi cīnījās pret PSRS iesūtītajiem diversantiem, vai kā tos PSRS laikā dēvēja – partizāniem. Ja Hitlers nebūtu antisemīts, būtu arī ebreju SS, jo tie ebreji kas mauca nagus 1940. gadā Staļina uzdevumā ne ar ko nebija sliktāki amata brāļi par pārējiem soda bataljoniem.

 7. VAI ARĪ LATVIJAI JĀPRIECĀJAS PAR UZVARU, KURA MUMS ATNESA 50 OKUPĀCIJAS GADUS? VAI TAS IR ARĪ MŪSU NOPELNS ???

 8. Ir pagājuši 73 gadi kopš SĀKĀS Otrais pasaules karš.Tad nu paskatieties kas 9,maijā notiks pie štika.Tie veči un bābas ar ordeņiem piekārtām krūtīm.Cik viņiem ir gadu/ Nu 80 būs.Vai krievi 7 gadīgos sauca karot ka viņi 3 gadu laikā varēja;nopelnīt; tādus apbalvojumus Un jaunieši ar priekā spīdošām acīm pozē.Viņi jau naidu pret mums ar mātes pienu iezīduši.Kāpēc jūs vēl esat šet/rodina zavjot;tur nav kas strādā.Brauciet celt ētniskās dzimtenes labklājību.

 9. Galvenā atšķirība starp Eiropu un Krieviju ir tā, ka Krievija svin uzvaŗu kaŗā, kas sākās 1941. gadā pēc NODEVĪGĀS(jo PSRS ar to bija noslēgts neuzbrukšanas pakts… tiesa gan tas pirms tam netraucēja PSRS koncentrēt uzbrukšanai domātos spēkus pie robežas ar Vāciju) Hitlera Vācijas uzbrukuma PSRS un beidzās 9. maijā.

  Pārējai Eiropai WW2 sākās agrāk – kad PSRS kopā ar Vāciju uzbruka Polijai 1939. PSRS neilgi pēc tam(septembrī un oktobrī, kad jau tika galā ar Poliju) izvirzīja ultimātus Baltijas valstīm un izvietoja armijas bāzes – ar to sākot Baltijas valstu okupāciju. 1939. gada novembrī PSRS uzbruka Somijai… Baltijas valstis neatkarību neieguva 9. maijā.
  1940. gadā notika polijas virsnieku apšaušana Katiņā un vienlaikus ar apšaušanām Polijas teritorijā(tagadējās Ukrainas un Baltkrievijas rietumdaļā) tās notika arī Baltijas valstīs un Besarābijā(Moldova) – Baigā vasara nav unikāla parādība, kas notika Latvijā – tā bija sistemātiska darbība visās okupētajās teritorijās.

 10. Agris Liepins smagi kludijiues – gols pashu vartos: vins raksta ka amerikani, angli, franci cieta lielus zaudejumus kauja par Berlini.Traki! Kauja par Berlini piedalijas tikai pdomju m karapsekks. kurs cieta lielos zudejumus, jo Stalins steidzinaja – pacelt uzvaras karogu akurat 1.maija. Par so autora misekli Maskava zviedz!

 11. “Putina propaganda, paniski baidoties, ka krieviem kāds nozags uzvaru, piemirsusi par sabiedrotajiem Otrajā pasaules karā.”
  ================================================================
  Atgādinājums propagandistiem – kā Krievijā oficiāli saucas 9.maija svētki:
  70-летие Победы Советского Союза над фашистской Германией в Великой Отечественной войне
  70-itā gadadiena Padomju Savienības Uzvarai pār fašistisko Vāciju Lielajā Tēvijas karā.

 12. Laikam nevaru vairs ticēt ne savām acīm, ne ausīm, jo mans redzējums, dzirdējums ir atšķirīgs. Krievijas kanālos regulāri dzirdu runājam gan ziņās, gan dokumentālajās filmās gan par sabiedroto jūras konvojiem, gan citām palīdzības operācijām, gan nacisma pretošanās kustībām okupētajās Eiropas valstīs. Mūsu medijos dzirdu tik to, ka Eiropas valstu līderi atsakās piedalīties svinībās, ka latviešiem tā vispār nav mūsu uzvara un, ka mums tie nav svētki, bet sēru diena. Lasot un klausoties ik gadu visu to informāciju par krieviem izvarotājiem, marodieriem un nedisciplinētiem dzērājiem, rodas neizpratne, kā vispār šādai armijai izdevās uzvarēt kaut vienu kauju? Un to, ka Krievijā jau stipri sen ir tapušas mākslas filmas un dokumentālās, kur atklāti arī neglancētie fakti un epizodes, laikam vienkārši nevēlamies redzēt. Kas tas ir?

  • Tas ir kara turpinājums “citiem līdzekļiem”, jab “informatīvais karš”. Viss notiek…

  • Staļiniskie pavēlnieki nerēķinājās ar savējo dzīvībām. Sūtīja savējos zaldātiņus bariem virsū vācu un to sabiedroto pozīcijām, nerēķinoties ne ar kādiem zaudējumiem. Izmantoja savu skaitlisko un teritoriālo, arī resursu, pārsvaru.Tā arī kara uzvarētāji (paši pēc saviem datiem) pamanījās zaudēt 20 miljonu savējo cilvēku, karodami vienā frontē ,kur sakautie vācieši zaudēja 9 miljoni divās frontēs.

   • Un? Tas jau tikai vairo uzvaras nozīmi, īpaši no ierindas karavīru un mierīgo iedzīvotāju skatu punkta, ja tā gūta par spīti pašu vadības neizdarībai un noziedzīgai nolaidībai.

    • Padomju uzvaras sekas bija tādas, ka puseiropa pēc tās palika komunistu apspiestībā.

     • Tās bija sekas pēc sabiedroto (ASV,L-Britānija, PSRS) panāktās vienošanās Teherānā, Jaltā un Potsdamā par Eiropas sadalīšanu pēc kopējās uzvaras. Ne jau tautas ko lēma….

     • Vienošanās minētajās konferencēs par sadalīšanu nebija stabila un ar paliekošu nozīmi. ASV un Lielbritānija tā arī nekad neatzina ne Baltijas valstu inkorporāciju PSRS, ne arī “sociālisma uzvaru” Austrumeiropā.

  • Rene - kāpēcītim Atbildēt

   Vai patiesi esi tik nezinošs par 20.g.s. brūno un sarkano mēri, kuri saplēsās savā starpā. Viens no viņiem ar pasaules palīdzību bija uzvarētājos, bet tas nenozīmē, ka arī viņš nebija jāiznīcina, kas diemžēl netika izdarīts! Bet nu viņš sevi kopā ar tevi ,kāpēcīti, ierindo labajos zēnos! Ak, tu dumiķīti!

   • Atkal jau novirzīšanās no tēmas. Vispār jau es te izteicu viedokli par Agra Liepiņa komentāru, kurā viņš, maigi sakot, nedaudz nekorekti apgalvo, ka Krievija “piemirsusi par sabiedrotajiem Otrajā pasaules karā”. Tieši Krievijas propagandas kanālos katru gadu pirms 9.maija var dzirdēt stāstus par angļu ziemeļu konvojiem, par franču eskadrilju “Normandija-Nemana”, par amerikāņu humāno palīdzību, par tikšanos pie Elbas utt. Un filmas par šīm tēmām uzņemtas jau dziļos pad. laikos. Un arī visi komentārā minētie fakti par atkārtoto kapitulācijas parakstīšanu, Staļina dusmām kā arī par vairākiem sarkanajiem karogiem virs Riehstāga, par rokas pulksteņiem un mākslas priekšmetu izvešanu no Vācijas uz PSRS, par mazgadīgajiem un pieaugušajiem noziedzniekiem, kuri tika sūtīti kaujās kā lielgabalu gaļa un citiem atmaskojošiem faktiem Krievijas propagandas kanāli runājuši, rādījuši un rakstījuši jau gadiem. Ja autors principiāli šos kanālus neskatās, tad nevajadzētu tik pārliecinoši apgalvot , par to, ka tie ir kaut ko piemirsuši. Bet, ja autors apzināti izplata nepatiesību, tad viņš nav ticis daudz tālāk par Krievijas propagandas kanālu sliktākajiem paraugiem.

    • Vienīgais krievu TV kanāls , kur var redzēt tevis pieminētās Rietumu palīdzības pieminēšanu ir kanāls DOŽDJ , – bet tu jau to neskaties .Kur rodas tādi klauni k;ā Kāpēcītis !?

     • Es atvainojos, kurš te ir k…… Padomāsim loģiski. Ja es jūsuprāt neskatos Doždj, kurš jūsuprāt vienīgais stāsta par Rietumu palīdzību, kā es varētu zināt, ka Krievijā par to stāsta? Tātad, šī informācija ir pieejama arī citos kanālos. Laikam jau tiešām esmu aprobežots kāpēcītis, jo nesaprotu, kāpēc vajag noliegt acīmredzamo. To taču var jebkurš pārbaudīt. Ieiet jebkura Krievijas federālā TV kanāla mājas lapā un sameklēt, kādos ziņu izlaidumos un dokumentālajās filmās ir stāstīts par visu augstāk minēto.

 13. Tā ir>Taisnība Atbildēt

  Tajā skaitā Latvija,ļauj Krievijai izpausties pat Rodina,lv un Baltijas kazaku pulka veidā,pašā Rīgā!

 14. Kurš gan to nezina? Atbildēt

  Lauku saimniecībās viņi ienāca jau tūlīt pat pēc ierašanās! Divatā,pēc piena,ar 12l.spaini un jautājot:”A gdje vaši djevuški? Pašiem,izņemot pšonku no lauka virtuves un mahorku,vairāk nekā nebija! Bet cīņas sparam katram vēl ilgi pienācās pa 200g.vodkas!

 15. Acīmredzot “Baigo gadu” ir jāizdod lielā tiražā atkārtoti,ne tikai latviešu,bet arī angļu valodā!

 16. Piekrītu. Arī it kā “krievu” pusē visi taču nebija krievi. Milzīgo karojošo un zaudēto cilvēku skaita ziņā Padomju Savienības pusē taču bija tik daudz nāciju pārstāvju- latviešu, ebreju, poļu, ukraiņu utt, utt., utt.

 17. Bez Amerikas lendlīza,studebekeriem,cūkgaļas konserviem un sabiedroto otrās frontes,vai tas PSRS vienai būtu izdevies?

 18. Visa pasaule zin, bet gļēvi klusē Atbildēt

  Agris Liepiņš tā kautri ir ierunājies arī par mūsu dalību minētā kara uzvarā pār nacismu, taisnība jau viņam ir, bet nekas jau nav uzvarēts, jo bubulis nacisms zeļ un plaukst tajā pašā izcildemagogu valstī Krievijā, un Krievijas pēckara šausmu darbi ar mierīgajiem iedzīvotājiem par kuriem visa pasaule zin, bet gļēvi klusē, un Krievija tikmēr izpaužas, melojot tālāk par saviem `varoņdarbiem` …. un visi citi turpina klusēt un norīt `krupjus`.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Karš jau bija beidzies, skolā bija ieriktējušies atbrīvotāji un viņi tiešām mērķtiecīgi sāka atbrīvot apkārtnes saimniecības no visa liekā- no pulksteņiem (arī sienas), norāva telefonu no sienas, pievāca visas sudraba dakšiņas un nažus, paņēma radioaparātu, visas smuklietiņas, kas spīd, iztīrīja pieliekamo kambari un pagrabu no ēdamvielām, tad to visu uzkrāmēja uz onkuļa riteņa un gribēja lepni doties uzvaras gājienā uz savu ”štābu”, taču neviens nemācēja braukt ar šādu neredzētu transportlīdzekli. Nācās to stumt pie rokas. Kā kompensāciju lielajai neveiksmei, vēl pievāca no verandas onkuļa hroma stulmeņus. Gods un slava atbrīvotājiem, ka vismaz ar izvarošanu viņi neaizrāvās, bet, varbūt, ka tas bija tādēļ, ka karš jau bija beidzies un kaut kāda disciplīna tomēr pastāvēja pat atbrīvotāju rindās.

 19. … un 9.maijā atkal notiks ikgadējās Latvijas tautu slepkavu orģijas pie okupācijas pieminekļa, un kā katru gadu tas tiks atļauts, skumji.

 20. Tā sauktajiem krievvalodīgajiem Atbildēt

  Tā sauktajiem krievvalodīgajiem ir problēmas ar savu identitāti, jo kas viņi ir – nekas, bet te 9.maijā pēkšņi uzzin, ka ir atbrīvotāji un varoņi, kaut gan patiesībā vieni fašisti uzvarēja citus fašistus, jo diezin vai ir daudz variantu vēl sliktāk izrīkoties ar `atbrīvotajiem` visu vecumu mierīgajiem iedzīvotājiem. 9.maija murgainais pasākums ar zombētajiem tā dalībniekiem, no kuriem NEVIENS nav kara veterāns (tas ir gandrīz jau neiespējami), ir bezgala nomācošs un patiesībā savā būtībā perverss. Slepkavas un to pēcteči nogalināto teritorijā dzīro par saviem asinsdarbiem un noslepkavoto pēcteči nevarīgi tajā noskatās…

 21. Bez ‘Billes” laikam jau paaudze izaugusi. Komentu autori tik garu sacerējumu nav spējigi izlasīt, un viņi tak zina vislabāk. Lai krievi maskavā svin savu uzvaru Lielajā Tēvijas karā 9. maijā, eiropieši svin 8. maijā 2. Pasaules kara beigas…

 22. Hitleru uzvarēja kopīgā cīņā PSRS, ASV un Eiropas tautas. Ja Hitlers būtu karojis tikai ar PSRS, tad
  tai nekāda uzvara nespīdēja, jo vācu karaspēks kontrolēja lielu daļu tās teritorijas veselus 4 gadus.
  Bet galvenais, ASV daudz palīdzēja šai valstij ar pārtiku un stratēģiski svarīgām precēm, kā automašīnām, dzelzceļa un aviācijas iekārtām, bez kurām nebija iespējams normāli veikt piegādes frontei un pabarot karavīrus. Sabiedroto uzvaras Ziemeļāfrikā, Itālijā un Rietumeiropā atslogoja Austrumu fronti un nosvēra uzvaras svaru kausus Sabiedroto labā. Tikai pēc šīm darbībām ( nevis pirms tām) PSRS spēja atbrīvot savu teritoriju no vāciešiem vienīgi 1944. gada nogalē.

  • Taisnība, vienīgais dīvaini ir tas, ka visi citi minētie kara dalībnieki solidāri klusē (t.sk. Latvija) un ļauj gadu desmitiem Krievijai izpausties, melojot par sevi kā vienīgajiem šī kara uzvarētājiem, un patiesībā kāda starpība – jo uzvarot, jau pēc kara viņi izrīkojās ar mierīgajiem iedzīvotājiem tikpat slikti, ja ne vēl sliktāk kā ļaunākie aprakstītie fašististisko SS vienību šausmu darbi kara laikā.

 23. 1945.g. drupās gulošo Berlīni klāja daudzi lieli plakāti ar uzrakstu Iļja Erenburgs ir vācu tautas labākais draugs. No lielās izvarošanas vācieši nav atguvušies vēl līdz šim laikam.

 24. Vot kak, vot kak.
  I serinkij kozlik.

  Net, eto byl ir žyl i bil Vova. Vova sjelk voblu. Da vot propal Vova. Umer Vova. Kaout ein SHITLER.

 25. Nu, čto. Padumija jau 26 gadi vēstures mēslainē.
  Kārta stulbajam Vovam, To uzdurt uz mieta.

  Vot eto – harašo.
  Karandaš.

 26. Pārējais jau būtu – tikai nezin kāpēc nepiesaka, kurš to Vāciju organizēja uz karu, apgādāja, bija pat divus gadus sabiedrotais…lai parok dziļāk un paskatās tā laika vācu sociāldemokrātu un komunistu attiecības, kremļa naidotas un ļāva nacionālsocialistiem nākt pie varas. Tajā pašā laika gatavojās karam Eiropā ar atbrīvošanu no sapuvušās demokrātijas līdz Atlantijas okeānam…
  Nebūtu tās spēlītes iesāktas – nebūtu, jā nebūtu to kara upuru un sagrāves…
  Tas atkal atkārtojas Ukrainā, Krimā Dombasā un te tā spēlīte sākas atkal un jau sāk ost pēc sēra… Dalībnieki jau tie paši – Vācija, Krievija un šoreiz jau ES. Toreiz neuzdeva pa pirkstiem Vācijai un šoreiz jau Krievijai…

 27. Bez masivas sabiedroto palidzibas Atbildēt

  krieviem, t.i. PSRS nekas daudz pret vaciesiem nebutu sanacis…. Diemzel Krievijas vadiba sava fantastika uiltranacionalistiska augstpratiba to atsakas…… nespej atzit. Tads aklums vienmer beidzas ar milzigu kritienu un sapigu pamosanos….. Varam tikai izteikt lidzjutibu krievu tautai kurai tas viss stav prieksa.

Draugiem Facebook Twitter Google+