Latvijā
Politika

Sabojāts svinīgs brīdis: Mūrniecei labāk tomēr vajadzēja paklusēt52

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā Valsts Pirmā persona ir prezidents. Amats, pret kuru cieņa ir ieprogrammēta jau tā definīcijā, jo prezidents ir valsts simbols. Jauna prezidenta stāšanās amatā valstī ir Notikums. Arī viņa zvērests ir Notikums. Šodien jaunais Latvijas prezidents skaidri un visiem saprotami apliecināja apņemšanos kalpot savai valstij un tautai un strādāt pēc labākās sirdsapziņas.

Svinīgs brīdis… un tad valsts Otrā persona piektās klases audzinātājas tonī paziņo, ka zvērests jāsaka vēlreiz, jo prezidents kļūdījies – vārdu “labākā sirdsapziņa” vietā esot jālieto vārdi “labākā apziņa”.

Mūrnieces kundze sagrāva brīža svinīgumu, izrādīja necieņu prezidentam un piedevām vēl visas valsts priekšā nodemonstrēja pilnīgu pieklājības trūkumu. Lai vai kas būtu rakstīts priekšrakstos attiecībā uz zvēresta tekstu, būtisks taču ir tā saturs. Domāju, ka to, ko teica prezidents, saprata visi. Ka prezidenta teiktajā ir dažu visgudreļu iedomāta kļūda, laikam gan reti kurš būtu pamanījis. Tagad neglīto brīdi pamanīja visi. Un ne tikai Latvijā.

Te nu bija viens no tiem Mūrnieces kundzes dzīves brīžiem, par kuriem varētu teikt: “Labāk tomēr vajadzēja paklusēt.” Vai varbūt ar savu “kļūdas labojumu” Mūrnieces kundze gribēja brīdināt, ka prezidentam nedrīkst būt savu domu, bet tikai priekšraksti, kurus viņa stingri kontrolēs? Man bija kauns viņas vietā.

Bet vai tiešām no loģikas viedokļa prezidenta kungs kļūdījās? Līdz šim es biju domājusi, ka katra cilvēka darba patiesākais mērs ir viņa sirdsapziņa. Cilvēkam bez sirdsapziņas es negribētu uzticēt pat pagalmu slaucīt, lai arī pie cik labas apziņas viņš būtu.

Saistītie raksti
Apziņa, manuprāt, ir bioloģiska kategorija, kas parāda, ka cilvēks ir spējīgs kustēties, domāt, saprātīgi darboties. Sirdsapziņa ir apziņas morālais balsts.

Derētu atcerēties, ka ir brīži, kad “dziesma nav par krekliem, bet ir par sirdsapziņām”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
JKP grib dzirdēt, kāds būs turpmākais valdības darba stils
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atzīmēs Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīta Aleksandra kalpošanas 30.gadadienu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu 1
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijas Radio žurnālisti nepiekrīt mediācijas procesam
16 minūtes
LE
LETA
Dabā
Daudzdzīvokļu mājas pagalmā sagūsta čūsku
32 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
“Latvijas Pasts” uz pastmarkas un aploksnes attēlo neredzīgu talantu radītus mākslas darbus
45 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Vajag tikai dažas minūtes….Nodeg “Range Rover”
57 minūtes