AP/Scanpix

“Sabres” zaudē no 3:0, Girgensonam punkts 0

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons otrdien nopelnīja punktu par rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, taču Bufalo “Sabres” nespēja nosargāt trīs vārtu pārsvaru un beigās pēcspēles metienos kapitulēja Filadelfijas “Flyers” vienībai.
“Sabres” viesos cieta neveiksmi ar 3:4 (0:0, 3:0, 0:3, 0:0, 0:1), piedzīvojot ceturto zaudējumu piecos šosezon aizvadītos mačos.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Girgensons spēlēja 11 minūtes un 54 sekundes, divas reizes meta pa vārtiem, izdarīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienīgajā iemetienā un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Punktu par rezultatīvu piespēli Girgensons nopelnīja otrā perioda sākumā, kad “Sabres” atklāja cīņas rezultātu. Latvietis laukuma stūrī aiz pretinieku vārtiem ieguva ripu un pēc tam no iemetiena apļa izdarīja plaukstas metienu, bet ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā veiksmīgi izmainīja Tailers Eniss, gūstot savus pirmos vārtus sezonā.
Pēc nepilnām divām minūtēm Mets Moulsons skaitliskajā vairākumā viesu pārsvaru dubultoja, bet perioda izskaņā viņš otro reizi izmantoja viena vīra pārsvaru un izvirzīja “Sabres” vadībā jau ar 3:0.

Pārsvaru nosargāt neizdevās, jo pēdējā trešdaļā “Sabres” iegāza disciplīnas ievērošana, ļaujot “Flyers” trīs reizes izmantot skaitlisko vairākumu. Vārtus mājiniekiem guva Treviss Konecnijs, Breidens Šenns un Marks Štraits, piedevām pēdējos divus vārtus “Flyers” guva pamatlaika pēdējās trīs minūtēs, bet šveicietis Štraits izlīdzinājumu 3:3 panāca vien 111 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Zīmīgi, ka tikai 19 gadus vecais Konecnijs guva savus pirmos vārtus NHL karjerā. Pirms diviem gadiem šo uzbrucēju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) draftā izvēlējās Rīgas “Dinamo”, bet pērn viņu NHL drafta pirmajā kārtā ar 24.numuru noskatīja arī “Flyers”.
Pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienos “Flyers” komandā izcēlās pieredzējušie Klods Žirū un Jakubs Vorāčeks, kamēr “Sabres” hokejisti Raiens O’Reilijs un Kails Okposo savus “bullīšus” neiemeta.

Girgensons šo spēli aizvadīja malējā uzbrucēja ampluā, jo viņa virknējumā pa centru darbojās Sems Reinhārts, bet otrā malā spēlēja Eniss.

Girgensons šosezon piecos mačos ir guvis vienus vārtus un atdevis vienu rezultatīvu piespēli, nopelnot negatīvu lietderības rādītāju -2.
Savukārt “Sabres” piecās spēlēs ir tikuši pie četriem punktiem, jo reizi uzvarējuši, reizi zaudējuši pagarinājumā un pēcspēles metienos, bet divas reizes kapitulējuši pamatlaikā. Bufalo komanda Austrumu konferencē ir 15.vietā 16 komandu konkurencē, bet Atlantijas divīzijā ieņem pēdējo, astoto, vietu.

Nākamo spēli “Sabres” aizvadīs ceturtdien, kad savās mājās uzņems Minesotas “Wild” komandu.