×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Sabojāts pie nacionālā mākslas muzeja esošais LED ekrāns (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Sabojātais LED reklāmas ekrāns pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkas.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) darbinieki vērsušies Valsts policijā saistībā ar sabojātu LED ekrānu, kas novietots blakus muzejam, aģentūrai BNS apliecināja Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Viņš skaidroja, ka saistībā ar notikušo sākta pārbaude.

Muzeja Administratīvi saimnieciskā departamenta vadītājs Bruno Millers norādīja, ka par zaudējumiem pagaidām ir grūti spriest, taču ekrāns un tā uzstādīšana izmaksāja aptuveni trīs tūkstošus eiro.


Rekonstrukcijas un restaurācijas laikā pilnībā atjaunots LNMM galvenās ēkas vēsturiskais apjoms, izveidota apakšzemes piebūve un iegūtas jaunas izstāžu platības muzeja bēniņos. Tik vērienīga restaurācija, rekonstrukcija un modernizācija notikusi pirmo reizi ēkas 110 gadu vēsturē.

Muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina iepriekš stāstīja, ka muzejā ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai, radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

No 12. līdz 16.decembrim muzeja galvenajā ēkā norisinājās Atvērto durvju dienas, kad varēja iepazīties ar ēkas atjaunoto veidolu pirms muzeju piepilda mākslas darbi, izstādes un ekspozīcijas. Atvērto durvju dienu dalībniekiem bija iespēja izstaigāt vēsturiskās ēkas četrus stāvus un jauno kupolstāvu ar jumta terasēm, kā arī moderno muzeja jaunbūves apjomu divos pazemes stāvu līmeņos. Ēkas kopējā platība šobrīd ir 8249 kvadrātmetri.

LNMM restaurācijas, rekonstrukcijas un jaunbūves projekta pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, projekta autors – “Processoffice” arhitekts Vītauts Biekša (Vytautas Biekša), galvenais būvuzņēmējs – būvkompānija “RE&RE”. Rekonstrukcija izmaksājusi 29,8 miljonus eiro, no kuriem Eiropas Savienības fondu finansējums ir 13,051 miljons eiro, bet Rīgas domes finansējums – 16,751 miljons eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ieveroju ka “krievvalodigie” Latvija paliek arvien naidigigaki latvieshiem. Latvija pedejo reiz biju 2013 g. Visa vaina Krievijas meslu kastes diktatoram Chekistam Putinm izpildot Karaganova doktrina principus. Valsts vadiba Saema ir vai nu mikstchauliga vai Maskavas kukulu iespaida. Ventspils Lembergs butu kaut kada veida “Neitralizets”. Priecajos pa Kazakstanas diktatota Nursultana meginajumiem tuvoties Eiropai. Lai tik visu “stanu” vadoni sekotu vina meginajumu atshuties no Kremla kundzibas. Lai put Krievija!

 2. Derdzīgs vandālisms, ko citu lai secina .. Tomēr būsim arī kaut mazliet pragmatiski – vai patiešām šis ‘postītāju kārdinājums’ tur patiešām ir (bija?) nepieciešams, vai arī tā ir parasta institucionāla ārišķība, sak, redz kas mums ir, ejam kopsolī ar laikmetu! Man gan nav nācies šādus ekskluzīvus objektus redzēt pie galvaspilsētu muzeju fasādēm.
  Un kam tas ir domāts – vai autovadītājiem kustīgu attēlu apbrīnošanai? Bīstams pasākums .. Ja gājējiem, tad kur ir no ietves nošķirta telpa ar soliņiem?
  Bet tas nemaina lietas būtību, jo postīšana tik un tā ir nepieņemama un sodāma. Ceru, ka tā arī notiks! Bet svētie raksti norāda, ka par kārdināšanu arī pienākas sods ..

 3. Kļūst šķērmi, lasot,ka islāma teroristi izposta senu pilsētu laikazoba saglabātus akmenī kaltus tāla laika šedevrus Irākā,Afganistānā un Sīrijā.Pasauli viņi grib sākt redzēt ,sākot no savas piedzimšanas.Velku paralēles ar mūsdienu vandaļiem Baltijas jūras rietumu krastā.Ja vien viņiem pietiktu jaudas,viņi pārvērstu akmens šķembu kaudzē tikko atjaunoto Mākslas muzeju.

 4. Velkot paralēles ar apzagto volvo, kur policija atsakās ierosināt krimināllietu, jo lukturi esot nevis nozagti, bet pazuduši, arī sajā gadījumā ekrānu nevis sabojājuši vandaļi, bet tas vienkārši sabojājies un vainīgo nav.

 5. Nu vai nav maitas????

 6. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Nu gan atraduši ko novietot ielas malā!

  • Ja Jūsu māja būtu ceļa malā, tad tai logus varētu izdauzīt bez sirdsapziņas pārmetumiem? Jo ceļa malā taču….

Draugiem Facebook Twitter Google+