“Sabres” 12. zaudējums pēc kārtas, Girgensonam -2 0

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres”, atsākot sezonu pēc pārtraukuma, kas bija saistīts ar Visu zvaigžņu spēli, otrdien ar rezultātu 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) izbraukumā piekāpās Kalgari “Flames” un piedzīvoja jau 12.neveiksmi pēc kārtas.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Aizvadot pirmo maču deviņu dienu laikā, tieši “Sabres” pirmā izvirzījās vadībā, kad 11.minūtē, spēlējot vairākumā, izcēlās Kriss Stjuarts. Vēl 50.minūtes ievadā rezultāts bija neizšķirts 1:1, tomēr turpinājumā viesi pamanījās ielaist trīs ripas un cieta kārtējo neveiksmi.

Uzvarētājiem divus vārtus guva amerikānis Džons Gudro, kurš svētdien piedalījās arī Visu zvaigžņu spēlē.

Girgensons šoreiz laukumā pavadīja 20 minūtes un 42 sekundes, izceļoties ar diviem metieniem pa vārdiem un diviem spēka paņēmieniem. Latvietis uzvarēja vien četros no 16 iemetieniem, iekrājot dalītu sliktāko lietderības koeficientu komandā (-2).

“Sabres” cieta jau 16.neveiksmi pēdējos 17 mačos, turklāt šis bija jau 12.zaudējums pēc kārtas. Zīmīgi, ka visas šīs 12 neveiksmes piedzīvotas pamatlaikā un “Sabres” turpina labot vienības antirekordu. Iepriekšējo reizi līgā kāda komanda tik neveiksmīgi bija spēlējusi 2003./2004.gada sezonā, kad Pitsburgas “Penguins” bez punktiem palika 13 spēlēs.

Savukārt līgas antirekords ir 17 zaudējumi pēc kārtas pamatlaikā, ko 1974./75.gada sezonā sasniedza Vašingtonas “Capitals”, bet 1992./93.gadā atkārtoja Sanhosē “Sharks”, kad turklāt vienību pārstāvēja arī latvieši Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe.

“Ja mēs zinātu atbildi, tad labotu to,” pēc cīņas pauda Stjuarts. “Es neteiktu, ka tas ir piepūles trūkums. Mums tam ir jātiek cauri garīgi. Ja atceramies šīs zaudētās spēles, mēs esam arī bijuši vadībā. Uzskatu, ka veterāniem un līderiem ir jārāda piemērs, bet pārējie viņiem sekos.”

Pašlaik 21 gadu vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 48 cīņās guvis 13 vārtus un izpildījis deviņas rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam, kā arī ir labākais vienības vārtu guvējs.

Kā zināms, latvietis triumfēja NHL Visu zvaigžņu spēles balsojumā, iegūstot iespēju piedalīties nedēļas nogalē notikušajā mačā. Iepriekšējo reizi kāds no Latvijas hokejistiem NHL Visu zvaigžņu spēlē bija piedalījies 2003.gadā, kad tas bija aizsargs Sandis Ozoliņš. Viņš savas karjeras laikā Visu zvaigžņu spēlē piedalījās septiņas reizes.

Nākamo maču “Sabres” komanda aizvadīs ceturtdien, kad līgas vājāko komandu mačā viesosies pie Edmontonas “Oilers”.