×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Sabiles vidusskolu pēc gada pārveidos par pamatskolu

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Ņemot vērā nepietiekamo skolēnu skaitu vidusskolas posmā, Sabiles vidusskolu no 2017.gada 1.septembra reorganizēs par Sabiles pamatskolu – tā lēmuši Talsu novada domes deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja Talsu novada pašvaldības komunikāciju speciāliste Ivonna Vicinska, par iespējamām pārmaiņām Sabiles izglītības iestādē runāts jau ilgāku laiku, jo skolēnu skaits, kuri būtu gatavi mācīties vidusskolā, nav pietiekams.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka novada izglītības iestādē izglītojamo skaits 10.klasē nedrīkst būt mazāks par 12, kā arī kopējais izglītojamo skaits vidusskolas posmā nevar būt mazāks par 32.

Skolēnu trūkuma dēļ Sabiles vidusskolā 10.klasi nav iespējams nokomplektēt jau pāris gadu. Pēc Talsu novada izglītības pārvaldes prognozēm, arī tuvākajos gados Sabilē skolēnu skaits nebūs pietiekams, lai atvērtu vidusskolas klases.

Neskatoties uz izmaiņām, šajā izglītības iestādē nākotnē plānots modernizēt mācību procesu. Saskaņā ar šā gada martā pieņemto Talsu novada domes lēmumu Talsu Valsts ģimnāzija, Talsu 2.vidusskola, Sabiles vidusskola un Talsu pamatskola pretendēs uz finansējumu Eiropas Savienības (ES) specifiskā atbalsta mērķa projektā “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi”.

Atbilstoši kritērijiem Sabiles vidusskola finansējumu varēs saņemt tikai tad, ja projekta īstenošanas brīdī iestāde būs reorganizēta par pamatskolu. Par skolai paredzētajiem līdzekļiem plānots izveidot modernu informātikas kabinetu, iegādājoties 20 datorus. Vairākas klases iecerēts aprīkot ar interaktīvajām tāfelēm, kā arī ierīkot ergonomiskas mācību vides prasībām atbilstošus kabinetus.

Šīs nav vienīgās izmaiņas, kas izglītības jomā skars Sabili, – izstrādāts būvprojekts, lai pie jaunām un drošām telpām tiktu pirmsskolas izglītības iestādes “Vīnodziņa” bērni. Pašreizējās pirmsskolas izglītības iestādes telpas ir kritiskā stāvoklī, tāpēc tiek plānota jaunas ēkas būvniecība blakus Sabiles skolai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+