×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Sabiles vīnogu raža gaidāma ātrāk nekā citus gadus

LETALETA

Drīzumā Sabiles Vīna kalnā sāksies jaunās vīnogu ražas vākšana. Pateicoties siltajiem un saulainajiem laika apstākļiem, šogad tā gaidāma ātrāk nekā citus gadus, aģentūru LETA informēja Sabile Vīna kalna dārzniece Smaida Dzērve.

Vīnogu ražas novākšana varētu sākties ap 5.septembri. Pagaidām vēl siltās vasaras naktis neļauj vīnogās veidoties cukuram – pašlaik tas ir ap 9%, bet jābūt vismaz 13%. Dzērve atzīst, ka šogad ogu esot vairāk nekā citus gadus, tomēr kalna “ciemiņi”, kas ierodas vēlajās vakara stundās, ogu daudzumu krietni samazina. Tieši šī iemesla dēļ kalnā vakara stundās dežūrē sargs, kas uzņēmies vīnogu ražu nosargāt. Ja vīnogu ražu vāktu jau tagad, tad tā varētu būt ap 900 kilogramiem, tomēr jāņem vērā, ka kalna apmeklētāji paņem savu daļu.

Dzērve cer, ka šogad izdosies iegūt pat piecas dažādas šķirnes vīnus – tas gan iespējams tikai tad, ja būs ogas, kas tūlīt pēc nolasīšanas tiks samīcītas, lai pārtaptu par Sabiles Vīna kalna vīnogu vīnu.

Šogad daudzi pāri novērtējuši Sabiles Vīna kalna burvību un izmantojuši iespēju kāzu dienā kalnā iestādīt paši savu vīnogulāju. Vīna kalns vēl aizvien ir tūristiem interesants apskates objekts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+