×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.5°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Sabiedroto spēki Latvijā drīkstēs pārvadāt pielādētu kaujas tehniku (34)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas sabiedroto valstu bruņotie spēki kaujas tehniku Latvijas teritorijā drīkstēs pārvadāt pielādētu, lai nodrošinātu valsts apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus. To paredz Saeimā otrajā lasījumā atbalstītās likuma izmaiņas, vēstīja “LNT Ziņas”.

Kā norāda Aizsardzības ministrija, šāda norma nepieciešama, lai, sniedzot atbalstu Latvijas bruņotajiem spēkiem, NATO un Eiropas Savienības valstu spēki būtu kaujas gatavībā uzreiz pēc valsts robežas šķērsošanas.

Ņemot vērā, ka Latvijā tiks izvietoti NATO dalībvalstu bruņotie spēki, jābūt juridiski skaidram šo spēku tiesiskajam statusam un tiesībām. Papildus šiem likuma grozījumiem tiks slēgtas starptautiskās vienošanās, kā arī sagatavoti un apstiprināti NATO dalībvalstu bruņoto spēku vienību spēka pielietošanas noteikumi, skaidro AM.

2015. un 2016.gadā ir notikušas nacionālas un NATO mēroga krīzes vadības mācības, kurās ir konstatēts, ka nepieciešams pilnveidot valsts institūciju sadarbības normatīvo bāzi valsts apdraudējuma situācijās.

Jaunās normas nepieciešamas, lai piemēram, valsts apdraudējuma gadījumā – sniedzot atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, NATO un ES dalībvalstu bruņotajiem spēkiem jau jābūt kaujas gatavībā, lai atbalsts būtu savlaicīgs un efektīvs un NATO un ES dalībvalstu bruņoto spēku vienības varētu nekavējoties iesaistīt atbalsta sniegšanā uzreiz pēc valsts robežas šķērsošanas.

Jaunais regulējums gan tiek vērtēts pretrunīgi.

Lai jaunā norma stātos spēkā, likuma izmaiņas vēl jāpieņem galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Не обкакайся от усердия, смотри. С такой яростью лижешь задницу американцам, язык сотрёшь, ахтохтоный ты наш. Хочешь быть пушечным мясом – будь. А мы без твоих советов обойдёмся, так как и без твоих союзничков, если что.

 2. Man liekas ir nepieciešamas ārkārtas Saeima vēlēšanas. Es šai valdībai vairs neuzticos. Ko domājat jūs???

 3. To sauc par okupāciju. Šādu normu drīkst ieviest tikai gadījumā, ja valstī ir izsludināts ārkārtas vai kara stāvoklis. Ak Dievs, kādi plānā galdiņa urbēji sēž Saeimā!!!!!! Mēs esam aizdzīvojušies jau tiktāl, ka mūsu lidostā Rīga mūs sagaida ar automātiem bruņoti svešzemju karavīri. Kur izsūtīti mūsu LV karavīri?

 4. Kā tad mēs citādi izraisīsim konfliktu ar Krieviju? Visi līdzšinējie pasākumi nav izraisījuši kara darbību. Tāpēc pamēģināsim šos izprovocēt šadi.
  Citus risinājums ar savām bruņurupuča smazenēm es nespēju izdomāt.

 5. okupācijas karaspēks drīkst to ko nedrīkst pat mūsu pašu. ari par pastrādātajiem noziegumiem šeit viņiem nav jāatbild:) kādam vel ir iluzijas ka mes neesam kļuvuši par asv kara placdarmu? tieši par kara placdarmu, jo nevelkam pat lidz kolonijas statusam

 6. Kremļa fani izlīduši? Laikam tā mājas pie Baltezera rādās sapņos – vajag atbrīvot – un Jūrmalā arī prasās atbrīvošanu un Mežaparkā…
  Tikai tie US ar pilnām plintēm traucē – vai ne? No ZS plintēm jau tika galā ( noliktavās) – vajadzētu arī US plintes nolikt kaut kur Vācijas noliktavā… Traucē tos atbrīvojamos namus noskatīt…

  • tev visi kam vel vesalais saprāts palicis uzrez ir kremļa fani. visi nav tik debīli kā tu

   • Saraksts gatavs, puķes nopirktas un jaunai karogs? Tikai tā US plintes kaut kā naktī neliek miera – piezvanīja, lai arī tās rosina aizvākt kā ZS ?

  • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

   …negribi iebāzt savu purnu atpakaļ Briseles kloākā (?) un beigt te smirdēt? Droši vien, ka negribi, bet jāapbēdina tevi-ir ļoti tuvu tas laiks, kad tev un tev līdzīgajiem sāks stipri plāni klāties. Labāk jau laicīgi vāc parpalas un vāķies tuvāk sorosiem, dumbrovskiem un pārējiem veiksmes stāsta rakstniekiem, lai paglābj… Kaut gan-nez vai līdzēs, jo nevienam jau sūdmuguras nav vajadzīgas, it īpaši, ja pašam jau pakaļa svilst…

   • Kādi mēs drosmīgi!Skaties kremļa prostitūta,ka pašam nav “jātin makšķeres” Ungārijā,tādus žurkulēnus kā tu.1956 gadā kāra pie stabiem.

    • А ты сам то – храбрый?! Смотри, а то отловим, да укоротим по частям, зачем тебе лишнее, земноводное, а? Язык тебе совершенно ни к чему, да и голова тоже.

 7. Medībās ejot uz mastu ,nedrīkst staigāt ar pielādētu ieroci, bet braut pa pilsētu ar pielādētu gaubici drīkst. Kaut kas nav kārtībā.

  • Tu lasīt māki? Kaujas tehnika ar munīciju nenozīmē uzreiz pielādētu!
   JA BŪTU PATRIOTI MĀCĪJUŠIES UN BŪT GATAVIEM AIZSTĀVĒT LATVIJU, ZINĀTU, KA MUNĪCIJA SOMĀ VAI PIELIKTA APTVERĒ PAAUGSTINA DROŠĪBU.

  • medniekam nav aptveres, tāpēc nejēdz par munīciju aptverē.

 8. Pārītis kremļa prostitūtu,ļoti satraukušies,drukā ar vairākiem nikiem,ar dažu min.intervālu.

 9. Konflikta laikā gaidam raķetes uz LV.ir mērķis

 10. Iepriekš Krievam nebija iemesla uz Latvijas uzmest kādu bumbu,tagad būs.

 11. Okupantu nekaunībai robežu nav. Ar Dievu, Latvija…

 12. Labs poligons, tikai latviešu par daudz …

 13. Okupāciaja -kurai Likums neko nevar izdarīt. Latvijas VERGI jau tiek iedīglī uztaisīti par TOTĀLIEM VERGIEM UZ MŪŽU. ASV Cionas plāns notiek.

 14. Vēsture atkārtojas, kaut kas tāds jau bija 39 …….

 15. Mūsu valsti nodeva pašu valdība Atbildēt

  Redzēsiet pirmie krietušie no civilajiem būs tieši no šo NATO karavīru darbības puses Latvijā.. Uz doto brīdi tikai avārijas kurās cieš mūsu tauta , bet tas tikai sākums

 16. Jaunā "brīvība" Atbildēt

  Reāla okupācija… un pret viņiem likums nestrādā, kā arī Latvijas konstitūcija viņiem nav nekas… Viņi varēs nogalināt un par to pat sodīt Latvijā viņus nevarēs.

 17. Aga, un iznīcināt pamatiedzīvotājus.

 18. Lielvalstu konfrontācija sāk saasināties.Te nav nekāda sakara ar Latviju.

Draugiem Facebook Twitter Google+