×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Nominācijā “Gada uzvedums” sacenšas trīs lieliskas izrādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc divām nedēļām 4. martā Latvijas Nacionālajā operā ar Hennessy atbalstu notiks “Lielās mūzikas balvas 2013” pasniegšanas svinīgā ceremonija un koncerts. Portāls LA.lv sāk iepazīstināt ar nominantiem.

Kategorijā “Gada uzvedums” nominēts Jura Karlsona baleta “Karlsons lido…” un Sergeja Prokofjeva operas “Mīla uz trim apelsīniem” iestudējumi Latvijas Nacionālajā operā, kā arī Otorīno Respīgi operas “Ēģiptes Marija” iestudējums festivālā “Dominante” Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Publicitātes foto

“Reti Nacionālās Operas Lielajā zālē var redzēt tik daudz mazu un glīti sapucētu bērnu mudžēšanu, kas ar aizturētu elpu, dzīviem komentāriem un sajūsmas izsaucieniem pavada uz skatuves notiekošo, starpbrīdī dungojot trāpīgos tēlu muzikālos vadmotīvus,” tā par Jura Karlsons baleta “Karlsons lido…” (pie diriģenta pults Mārtiņš Ozoliņš, horeogrāfs Aivars Leimanis) iestudējumu saka Gunda Vaivode – LR 3 “Klasika” direktore, LMB 2013 žūrijas locekle.

Publicitātes foto

Otorīno Respīgi operas “Ēģiptes Marija” (operstudija “Figaro”, diriģents – Viesturs Gailis; režisors – Uģis Brikmanis) iestudējums Sv. Pētera baznīcā bija vienreizējs notikums: pirmo reizi Latvijā dzirdēt brīnišķīgo Respīgi romantiski caurstrāvoto sakrālo mūziku sakrālā telpā – Sv. Pētera

Gunda Vaivode: “Starp galvenajām vīriešu lomām, ko atveidoja Emīls Kivlenieks, Kalvis Kalniņš un Imants Erdmanis, uzveduma centrālā ass bija Jolanta Strikaite, kura bez teatrāli ārišķīgiem līdzekļiem aizkustinoši veda klausītājus līdzi grēkā kritušas sievietes garīgās atpestīšanas ceļam.”

Publicitātes foto

“Izrāde par smieklu triumfu “Mīla uz trim apelsīniem” (diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisors Aleksandrs Titels) ir izcils ansambļa darbs, kurā orķestris, koris, solisti, inscenējums ar iespaidīgiem skatuves rekvizītiem pulsē vienotā un dinamiskā organismā. Īpaši spilgts atklājums savā debijas lomā uz Operas skatuves bija Mūzikas akadēmijas students Mihails Čulpajevs, kurš, apbrīnojami dabiski, atraktīvi pildot sava personāža vokālos un skatuviskos uzdevumus, paspēja vēl veikt cirka akrobāta cienīgus izgājienus. Saskaņots ansambļa darbs visos līmeņos, sniedzot augstvērtīgu uzvedumu, kur muzikālais palaidnis Prokofjevs ar apskaužamu talantu brīnišķīgi parodē romantisko pasaku operu,” vērtē Gunda Vaivode.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+