AP/Scanpix

“Sabres” pēc vairāk kā trīs gadiem ar pozitīvu punktu bilanci 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien izpildīja četrus metienus pa vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas.
“Sabres” ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) izbraukumā pieveica Minesotas “Wild” hokejistus.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja viesu hokejists Raiens O’Reilijs, otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca soms Mikaels Granlunds, bet uzvaras vārtus dueļa 54.minūtē guva “Sabres” zviedru hokejists Jūhans Larsons.
“Wild” vārtsargs Devans Dubniks bija palicis nepārspēts iepriekšējos trijos dueļos, tomēr šoreiz viņš pirmoreiz kapitulēja jau ceturtajā minūtē.

Girgensons, kurš arī šoreiz spēlēja kā centra uzbrucējs trešajā maiņā, laukumā pavadīja 12 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā veica četrus metienus pa pretinieku vārtiem un bloķēja vienu sāncenšu raidījumu. Latvietis uzvarēja arī 60% iemetienu un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.
Šajā duelī traumu guva Bufalo komandas aizsargs Zaks Bogosjans, bet tās nopietnība pagaidām nav zināma.

“Sabres” uzvarēja trešajā mačā pēc kārtas, kas seko četru zaudējumu sērijai, savukārt “Wild” otrdien pārtrauca četru uzvaru sēriju.
Girgensons šosezon deviņās spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis divas rezultatīvas piespēles, nopelnot negatīvu lietderības rādītāju -2.

“Sabres” hokejisti deviņās spēlēs tikuši pie desmit punktiem. Bufalo komandai tas Austrumu konferencē ļāvis pakāpties uz desmito vietu, bet Atlantijas divīzijā vienība ieņem sesto vietu. Vienība virs 50% gūto punktu skaita nokļuvusi pirmoreiz kopš 2013.gada 24.janvāra. Pagājušajā sezonā “Sabres” ne reizi nespēja uzvarēt trijos mačos pēc kārtas.
Nākamā spēle “Sabres” gaidāma ceturtdien, kad Bufalo viesosies šī gada NHL drafta pirmais numurs Ostons Metjūss un viņa pārstāvētā Toronto “Maple Leafs komanda.

Čempionu līgā Merzļikins – Ķēniņš 3:2
Uzvaru IIHF Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē starp divām Latvijas hokejistu pārstāvētajām vienībām otrdien guva vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices komanda “Lugano”.
Aizvadītajā duelī “Lugano” savā laukumā ar 3:2 (1:2, 2:0, 0:0) pieveica uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvēto Cīrihes “ZSC Lions” vienību, kas arī nāk no Šveices.

Spēles pirmajā trešdaļā viesi guva divus vārtus 18 sekunžu laikā, kad precīzi bija zviedrs Dāvids Rundblads un Romēns Viks, tomēr turpinājumā ar trīs bezatbildes ripām atbildēja “Lugano”, kuru rindās izcēlās Gregorijs Hofmans, Alesandro Kjesa un zviedrs Līnuss Klāsens.
Ķēniņš dueli iesāka savas komandas pirmajā virknējumā, tomēr vēlāk tika atbīdīts zemāk, viņš veica vienu metienu pa vārtiem.
Savukārt Merzļikins atvairīja 34 no 36 pretinieku raidījumiem.
Abu komandu atbildes spēle risināsies pēc nedēļas.