Latvijā
Politika

Sabojāts svinīgs brīdis: Mūrniecei labāk tomēr vajadzēja paklusēt52

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā Valsts Pirmā persona ir prezidents. Amats, pret kuru cieņa ir ieprogrammēta jau tā definīcijā, jo prezidents ir valsts simbols. Jauna prezidenta stāšanās amatā valstī ir Notikums. Arī viņa zvērests ir Notikums. Šodien jaunais Latvijas prezidents skaidri un visiem saprotami apliecināja apņemšanos kalpot savai valstij un tautai un strādāt pēc labākās sirdsapziņas.

Svinīgs brīdis… un tad valsts Otrā persona piektās klases audzinātājas tonī paziņo, ka zvērests jāsaka vēlreiz, jo prezidents kļūdījies – vārdu “labākā sirdsapziņa” vietā esot jālieto vārdi “labākā apziņa”.

Mūrnieces kundze sagrāva brīža svinīgumu, izrādīja necieņu prezidentam un piedevām vēl visas valsts priekšā nodemonstrēja pilnīgu pieklājības trūkumu. Lai vai kas būtu rakstīts priekšrakstos attiecībā uz zvēresta tekstu, būtisks taču ir tā saturs. Domāju, ka to, ko teica prezidents, saprata visi. Ka prezidenta teiktajā ir dažu visgudreļu iedomāta kļūda, laikam gan reti kurš būtu pamanījis. Tagad neglīto brīdi pamanīja visi. Un ne tikai Latvijā.

Te nu bija viens no tiem Mūrnieces kundzes dzīves brīžiem, par kuriem varētu teikt: “Labāk tomēr vajadzēja paklusēt.” Vai varbūt ar savu “kļūdas labojumu” Mūrnieces kundze gribēja brīdināt, ka prezidentam nedrīkst būt savu domu, bet tikai priekšraksti, kurus viņa stingri kontrolēs? Man bija kauns viņas vietā.

Bet vai tiešām no loģikas viedokļa prezidenta kungs kļūdījās? Līdz šim es biju domājusi, ka katra cilvēka darba patiesākais mērs ir viņa sirdsapziņa. Cilvēkam bez sirdsapziņas es negribētu uzticēt pat pagalmu slaucīt, lai arī pie cik labas apziņas viņš būtu.

Saistītie raksti
Apziņa, manuprāt, ir bioloģiska kategorija, kas parāda, ka cilvēks ir spējīgs kustēties, domāt, saprātīgi darboties. Sirdsapziņa ir apziņas morālais balsts.

Derētu atcerēties, ka ir brīži, kad “dziesma nav par krekliem, bet ir par sirdsapziņām”.

LA.lv
VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Petraviču apmierina jaunā LM parlamentārā sekretāra darbs
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
7 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
6 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 11 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
7 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
7 stundas