×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Sācies festivāls „Vides deja 2013”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Sācies laikmetīgās dejas un mākslas festivāls „Vides deja 2013”, kas līdz pat 3. augustam risināsies Ropažos.

Laikmetīgās dejas teātra kompānijas “Stars’ Well” un dejas atbalsta fonda “Zvaigžņu aka” rīkotais festivāls “Vides deja” šogad notiek jau trešo reizi, un ar Ropažu Kultūras centra atbalstu festivāla norises šoreiz tiek apvienotas ar ropažnieku izauklēto projektu “Āra lasītava”.

Piecas dienas pēc kārtas gan profesionāļi, gan tie, kuriem laikmetīgā deja un citi mākslas veidi ir iemīļots hobijs, savu meistarību varēs papildināt kontaktimprovizācijas un muzicēšanas meistarklasēs prasmīgu horeogrāfu un citu pasniedzēju vadībā. Savukārt festivāla noslēgumā – 2. un 3. augustā – būs skatāms ne tikai meistarklašu dalībnieku veikums, bet arī bagātīga un daudzpusīga kultūras programma, uz kuru aicināta visa ģimene!

Festivāla idejas pamatā – performanču veidošana āra apstākļos, apspēlējot dažādus vides objektus un teritorijas, laužot stereotipu, ka deja ir ieslodzīta tikai telpās. Ķermeņa kustību saspēle ar vides objektiem piešķir gluži citu nozīmi vietai, kuru līdz šim esam uzlūkojuši tikai kā garāmgājēji.

“Laikmetīgās dejas tehniku, ko 90. gadu sākumā kā alternatīvu klasiskajam baletam Latvijā aizsāka Olga Žitluhina, papildinām ar objektu un kustību teātra estētiku. Mūsu performances ir tik demokrātiskas, ka vides objektos organiski varam iepludināt arī klasisko baletu. Divu gadu laikā esam pārliecinājušies, ka festivāla neierastais formāts pārsteidz ikvienu: gan pasākuma viesus, gan nejaušus garāmgājējus. Pat šķietami pazīstama vieta uz mirkli pārvēršas, lai klātesošajiem radītu citu telpas un laika izjūtu! Turklāt Ropažos, kurus esam izvēlējušies šogad, netrūkst interesantu vietu: te ir pilsdrupas, muiža, Kangaru Dzelzceļa stacija, parks, upe, šūpoles… Skaista vieta mākslai,” atklāj festivāla mākslinieciskā vadītāja horeogrāfe Lilija Lipora.

Festivāla performancēs līdz šim piedalījušies vairāk nekā 100 dalībnieki: profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, deju studijas skolēni, mūziķi, bet performances dejas valodā izstrādājuši horeogrāfi Agnese Bordjukova, Eva Vancāne, Ieva Kemlere un Lilija Lipora.

Šogad festivālā “Vides deja” meistarklases un dejas nodarbības vadīs Olga Žitluhina, Inese Upeniece, Gabija Bīriņa un Lilija Lipora (Latvija), kā arī Avital Ifargan un Shiri Bar-On no laikmetīgās dejas kompānijas “Liat Dror Nir Ben Gal” (Izraēla). Performances iestudēs Eva Vancāne, Kārlis Božs, Olga Žitluhina, Lilija Lipora un citi horeogrāfi.

Savukārt muzikālo pavadījumu nodrošinās Anita Romanova (vijole), Jānis Sausnītis (klarnete, ritms), Edgars Lipors (kokle, ģīga, akordeons) un Artūrs Tigulis (saksofons).

FESTIVĀLA PROGRAMMA

Līdz 2. augustam
Laikmetīgās dejas, kontaktimprovizācijas un muzicēšanas meistarklases.

Piektdien, 2. augustā, plkst. 21:30 Ropažu brīvdabas estrādē
Laikmetīgās dejas kompānijas “Liat Dror Nir Ben Gal” (Izraēla) iestudējuma “Zen Dance” pasaules pirmizrāde (ieeja – bez maksas!)

Sestdien, 3. augustā
plkst. 10:00 – pašdarināto lietu tirdziņš un pankūku cepšana pie Ropažu baznīcas
plkst. 11:00 – orientēšanās sacensības Ropažu apkaimē (starts pie Ropažu baznīcas)

plkst. 14:00 – velobrauciens gida pavadījumā (starts pie Ropažu Kultūras centra)
Ieteicams ņemt līdzi savus velosipēdus!
Nelielā skaitā velosipēdus būs iespējams arī iznomāt.
plkst. 14:00-18:00 – laikmetīgo deju videofilmu un fotokolāžu demonstrējumi Ropažu Kultūras centrā
plkst. 18:00 – nedēļas laikā sagatavoto performanču atklāšana pie Ropažu Kultūras centra (ieeja – bez maksas!)
plkst. 22:00 – dejas teātra kompānijas “Stars’ Well” izrāde “Krāsas” Ropažu Kultūras centra terasē (ieeja – bez maksas!)
plkst. 23:00 – naksnīgas dejas brīvdabā Ropažu Kultūras centra āra kafejnīcā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+