×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Sācies balsojums par “Spēlmaņu nakts” nominācijām

Foto - LetaFoto - Leta

Torte pasākumā, kurā paziņo "Spēlmaņu nakts" 2012/ 2013.gada sezonas nominantus.

Latvijas teātros un internetā sācies balsojums par Latvijas teātra balvas “Spēlmaņu nakts 2013” nominācijām “Gada dramatiskā teātra izrāde”, “Gada aktieris” un “Gada aktrise”, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošās daļas projektu koordinatore Undīne Preisa.

Līdz 21. novembrim nobalsot par saviem favorītiem būs iespējams 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, “Dirty Deal Teatro” un Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī elektroniski “Spēlmaņu nakts” oficiālajā mājaslapā “spelmanunakts.lv“, portālā “delfi.lv” un “Teātris.zip”, kas meklējams Latvijas sabiedrisko mediju portālā “lsm.lv“.

Nominācijā “Gada dramatiskā teātra izrāde” uz balvu pretendē režisora Vladislava Nastavševa “Vecene” un Ināras Sluckas “Zudušo laiku citējot” Latvijas Nacionālajā teātrī, Dž.Dž.Džilindžera “Oņegins” un Aleksandra Morfova “Finita la comedia!” Dailes teātrī un Konstantīna Bogomolova “Stavangera (Pulp people)” Liepājas teātrī.

Nominācijai “Gada aktieris” izvirzīts Artūrs Skrastiņš par Semjona Semjonoviča Podsekaļņikova lomu izrādē “Finita la comedia!” Dailes teātrī, Uldis Anže par Indreka Pāsa lomu izrādē “Zeme un mīlestība” Latvijas Nacionālajā teātrī, Ivars Puga par Fjodora Mihailoviča Dostojevska lomu izrādē “Rudens Pēterburgā” un Sašas lomu izrādē “Piemiņas diena” Latvijas Nacionālajā teātrī, Mārtiņš Meiers – par Artura Skujas atveidošanu izrādē “Klaidoņa lūgšana” Valmieras Drāmas teātrī un Imants Strads par Semjonoviča Remōnt-Zosa lomu izrādē “Zojkina kvartira” un Filipo Fanti atveidošanu izrādē “Aprēķina laulības” Valmieras Drāmas teātrī.

Savukārt uz balvu nominācijā “Gada aktrise” pretendē Ieva Segliņa par Tatjanas lomu izrādē “Oņegins” un Hārperes Ameitijas Pitas lomu izrādē “Eņģeļi Amerikā” Dailes teātrī, Elīna Vāne par Raudupietes lomu izrādē “Raudupiete” un Esteres lomu izrādē “Klaidoņa lūgšana”, Sandra Kļaviņa par Lauras lomu izrādē “Tēvs” Jaunajā Rīgas teātrī, Kristīne Nevarauska par Salomes lomu izrādē “Salome” un Skārletas O’Hāras atveidošanu izrādē “Vējiem līdzi” Dailes teātrī un Lolita Cauka par Indrānu mātes atveidošanu izrādē “Indrāni” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Balsošanai noslēdzoties, katrā teātrī tiks izlozētas 44 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm, savukārt tiem, kas balsojuši internetā, būs iespēja laimēt trīs ielūgumus divām personām uz “Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju.

Gada balva teātrī “Spēlmaņu nakts” šogad norisināsies jau 20. reizi, un skatītājiem iespēja izteikt savu viedokli par sezonas labākajām izrādēm, aktrisēm un aktieriem ir kopš 2003. gada.

“Spēlmaņu nakts 2013” ceremonija, kā arī skatītāju balsojums šogad notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. “Skatītāju balsojums vienmēr ir ”Spēlmaņu nakts” intriga, jo rezultāti mēdz atšķirties no ekspertu vērtējuma. Latvijā skatītāji mīl teātra mākslu ar īpašu sirsnību un uzticību, tāpēc ar nepacietību gaidīsim rezultātus, lai uzzinātu šīs sezonas iemīļotākās izrādes skatītāju vērtējumā,” stāsta mecenāte Ināra Tetereva.

Arī šogad “Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā – 23. novembrī -, un tā tiešraidē no Dailes teātra tiks translēta Latvijas Televīzijas 1.kanālā un “Latvijas Radio 1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+