Foto – Viesturs Serdāns

“Sabres” – uzvara un Irbe pieteikumā 0

Otro uzvaru pēc kārtas Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačam otrdien izcīnījusi latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas duelim bija pieteikusi arī savu vārtsargu treneri Artūru Irbi.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

“Sabres” savā laukumā ar 4:1 (0:0, 3:1, 1:0), uzvarēja Sanhosē “Sharks” komandu.

Lai gan pirmajā trešdaļā neviena no vienībām vārtus atslēgt neprata, otrajā periodā tika gūti uzreiz četri vārti, kad “Sabres” rindās pa reizei izcēlās Nikolā Delorē, Braiens Džionta un Braiens Flins, kamēr “Sharks” rindās ar vienu precīzu raidījumu atbildēja Brents Bērns. Savukārt noslēdzošajā trešdaļā vēl vienu ripu Bufalo labā guva Džionta, kurš ar diviem precīziem raidījumiem un vienu rezultatīvu piespēli tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 44 sekundes, metienus pa vārtiem neizdarot, taču veicot vienu spēka paņēmienu un uzvarot trijos no desmit iemetieniem. Latvietis cīņu noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šim mačam tika pieteikts arī pašlaik 47 gadus Irbe, kurš pēdējo reizi laukumā kādā NHL mačā izgāja pirms desmit gadiem. Otrās trešdaļas sākumā savainojumā iedzīvojās “Sabres” vārtsargs čehs Mihals Noivirts, kura vietā stājās zviedrs Jūnass Enrots, taču Bufalo komandai vairs nebija rezerves vārtsarga, tāpēc uz rezervistu soliņa vārtsarga ekipējumā sēdās Irbe.

“Protams, pie šāda ekipējuma neesmu radis. Tas ir nedaudz atšķirīgs, tāpēc, lai to uzvilktu, man bija jābūt neatlaidīgam. Pagāja laiciņš, kamēr to uzvilku,” pēc mača izteicās Irbe, kura formastērpu rotāja 35.numurs. “Apģērbšanās prasīja krietni ilgāku laiku, jo ir jau pagājuši septiņi gadi, kad to pēdējo reizi darīju. Tiesa, uz trešā perioda sākumu biju gatavs. Būtu gatavs arī doties laukumā, ja tas būtu nepieciešams. Šī bija liela diena – Bufalo uzsniga sniegs, bet Latvija svinēja savu neatkarības dienu.”

Tikmēr “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans, kurš iepriekš vadījis arī Latvijas izlasi, pajokoja, ka ar Irbi noslēgts neliels līgums starp otro un trešo trešdaļu.

Savukārt Grigensons sacīja, ka uzvarēt šajā cīņā palīdzējuši Bufalo fani, kuri devuši motivāciju, un enerģija ap arēnu.

Pašlaik 20 gadus vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 20 mačos guvis sešus vārtus un izpildījis četras rezultatīvas piespēles, kas dod trešo vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Kā zināms, “Sabres” komandu vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Nolans. Tāpat šajā sezonā “Sabres” treneru kolektīvam pievienojušies vēl divi bijušie Latvijas izlases treneri – Irbe un Toms Kūlens.

Pēc 20 aizvadītiem mačiem “Sabres” Austrumu konferences kopvērtējumā ar 12 punktiem ir pēdējā vietā 16 klubu konkurencē, turklāt pēdējo vietu klubs ieņem arī Atlantijas divīzijā un visas līgas kopvērtējumā.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā “Sabres” komanda 82 spēlēs tika vien pie 52 punktiem, kļūstot par vājāko visā līgā.