×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: “Saskaņai” draugu nav. Pagaidām nav (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Kamēr saucamās latviskās partijas vēl čučiņāja pa migu, tikām sarkanā “Saskaņa” laikus, piesaistot prāvus naudas līdzekļus, mobilizējot ievērojamāko biedru papildspēkus no Saeimas deputācijas, dzīrās maršēt uz pašvaldību vēlēšanām, lai no tām atgrieztos kā uzvarētāji, iekarojot politisko pārvaldi Latvijas lielākajās pilsētās. Droši vien kā virsmērķis plānotajam blickrīgam bija nostiprināt partijas pozīcijas, raportēt Maskavai par izpildītu uzdevumu un sagrābtiem jauniem mēru krēsliem (Riga naša utt.), iegūtajās vietās pēc iespējas aizbultēties nocietinātā rajonā pret latviskumu un doties valsts atbrīvošanā no nacionālisma, kā bruņinieki krustneši atsvabināja Jeruzalemi no saracēņiem. Vilksviņzin, kādas oliņas iedētas un kas perinās “Saskaņas” vadoņu galviņās, bet auksti šermuļi skrien pār kauliem, iedomājoties, ka sarkanais, mērim līdzīgais veidojums, tuvojoties Latvijas simtgadei, pārņem noteikšanu Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Liepājā, Jūrmalā. Par laimi, lielākā daļa iedzīvotāju draudzējas ar veselo saprātu un gandrīz visos virzienos uzbrukums izfunktierētajā varas pārņemšanā municipalitātēs ir izgāzies, par spīti visai lielai latviešu politiķu bezrūpībai un bezdarbībai. Dzintars Sodums par caurkrišanu vārsmojis: “No degvīna viņš dzimis un no zibens, un gars gan kāptu debesīs, bet dubļos sēd vēl dibens.”

Mūsu iesarkanos draugus, kā viņi taisīti un regulēti, pazīstam kā raibus džerus. Ilggadēji parlamenta opozīcijā nogurķojušies saskaņieši nav vīžojuši izstrādāt programmu, bet tas, kas ir, patapināts no Žila Verna sacerējumiem vai Bridžitas Džonsas dienasgrāmatas un spīd un laistās no ārkārtīgi stipri brūvēta populisma bez mēra sajūtas. Toties spilgti izteikta ir ideoloģiskā komponente. Itin kā aizstāvēt apspiesto krievvalodīgo intereses, kamdēļ sabiedrība tiek šķelta, un ievirzīt valsti Āzijas varas orbītā, jo viss labais ir aiz Zilupes. Var just, ka kursam ir gan balsstiesīgi piekritēji, gan maksātspējīgi atbalstītāji un pat līdzskrējēji no prorubliski noskaņotu latviešu cilvēku puses. Ne reizi vien Urbanovičs piepūties kā pāvs, kad arī sociāldemokrātu frakcijas pārzinim jautāts, vai tādu un tādu vīru celt amatā, vai premjeri lūgušies pēc rēzeknieša atbalsta.

Kad pavērusies ainava ar neizdevušos ofensīvu pašvaldību vēlēšanās, tas licis arī latviešu reālpolitiķiem apdomāties un kanalizēt sapņus par krievu partneru aicināšanu kompānijā. Šāda savienība latviešu vēlētāju acīs var izrādīties tik toksiska un bīstama, ka pat pasprucis vārdiņš par biedrošanos ar ušakoviešiem nolaidīs partijas reitingu renstelē. Turklāt domēs, kur “Saskaņas” cilvēki valda un ieņem pilsētu lielvecāko amatus, nekas par viņiem neliecina kā izdarīgiem saimniekotājiem, tiesiskuma un labas pārvaldības kolosiem. Un pirmais, ko dara pašvaldības varā iefīrējies kreisais – saliek činās savus čomus.

Arī Daugavpils tračiem ir vērtīga pieredze un atbalss, kad lielā mīlestība starp ZZS sūtīto Eigimu un saskaņieti Elksniņu ātri vien izgarojusi. Varas iebetonēšanā nav vis izmantots portlandcements, bet irstoša un drūpoša saistviela, un pēc Elksniņa sīkā triumfa pilsētā būs veicami plaši remontdarbi, atjaunojot kārtību pēc savandījumiem. Adv. Elksniņu jau Saeimas periodā iepazinām kā plātīgu kukaini – dzēlēju un bedru racēju valstiskuma attīstības ceļā. Tagad Andrejs pakalpojis kā spilgts pierādījums, kā iesēsties peļķē, draudzējoties un kopā turoties ar “Saskaņu”. Tā visa partija piederīga grauzēju kārtai un tīko pēc varas ne jau Latvijas labiekārtošanai. Domājošiem krievu vēlētājiem reiz taču arī klātos izrauties no okultās apstulbināšanas enerģijas lauka un atmest māniju pabalstīt “Saskaņu”. Kāda jēga un attaisnojums sviest urnās balsi par “labdaru” partiju – mistifikāciju, kas stāsta biezputru, ne vella nedara un netaisās darīt darbaļaužu labā?

Bet kas atbild par valsts iekšējo drošību, lai nezaudē modrību. Skorpioni un sirseņi nav iekūņojušies ziemas guļā, bet aizvien čabinās. Gan Daugavpilī, gan Rīgā “Saskaņa” spēj pacelt idejiskos pielūdzējus un apmaksātus pūlīšus ļaužu, lai kārtīgi patrokšņotu un pasistu bundziņas pret pastāvošo kārtību. Izkustēties nav kaitīgi, bet provokācijas taisīt nevajag.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. grafistam, tas kurš raksta ar nesaprotamiem ķeburiem. ir daudz cilvēku ar vienādiem vārdiem un ir un arī segvārdiem. nekā neparasta. Bet tev, putlera ietekmes aģentam -vienīgais zaglis te ir sarkanā vate, kurš to vien dara kā atņem citiem zemi, mantu, pat dzīvības.
  nav ko te spamot un izplatīt melus un naidu.

 2. putin mes tevi ar rozem sagaidisim jalikvide sitie latvijas fasisti

 3. Viens no mums,grafistiem ir varen čakls,viņš ar saviem ķeburiem piemēslo ne tikai LA, savas stulbības viņš tiraže arī NRA un Dienā,pirmā numura grafomāns!

  • Но ты то не графист, ты вор! Не забыл? Я вас везде достану! Вор, прекрати воровать чужие ники, сука!

 4. Kā nav draugu pukinfiliālei… arī latviesiem vates galvu ir ne mazums!

 5. Domāju un nevārēju saprast, kas te LA notiek, sapratu, škiet LA visi ir izgājuši rusofobijas kursus, Līcītis ir vispār galvu durvīs saspiedis, vai nu tajās atsities……. slima suņa murgi negaisa naktī !

 6. Saskaņa var veiksmīgi parazitēt tikai, kamēr vadošās partijas demonstrē savu mazspēju!
  Vitāli nepieciešami cilvēki ar atbilstošu izglītību un zināšanām atbilstošos amatos!
  Piemēram: finanšu ministrs nevar būt – tulks, u.t.t.
  Aktieri, mūziķi nevar būt par ministriem vispār!!
  Saskaņas potenciālu var uzskatāmi redzēt šobrīd Rīgā – haoss ielās, bez jebkādas perspektīvas uz uzlabojumiem nākotnē!!!

 7. Sarkanaa saskanja veido nesaskanju. Kad sho sapratiis visi cilveeki, kas dziivo Latvijaa, tad arii nesaskanja un sarkanaa saskanja pazudiis. Un varbuut pat 20% atlaidi dabuusim visam, kas ir Riigaa 🙂

 8. cik “tēvzemiešu” vien izrādījās Sc un GKR, GKML īstenie biedri…

 9. Эх как у телевичка моча то забродила в голове! О трезвости рассудка в таких случаях и говорить не приходится. Надо автору как то тщательнее следить за своим здоровьем. А то задушит его жаба то.

  • — Ваше мнение об экономике РФ?
   — Если культурно — анальная перверсия с оргастическим финалом.
   — А проще?
   — Всё через жопу, в конце пиздец.

 10. ka nau draugu saskanai kur radas vislielakais reitings kur deputatu skaits ka nevienam nacionalai portijai vai nau smiekligi licit….

 11. Tikai ar nožēlu jāatzīst, ka šajā pūznī vadošas vietas ieņem arī visadas aldermanes,ameriki,radzevici,bergmaņigaiļi,rozentales, bastikistrēļi, geduševi,helmaņiločmeļi,skrastiņas,šmiti u. c.

 12. “Saskaņai” draugu nav ?? Kā nu nav, ir. Gan Maskava, gan vesals bars visādu mērgļu un morālo deģenerātu tepat Latvijā.

  • Kā zināms, kāmēr ir nauda ir arī draugi – nav naudas – nav draugu. Tāpēc vienīgā pareiza politika ir nogriezt visus iespējamos finansējumu avotus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+