×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Sabīnes Līvas iedomātās debesis, ūdens un zeme 
 (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 24. septembrim skatāma Kanādā praktizējošās latviešu mākslinieces Sabīnes Līvas personālizstāde “Atzars”, kurai māksliniece radījusi konkrētu vietu abstraktus gleznojumus ainavas žanrā.

Izstādē māksliniece uzgleznojusi konkrētu vietu abstraktus gleznojumus ainavas žanrā. “Gleznojumu kompozīciju veido horizontālu joslu salikums – kas būtu nolasāmas kā debesis, ūdens, zeme. Pārsvarā gleznoju ezerkrasta ainavas, piejūras ainavas. Mana darbnīca Toronto centrā ir tieši pie ezera. Skaisto, plašo ainavu vēroju ikdienā. Gaismas spēle uz ūdens virsmas, horizonta mirdzums, mākoņu panorāma, putnu stafāža – to visu saskatu savā vidē un gleznoju. Un jūra – to gleznoju kā ilgas un atmiņas, kā komfortu un mieru. Esmu uzaugusi kā “jūras bērns” – vasaras pavadījām Saulkrastos un Zvejniekciemā, jūra man patīk. Šovasar vēroju skaistus mākoņus Pāvilostā, tos iegleznoju savā kompozīcijā,” tā savos darbos redzamās vietas atklāj Sabīne. Māksliniece organizējot gleznu vairākās plaknēs, ar harmonisku krāsu un kompozīcijas palīdzību rada zīmīgu, atmosfērisku  un glezniecisku “haiku”, parādot iedomātas debesis, ūdeni un zemi. Sabīnes dabas izjūta balstās japāņu haikās – tā ir tēlaina un vienlaikus ļoti tieša un nozīmju pilna.

Sabīne atklāj, ka viņas darbu iedvesmas avots ir daba. “Skaistums, brīnums, pārsteigums, ko dabā saskatu. Arī mūzika, dzeja, arhitektūra, mode – lietas, kas piesaista uzmanību un pārveidojas jaunā vizuālā idejā,” smaidot saka Sabīne.

Izstādei māksliniece devusi zīmīgu nosaukumu “Atzars”. Vai tas ir atzars no Kanādas uz Latviju, vai Latvija ir tas centrs un atzars ir plašajā pasaulē? Sabīne domīgi saka: “Atzars ir nosaukums ar vairākiem aspektiem, dažus no tiem vēl neesmu apjautusi, bet nosaukums jau kļuvis saprotams un savs. Atzars ir arī viena no izstādē apskatāmo darbu nosaukumiem. Šis darbs ir gleznots uz audekla, kas apvilkts ap koku. Koka dēļa fragments ar gleznas kompozīciju. Konkrētais koka fragments ir saglabājies no mūsu mājas celtniecības, un gleznojums ir dāvana manam vīram. Tā aizsākās “atzars”. Tagad – dzīvojot gan Latvijā, gan Kanādā – “atzars” pēkšņi ieņem plašāku nozīmi. Domāju, ka “atzars” esmu gan tur, gan te. Atzars ir ar arī visi mani darbi, ko gleznoju savā Toronto darbnīcā un Rīgas pop-up tipa darbnīcās. Darbi, kas top un aizceļo, harmoniski saplūdinot jebkuru ģeogrāfisku informāciju.”

Jau 14 gadus Kanādā Sabīne Līva piedalās ikgadējās meses formāta mākslas izstādēs “Toronto Art Expo”, “The Artist Project Contemporary Art Fair”, “One of a Kind Show”. Šīs izstādes gleznotājas daiļradi organizē divos cēlienos, divos pusgados. Pēdējos piecus gadus daļa darbu jaunajām kolekcijām tiek gleznoti Rīgā, Pārdaugavā. Rullī satīti audekli pārvietojas pāri okeānam un pirms izstādēm iegūst formu no jauna. Paralēlā kustība notiks arī šajā posmā, kā atdarinādama tieši to uzbūvi, kas veido gleznu pamatkompozīciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izstāde pagarināta līdz 24. septembrim

Draugiem Facebook Twitter Google+